Сергій Брюзгін: "Крикнули: "Слава Україні, героям слава" і на другий тайм з Чехією вийшла інша команда"

07 квітня 07:18
Переглядів: 359
регбі

Головний тренер збірної України U-18 Сергій Брюзгін розповів про перемогу команди на чемпіонаті Європи в дивізіоні «В».

«Ще перед стартом турніру я говорив про те, що тренерський штаб ставить перед гравцями максимальну задачу, і ми її виконали. Успішний виступ на чемпіонаті Європи - це запорука декількох факторів. По-перше - правильно обраний план підготовки до змагань. Було зроблено суттєвий акцент на ігровій практиці, що принесло свої плоди. По-друге - хороший відбір гравців. У плані селекції тренерському штабу вдалося взяти дійсно найсильніших регбістів країни. По-третє - згуртованість колективу, яка зробила зі збірної одне єдине ціле».

Про гру з Чехією: «Безумовно, це був найсильніший суперник дивізіону« В ». Чехи вилетіли в минулому році з підгрупи «А» і було видно, що команда володіє хорошим досвідом виступів на міжнародній арені. Перший тайм ми грали проти вітру і це дуже сильно допомагало Чехії. Додатково до цього наші хлопці не занесли мінімум 2-3 спроби, в той час як противник свої можливості реалізував. По суті, через наших грубих помилок чехи і зуміли виграти перший тайм 17:0».

«У перерві я закликав хлопців заспокоїтися, не хвилюватися і направити емоції в потрібне русло. Ми дружно крикнули: «Слава Україні, героям слава!», Після чого на поле вийшла зовсім інша команда. У другому таймі України домінувала повністю і реалізуй ми більшу частину своїх можливостей, рахунок був би на 19:17, а, напевно, 30:17. Моя думка - наші хлопці хотіли перемогти більше».

Про матч з Литвою: «Переглянувши матчі Литви з Люксембургом і Швейцарією в плей-офф, я вже тоді зрозумів, що ми повинні не просто обігравати цього суперника, а робити це впевнено. Хлопцям, звичайно ж, ніхто з тренерів не говорив, що опонент слабкіше, тому просто налаштовували команду на вирішальний фінальний бій. Вже після першого тайму (14:3) я знав, що ми виграємо. У другій половині зустрічі регбісти йшли по «накатаній» і впевнено довели справу до розгрому».

Про дивізіон «А»: «Вже зараз ми думаємо про те, що нам доведеться грати в наступному році в більш сильному дивізіоні. Тренерський штаб ставить мету зачепитися за місце в підгрупі «А» і не вилетіти назад, а для цього необхідно починати готуватися до турніру вже найближчої осені. Крім зборів, потрібно проводити контрольні спаринги і ми вже досягли попередньої домовленості про тест-матчі з юніорської збірної Польщею».

«З травня цього року потрібно починати переглядати регбістів, щоб до осені у нас було як мінімум 35 потенційних кандидатів у збірну. Звичайно, я чудово розумію, що перша гра в наступному році у нас буде з найсильнішою командою дивізіону «А» і розраховувати на позитивний успіх не доводиться. Але, тим не менше, якщо ми вийшли в більш сильну підгрупу, то повинні постаратися затриматися в ній».

Серед потенційних суперників України у чвертьфіналі чемпіонату Європи-2016 збірні Бельгії, Росії та Шотландії, які найближчої осені зіграють кваліфікаційний турнір за право виступати в дивізіоні «Еліт».