Сергій Ковалець: "Поки ми не уявляємо, якою буде команда Іспанії"

20 червня 13:55
Переглядів: 84
Ковалець

Керманич молодіжної збірної України Сергій Ковалець проаналізував гру майбутніх суперників нашої національної команди у відборі до Євро-2016 - збірної Іспанії. 

- Футбол - така гра, в якій задоволення ми отримуємо і від того, що є непередбачувані результати. Напевно, Чилі і Голландія були сильнішими Іспанії на даний момент. Про це говорять і тренери, і самі футболісти іспанців.

- Україна у відборі на Євро-2016 буде грати проти такої Іспанії, у якої зараз зміна поколінь, можна обігравати таку "фурію роху"?
- Так, у Іспанії зміна поколінь. І Касільяс, і Хаві, і Пуйоль, і Хабі Алонсо говорили про завершення кар'єри, тому поки ми не уявляємо, якою буде команда Іспанії. Але тренерський штаб збірної України працює, і до матчу буде багато даних. Однак, важливо тут не знати суперника, а дивитися на нашу гру, як ми будемо готові, а те, що ми будемо готові - це 100%.

- Ви згодні з думкою, що іспанський стиль футболу, так звана "тікі-така", це вчорашній день у футболі?
- Це театр, це класна гра, але вже команди-суперники збірної Іспанії знайшли протиотруту цьому. Протидія в тому, що швидко закривають зони, повертаються на лінію м'яча. А ось ці повільні атаки іспанців, контроль м'яча - вони вже не так ефективні, бо футболісти встигають закрити зони і при відборі дуже швидко виходять в контратаку. Це те, що ми бачили у виконанні збірної Голландії, також і чилійці виглядали функціонально дуже добре.

- Майбутнє футболу за тим, як грає команда Ван Гала, з п'ятьма захисниками, швидкими флангами?
- Звичайно, і там же трансформується схема: то три захисника, то 4-3-3. Ті ж два атакуючих футболіста флангових сідають в зони і виходить 4-5-1 при обороні, в атаці - 4-3-3, навіть 4-1-5 може бути. Тому тут не важлива розстановка. Важливо, як футболісти виконують свої обов'язки. Якщо брати гру Голландії, то це був шматочок тотального футболу. А що таке тотальний футбол? Це універсалізація всіх футболістів, що знаходяться на футбольному полі. Взаємозамінність велика була в матчі голландців з Іспанією. Дуже цікавий був матч. Але тепер важливо спостерігати за тим, як далі будуть голландці грати.

- Може Україна грати в такий тотальний футбол?
- Я думаю, що матчі, які збірна України провела у відбірковому циклі і плюс перший матч плей-офф проти команди Франції, показали, що у нас є великий потенціал. Ось, напевно, в першому матчі з Францією простежувався малюнок тотального футболу: ми пресингували, атакували, були хороші командні дії, як в атаці, так і в обороні. Тому шкода, що ми зараз не на форумі в Бразилії, команда цього заслуговувала. Але, найголовніше, що є перспектива, і впевненість в тому, що все буде добре.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: