Сергій Гупаленко: "Важко налаштувати гравців на матчі за бронзу"

30 травня 13:52
Переглядів: 188
гупаленко

По завершенні переможної гри івано-франківського "Урагану" проти "Єнакієвця" наставник драконів поділився своїми враженнями від матчу.

- У матчах за бронзові медалі завжди постає питання мотивації після програних півфіналів. Як Ви його вирішували ? А, може, матчі за 3 місце і зовсім не потрібні?

- Я думаю, що в чемпіонаті бронзові медалі все одно потрібні. Або тоді вже давати бронзові медалі одній і іншій команді. Може бути, так. Тому що, в принципі, важко налаштувати гравців. Що з нашого боку, що з боку Єнакієве мотивації якийсь, щоб кров з носу, на 100 відсотків все одно немає. Намагаємося налаштувати, все-таки 3 місце - це все одно медалі. Це треба, але все одно важко після програного півфіналу налаштувати футболістів. Ну, і така гра була. Ви бачили, ми непогано виглядали, реалізували багато моментів, але й багато не реалізували. Але це тільки перший матч - завтра буде другий. Я думаю, завтра другий матч буде зовсім іншою. Виграємо завтра, тоді можна буде з упевненістю сказати, що ми набрали форму нарешті.

- А ось цей хід з тим, що в першому таймі не грали Роніньо і Морено, а потім вони вийшли і різко підсилили гру, він був задуманий відразу, або ж після того, як Ви побачили, що в заявці суперника 9 польових гравців?

- Ми заздалегідь так планували. Але знову ж таки - ми сьогодні вдало виступили, скажуть, тренер - молодець, зробив стратегічний хід. Заздалегідь планували, що Ільдар Макаєв з Якуніним зіграють перший тайм, а Роніньо з Морено другий тайм. Ну, вийшло. Хоча я скажу, що по першому тайму Якунін з Макаєва виглядали здорово, і їх можна було не міняти. Так запланували - даємо всім пограти по тайму. Фізично вони вийшли свіжі, тому так вийшло позитивно.

- Відійшовши від теми матчу. По ходу гру обидві команди грали з п'ятим польовим. Ви знаєте, що це зараз досить обговорювана тема. Яка Ваша думка, чи потрібно тут щось міняти? Може, грати після 35 -ї хвилини, може, заборонити це робити команді, яка веде в рахунку?

- У мене двояка думка. Після 35 -ї хвилини ? Може бути. На утримання? Ну, не знаю. Все одно я вважаю, що це клас, це рівень майстерності футболістів. Ось, наприклад, на даний момент «Енергія» найцікавіше грає вп'ятьох. Треба знайти якусь протиотруту проти цього. Але поки ніхто його ще не знайшов. Вони настільки здорово грають, що ніхто протиотрути не знайшов. Це коник "Енергії". Я думаю, що це не буде правильно, якщо заборонити цю справу.

- Але це вбиває видовищність.

- Згоден - вбиває. Але це стратегічний хід. Припустимо, на даний момент не всі команди укомплектовані хорошими футболістами, щоб було 15 однакових хороших футболістів. Тому, вони виходять з того положення, яке є на даний момент. Для видовищності, згоден - воно негарно. Гру вбиває, це зрозуміло. Але як заборонити це все? Чесно, не можу сказати, що мені подобається, коли грають вп'ятьох, тому що, коли на утримання - команді доводиться пресингувати. Знову ж скажу, що треба знайти протиотруту проти гри вп'ятьох.

- Питання руба - треба щось міняти, або шлях воно так і буде?

- Я б сказав, немає, напевно. Треба знайти протиотруту. Ось дивіться, як би не здорово грала «Енергія», в матчі з « Єнакієвцем » єнакієвці три або чотири рази перехоплювали м'яч. Просто потрібно забити гол, і вони, можливо, не будуть грати з п'ятим. Може бути, не вистачає майстерності забити у порожні ворота - це погано. Просто треба потрапити у ворота. Вони чотири рази били в порожні, ми дивилися їх третю гру, і жодного разу не потрапили в ворота.

- Є ще варіант, коли і воротар підключається польовим.

- Моя думка, «Кайрат» рік тому обіграв «Барселону» і «Динамо» тільки за рахунок цього - чотири на чотири вони не обігравали. Сказати, що «Кайрат» виграв по грі? Якось теж неправильно, тому що вп'ятьох вони тільки це і робили. Це їх коник - вони на тому виграли Кубок УЄФА. Якщо «Барселона» і « Динамо» не змогли знайти протиотруту... Це погано, напевно. Щоб сказати, що щось треба міняти - я не можу

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: