Сергій Ковалець: "Україну в Європі знають, як сильну, соборну і незалежну державу"

16 березня 08:11
Переглядів: 138
ковалець
Наставник молодіжної збірної України Сергій Ковалець поділився думкою про ситуацію та перспективи в українському футболі.

"Як оцінюю нинішні реалії українського футболу? Коли стояло питання починати чемпіонат України або чекати, то, напевно, два українські клуби, які вийшли в 1/8 фіналу Ліги Європи - це підтвердження того, що футбольна, спортивна Україна живе в цій непростій політичній ситуації.

Нашу країну в Європі знають, як сильну, соборну і незалежну державу, яка розвивається і розвиватиметься. Не тільки в плані футболу, а й у всіх галузях нашого життя.

Перспективи нашого футболу? Коли ми говоримо про футбол, то це як життя. Треба розуміти, що футбол - це система. Це розвиток клубу в першу чергу. Тому що не може бути команда окремо і клуб - окремо. Якщо брати "Барселону", "Реал", "Манчестер Юнайтед", будь-який європейський клуб, то в першу чергу - це клуб. І всі складові, які в ньому мають бути - менеджмент, дитяча школа, вболівальники - все це є.

Тому, на жаль, впродовж 23-х років тільки "Шахтар" і "Динамо" будували клуб. Зараз до них можна додати "Дніпро". Але все одно клуб залежить від чемпіонату України, від рівня життя в країні.

Якщо говорити про систему, яка повинна була бути в Україні, то нинішня напружена ситуація показала, що все-таки тут ще має бути державна підтримка. Це той фундамент, на якому повинен стояти український футбол. Наприклад, в Італії. Зараз там є проблеми з "Пармою". Федерація футболу Італії виділяє гроші, щоб підтримати цей клуб. Плюс державна підтримка повинна бути і на дитячо-юнацькому рівні для того, щоб впливати на ті чи інші моменти, які є зараз в нашому футболі", - зазначив Ковалець.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: