Сергій КОВАЛЕЦЬ: "Між нами - тренерами - повинен бути контакт"

14 січня 13:53
Переглядів: 234
kovalets

Сьогодні в Києві, в Будинку футболу відбулася прес-конференція нового головного тренера молодіжної збірної України Сергія Ковальця, у ході якої він відповів на питання, пов'язані зі своїм призначенням, а також розповів про плани його команди на стартуючому незабаром Кубоку Співдружності.

- Це моя перша прес-конференція у якості головного тренера молодіжної збірної України. Думаю, що з пресою ми будемо працювати плідно, оскільки ЗМІ відіграють велике значення в тому, щоб наші молоді футболісти грали на хорошому рівні.

- Ви вже визначилися зі складом свого тренерського штабу?

- Так. Мені будуть допомагати ті тренери, які працювали зі мною в «Оболоні» і «Татрані» - це Олег Ратій, В'ячеслав Невинскій і В'ячеслав Мавров.

- Які завдання ставите перед собою біля керма молодіжної збірної? Які ваші плани, амбіції?

- Робота тренера збірної, звичайно, трохи відрізняється від клубної роботи. Тут своя специфіка, пов'язана з тим, що футболісти приїжджають в розташування команди на 5-6 днів. Так що у випадку зі збірною більший наголос доведеться робити на збір інформації, а робота з командою повинна вестися гранично інтенсивно, оскільки час дуже обмежена. Але наш перший збір буде - втягуючо-ознайомлювальний, важливо познайомитися з хлопцями.

Якщо ж говорити про майбутній Кубку Співдружності, то в ході цього турніру, перш за все, хочеться дізнатися якості футболістів, які приїхали на цей збір.

Що ж стосується роботи на перспективу, то тут один з важливих моментів - підготувати гравців для національної збірної. Анатолій Коньков і Михайло Фоменко, представляючи мене в якості нового наставника молодіжної збірної України, так і сказали, що чекають нових гравців для національної збірної. Але при цьому, безумовно, хочеться, щоб наша команда могла показати хороший результат.

- Раніше ви працювали тільки з клубами. Як відчуваєте - чи готові до принципово нової для вас роботі - зі збірною?

- Звичайно, що робота в збірній на 100% відрізняється від роботи на чолі клубної команди. Але найголовніше - футбол, гра, відношення до гри, спілкування з футболістами. У моєму ж випадку також важливий той факт, що в «Оболоні» я працював, в основному, з українськими молодими виконавцями. Так що тренувати молодь - для мене не в новинку.

У деяких моментах мені, звичайно, знадобиться допомога, але є Сабо, Головко, Мороз, Кузнецов, Петраков - ми тісно спілкуємося, і думаю, що все буде добре.

- Чи правда що «Шахтар» не хотів відпускати в «молодіжку» на цей збір Нойока?

- Головне, що Саша приїхав у гарному настрої і хоче грати в збірній. Це головне.

- У нинішньому складі молодіжної збірної є кілька новачків. Наскільки такий склад можна вважати кістяком «молодіжки»? І будете ви надалі розраховувати на Максима Коваля з «Динамо»?

- Що стосується вашого другого запитання, то таким виконавцям як Коваль, Цуріков, Ордець, Бохашвілі ми попросту надали шанс проявити себе у своїх клубах, оскільки вони були залучені на збори разом з першими складами.

А нові імена, думаю, будуть з'являтися завжди. Зараз це - Месхія, Баната, Мякушко. У нас є перша, друга ліга, молодіжну першість - це поле нашої селекційної роботи.

- Чи будемо ми вас як і раніше бачити в якості футбольного експерта на ТБ? Чи тепер ви будете працювати виключно з молодіжною збірною України?

- Вважаю, що це цікаво - працювати в якості експерта на телебаченні. Так що дане питання будемо ще обговорювати

- Які поради вам давав Яковенко?

- Думаю, це залишиться між нами. Найголовніше, що попереднім тренерським штабом «молодіжки» пророблена дуже гарна робота. Молодіжна команда зуміла дати чимало гравців для національної збірної. А поради від Павла Олександровича я отримав дуже цікаві. Думаю, вони мені допоможуть в роботі.

- У Яковенка була практика розширених списків. Він навіть намагався вести паралельно дві повноцінні команди. У вас буде аналогічна практика?

- Важливо, що зараз у молодіжній збірній є команда, є кістяк, є напрацювання. Ми будемо стежити за гравцями, які виступають у першій лізі, другій лізі і молодіжній першості. Так що розширений список буде. Ми б хотіли подивитися в справі всіх кандидатів у молодіжну збірну.

- Скільки гравців зараз входить у розширений список?

- 50.

- А чи є вже зараз якісь гравці, які можуть проявити себе національної збірної найближчим часом?

- Українська нація - дуже талановита. Так що всім гравцям молодіжної збірної хочеться побажати, щоб вони зуміли заграти і в національній збірній. Футболісти, про які ви запитуєте, є. Думаю, ви їх самі незабаром побачите.

- У розташування молодіжної збірної викликані гравці з «Арсеналу», «Оболоні», запорізького «Металурга». Дані клуби зараз переживають не найкращі часи. Чи не вплине це на психологічний стан гравців?

- Навпаки, виклик в «молодіжку» - хороший стимул для цих хлопців. Дубль «Оболоні» зайняв третє місце в молодіжній першості. У нас із цієї команди є чотири гравці. Що стосується «Арсеналу» та запорізького «Металурга», то в цих клубах дуже добре працюють дитячі школи, там юнацький футбол на пристойному рівні. Шанс будемо давати кожному.

- Які завдання ставите перед молодіжної збірної України на Кубку Співдружності?

- Звичайно, хочеться виграти турнір, але, повторюся - не за всяку ціну. Здоров'я футболістів - найважливіше, а грати нам доведеться на штучному покритті. Але подобається, що настрій у хлопців напередодні турніру дуже хороший.

- Чи вдалося вам побувати на Меморіалі Гранаткіна, на якому виступала наша юнацька збірна?

- Ні, на цьому турнірі я не був. Але знаю, що українська команда посіла на ньому третє місце. Вважаю, це нормальний результат. В цілому ж, ми будемо спілкуватися з тренерами молодших збірних. Ця паралель повинна працювати, між нами - тренерами - повинен бути контакт, це дуже добре для гравців і збірних.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: