Сергій Колточихін: "Зінкевичу спокійно спати не дамо!"

17 травня 11:55
Переглядів: 156
Сергій Колточихін

У чемпіонатах України 2012/13 та 2013/14р.р. харківський «Слобожанець» посідав треті місця, поступаючись львівському «Динамо» та маріупольському «Іллічівцю». Минулого року солідна маріупольська команда, яка була незмінним чемпіоном України з 2002 по 2009 роки, а з 2010 по 2011р.р. займала другі місця, внаслідок низки причин розпустила старий склад. «Іллічівець» хоч вижити і зумів, проте розстановка сил на ватерпольній арені країни явно змінилася. Відтак у «Слобожанця» у цьому сезоні з’явився реальний шанс зазіхнути на «золото» у чемпіонаті України, про що досить авторитетно заявили на ІІ турі у Дніпродзержинську, закінчивши гру з «Динамо» нічийним рахунком 5:5. Та львів’яни урок засвоїли і у ІІІ та IV турах зуміли втримати дистанцію зі «Слобожанцем» у два м’ячі. До завершення чемпіонату України залишилось два тури, тож чи зможе «Слобожанець» набрати обертів, щоб реалізувати свої амбіції на перемогу, поцікавилися у головного тренера команди Сергія Колточихіна.  

-   Хоч амбіції команди не зменшилися, але шанс на золото ми, скоріше за все, втратили. Та Зінкевичу спокійно спати не дамо! Зробимо все, щоб відібрати хоч якісь очки у Львова, - пообіцяв наставник слобожанців.

-   Сергій Валентинович, проведете роботу над помилками команди та сподіватиметеся на якісний результат чи, можливо, маєте запасний план і у наступних іграх з «Динамо» запропонуєте щось нове зі свого арсеналу?

-   Навряд чи це буде щось нове. Інша справа – переформуємо нашу команду, обмежимося одним-двома ветеранами та віддамо карти в руки молодим гравцям. Початок сезону був для нас палицею о двох кінцях. Довго вагалися з рішенням, кому довірити гру – ветеранам, які відносно стабільні, чи молоді, де про стабільність говорити рано, але вони завзяті та сильні. На нас постійно тиснуло турнірне становище, при якому не можна було програвати маріупольцям чи «НТУ-ХПІ». Тепер після IV туру сумнівно, що піднімемося вище другого місця чи опустимося нижче третього, тому в останніх двох турах планую підключити ще більш молодший склад «Слобожанця». У IV турі ми задіяли ветеранів, та, на жаль, вдало об’єднати досвід та молодість не вдалося. Ветерани не показали тієї темпової гри, яку демонстрували ще рік-два тому, а молоді гравці поруч з ними не намагалися проявити себе. Динамівці виявилися організованіші та краще підготовлені функціонально, тому ми їм програли з рахунком 6-8. Я від щирого серця привітав львів’ян з перемогою. Та хочу зауважити, що у них голи в основному забивали старші, тобто більш досвідчені, гравці.

-   І за таких обставин ви ще й збираєтесь молодь «виводити на воду». Як розраховуєте боротися з бувалими львівськими ветеранами?

-   Львівське «Динамо» має стабільного спонсора, завдяки якому ветерани отримують гроші за свою гру. У нас спонсорів немає, тож ветеранам, окрім «дякую», запропонувати нічого не можемо. Вони грали за команду на безоплатній основі, щоб підтримати та допомогти нам,  а під час підготовки до змагань не могли тренуватися регулярно, лише у вільний від роботи час. Тож сьогоднішній «Слобожанець» - це в основному студенти і школярі, у «Динамо» ж досить багато ветеранів. Ми намагаємося матеріально підтримувати гравців, та це крапля в морі. Але наша молодь досить боєздатна, у IV турі саме вони забили 4 голи, ще 2 – ветерани.

-   Особливо відзначився з молодих Микита Апостол, який у останній грі з «Динамо» тричі зумів «пробити» досвідченого воротаря львів’ян Дениса Волончука. Волончук у цій грі не дав вам реалізувати близько шести потенційних голів, тож чи сподівалися такої спритності саме від Апостола?  

-   Тієї спритності від Микити ми чекали ще на початку гри. Він реально міг змінити результат гри, якби не нервував, внаслідок чого на початку гри пробивав по воротам невдало. Та не треба забувати, що хлопцеві лише 17 років. Коли ми почали програвати, на нього перестав давити тягар результату, і він забив хороші голи.

Я би також відзначив старанність молодого  Кирила Наволокова. Трохи не вистачило йому кидкової техніки по воротам, та він не погано рухався, відкривався, але йому то пас не давали, то він не той прийом застосовував під час кидка. Мені здається, він просто не знайшов себе поруч з ветеранами, не вистачало розуміння у взаємодіях  з досвідченими В’ячеславом СкрипникомГеннадієм Зайцевим, останній до слова, вдало зіграв. Ще непогано виглядав 20-річний Олександр Абрамов, проте не завжди грамотно вирішував тактичні завдання.

-   Ваш хороший воротар Віталій Петров тепер грає в Ізраїлі. На ворота поставили Владислава Лялічева та Олександра Буракова,  що скажете про їх воротарську майстерність?

-   Звичайно, Віталіка нам бракує, він був сильним гравцем, воротарем збірної команди України. Він би однозначно зменшив кількість голів, забитих динамівцями. Адже і його досвід, і досягнення психологічно впливали б на суперників. Наші ж сьогоднішні воротарі ще доволі молоді і  не бентежать суперників, але у них є основне – команда їм довіряє, та й вони непогано проявляють себе.

-   У іграх з «Динамо» у всіх чотирьох турах помітила таку закономірність: 1-ий період «Слобожанець» зводить внічию, у 2-ому, як правило, програє 2 м’ячі, у 3-ому періоді знову нічия або незначний розрив у рахунку, і досить потужно ваша команда проводить четвертий період. Що за проблеми виникають у «Слобожанця» в другому періоді гри? Адже в останньому турі програш вашої команди відбувся саме у другому періоді, оскільки всі  інші періоди було зіграно внічию.

-   Знаєте, ви звернули увагу на те, чого не помітив я. Певно, для  «Динамо», так само як і для нас, початок гри є доволі нервовим, тому, як правило, у першому періоді розходимося нічиєю. Потім нерви динамівців заспокоюються, і вони перемагають нас у другому періоді. У нас навпаки - хлопці опановують себе лише до ІІІ періоду, здатні добре працювати на тлі втоми і вирівнюють гру з львів’янами.  

-   Старт «Слобожанця» у чемпіонаті України вдалим не назвеш – у І турі у грудні програли «Динамо» з рахунком 3-9. Та вже у березні у ІІ турі зіграли внічию, і відтоді не давали «Динамо» розслабитися. Як за короткі два місяці вам вдалося підтягнути команду?

-   У першій грі з «Динамо» була низка суддівських помилок, що вплинуло на результат. У нас вилучили одного з ведучих гравців, а наша лава запасних доволі обмежена. У львів’ян був більш рівний склад. Це, вважаю, і вплинуло на результат.

-   То ж все таки, незважаючи на ваше складне фінансове становище, чи не шукатимете можливість посилити «Слобожанець» хоча б 2-3 гравцями з інших регіонів?

-   Запрошувати сильних гравців, які б професійно займалися водним поло (а це дворазові тренування щодня), передбачає виплачувати їм зарплати, на що ми фінансово не спроможні. Щодо молодих гравців: Львів своїх не віддасть, та й вважаю, що поряд з львівськими ватерполістами наші - найкращі в Україні, тож сенсу запрошувати гравців з інших регіонів не бачу. Загалом вважаю, що незабаром складна економічна ситуація призведе до штучного омолодження українського водного поло. Адже для створення професійних клубів, які б платили ветеранам, коштів немає. У зв’язку з тим ставки все частіше робляться на юнаків віком від 16 до 22 років, тобто учнів та студентів.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: