Сергій Ковалець: "Ми хочемо виграти Кубок Співдружності"

20 січня 21:35
Переглядів: 91
Ковалець

Напередодні старту молодіжної збірної команди України на Кубку Співдружності, що розпочнеться 23 січня в Санкт-Петербурзі, про перший збір в Новому році, підготовку та суперників на турнірі розповів головний тренер «молодіжки» Сергій Ковалець.

- Які завдання стоять перед командою на даному турнірі?

- Найперше завдання молодіжної збірної - це підготовка гравців для національної команди країни. Що стосується Кубка Співдружності, то цей турнір є одним з етапів підготовки до молодіжного Євро-2015, який відбудеться в Чехії. Відповідно, і завдання на найближчі змагання: показати хорошу гру, від якої б самі хлопці отримували задоволення . Ну і, звичайно, ми хочемо виграти цей турнір.

- Із року в рік у вітчизняному футболі йдуть пошуки нового Шевченка. Серед цих хлопців його випадково немає?

- Є багато молодих талановитих хлопців. Хотілося б, щоб вони розуміли: багато що залежатиме саме від них. Щоправда, від нас, тренерів, також. Нового Шевченка не буде, але буде новий талановитий гравець з іншим українським прізвищем, яким буде пишатися країна. У цьому у мене сумнівів немає. Сподіваюся, що ті молоді хлопці, які є тут, а також ті, які тренуються у своїх клубах, реалізують свій талант повною мірою. А ми в цьому їм допоможемо.

- В Санкт-Петербурзі Ви гратимете на штучному покритті. У зв'язку з цим є якісь особливості в підготовці команди?

- Ми зараз також тренуємося на штучному покритті, щоб хлопці краще адаптувалися. Причому, слід звертати увагу не тільки на газон, але і на повітря - у закритому приміщенні дихати набагато важче. Також, хотів би відзначити, що ми плануємо надати ігрову практику всім гравцям і рівномірно розподілити навантаження між усіма.

- Зараз в Україні зимова перерва, тому і гравці, напевно, приїхали в збірну з різною мірою готовності. Як збираєтеся вирішувати цю проблему?

- Зараз у нас втягуючий період, і ми намагаємося не перевантажувати хлопців - придивляємося до їх готовності. Тому тренування у нас не дворазові, а одноразові. У першу чергу, важливо, щоб футболісти тренувалися із задоволенням. А якщо буде бажання виходити на заняття і виконувати поставлені завдання, то все вийде.

- Чи є травмовані в команді?

- Практично всі гравці, яких ми хотіли запросити, знаходяться в таборі збірної. Через травми ми не змогли залучити лише Віталія Буяльського ("Динамо", Київ) та Івана Петряка ("Зоря", Луганськ), які зараз лікуються.

- Що можете сказати про суперників, вже встигли їх вивчити?

- З досвіду минулого року можу сказати, що рівень команд на турнірі був дуже пристойним. На Кубку Співдружності представлені різні футбольні школи, а такі змагання виходять особливо цікавими. У нас багато нових перспективних гравців, які вперше в "молодіжці" - для них цей досвід буде дуже корисним.

- Хто, на Ваш погляд, є фаворитом Кубку Співдружності?

- Усі 12 збірних, що беруть участь у турнірі. У тому числі, і Україна.

- Капітана у збірній вже вибрали?

- Ще ні.

- Призначати будете Ви чи запропонуєте проголосувати гравцям?

- Думаю, я. У збірній багато нових виконавців, яким одразу ж буде важко визначитися з капітаном.

Нагадаємо, що збірна України потрапила до групи А, де її суперниками будуть команди Естонії, Таджикистану та Киргизстану. Матчем проти однолітків із Киргизстану, який відбудеться 24 січня, наша команда і розпочне виступи на турнірі. 25 січня українці зіграють з командою Естонію, а 27-го − зі збірною Туркменістану. Для підготовки до турніру тренерський штаб збірної викликав 23 футболісти.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: