Сергій Ковалець: "Важливо, щоб гравці виступали в основних складах своїх клубів"

07 лютого 00:10
Переглядів: 1084
Ковалець

У четвер, 6 лютого, у Будинку футболу відбулось засідання круглого столу з головним тренером молодіжної збірної команди України Сергієм Ковальцем та тренером команди з фізпідготовки В'ячеславом Нивінським.

Стимул для футболістів - виклик до збірної

Наставник української «молодіжки» поділився власними враженнями від виступів команди на міжнародному турнірі «Кубок Співдружності-2014», який нещодавно закінчився у Санкт-Петербурзі, а також розповів, як керівництво Федерації футболу України відреагувало на перемогу збірної у змаганнях: «Стимул для футболістів - виклик до збірної. Це вже хороша премія. Важливо те, що гравці приїжджають зі своїх клубів у збірну в хорошому настрої. Кожен матч вони грають з великим бажанням.

Вчора відбулась зустріч із керівництвом ФФУ. Оскільки наша країна святкувала перемогу у цьому турнірі 12 років тому, виступи молодіжної збірної було визнано хорошими. Він хоч і товариський, але, вважаю, є престижним. Крім того, це перший трофей нашого тренерського складу. Цей турнір − досить високого рівня, ми маємо можливість продемонструвати свої найкращі якості. На Кубок Співдружності було викликано багато нових футболістів. Якщо дивитись на загальні результати команди, може здатися, що у нас все вийшло легко. Але команда віддала багато сил на полі, щоб добитися хорошого результату».

Вдалі виступи новачків «молодіжки»

За словами головного тренера молодіжної збірної, на Кубок Співдружності до Санкт-Петербургу він взяв найсильніших на той момент виконавців, і, на його думку, новачки повністю виправдали його сподівання у матчах із серйозними суперниками. «Коли говорять про основу і дубль, кожен склад, який викликається на турнір або матч, і є основним. Молодь нестабільна в плані психології. Наприклад, Мемешев і Болбат грають в основних складах своїх клубів, у них хороше фізичне і психологічне навантаження. Ті, хто виступають за дублюючі склади - інша справа. Якщо брати Кубок Співдружності, цей склад був основним. Приємно, що новачки показали себе з хорошого боку», - відзначив Ковалець.

Головне, щоб футболісти грали із посмішкою

«Ми прагнемо зробити так, щоб у грі команди був баланс. Хотілося б, щоб «молодіжка» більше забивала і менше пропускала. Наприклад, щоб рахунок був 4:0 (посміхається). Головне, щоб футболісти думали на полі, грали із посмішкою та отримували задоволення від гри. Ми отримали цінний досвід на торішньому турнірі. Робили ротацію протягом змагань. Усі гравці отримали практично однакові навантаження.

Можна сказати, що ми провели роботу над минулорічними помилками. Калітвінцев, Братков, Приндета, Мемешев - наші досвідчені гравці і тренерська опора, допомогли новачкам зрозуміти ігрову концепцію та відчути атмосферу у команді», - розкрив секрет вдалих виступів команди на Кубку Співдружності Сергій Ковалець.

Гравці «молодіжки» - на олівці у Фоменка

Наставник молодіжної команди «синьо-жовтих» відмітив, що у нього була розмова з головним тренером національної збірної Михайлом Фоменком, протягом якої стали відомі прізвища, які б могли у перспективі поповнити склад першої команди країни: «Я постійно спілкуюсь з Михайлом Івановичем Фоменком. Він запитує мене про стан гравців, про те, кого ми можемо рекомендувати до лав національної збірної. Він телефонував мені напередодні фіналу, було приємно почути побажання хорошої гри у вирішальному матчі. Головне, що у нашої команди є підтримка. Хто б міг поповнити склад команди «А»? У першу чергу, це Калітвінцев та Ордець».

На відбір Євро-2016 - через збірну Франції та Меморіал Лобановського

«Кубок Співдружності був одним з етапів підготовки до Євро-2015. Ми завжди аналізуємо суперника, хто і як грає. Бо хто володіє інформацією, той володіє світом. Крім того, для нас важливо, щоб гравці виступали в основних складах своїх клубів. 5 березня ми зіграємо з Францією. Потім візьмемо участь у Меморіалі Лобановського. Національна збірна грає свої матчі у різних містах України. І національна, і молодіжна, і юнацькі збірні України - команди № 1 у країні, всі переживають і вболівають за них. Тому, вважаю, такий турнір було б непогано проводити у регіонах. Наприклад, одним із варіантів проведення змагань є Донецьк.

Далі, 28 травня, на нас чекає надважливий виїзний матч з хорватами. Сподіваємося, Ніко Ковач забере декілька футболістів із молодіжної команди Хорватії до національної (посміхається)», - розповів головний тренер «молодіжки» про плани команди на найближче майбутнє.

Робота у «молодіжці» - хороший досвід для тренера

Сергій Ковалець підсумував перший рік роботи на посаді головного тренера молодіжної команди і зізнався, чим відрізняється робота у клубі від роботи у національній команді: «За рік роботи ми 54 дні бачилися з футболістами. У клубі ти бачиш гравця кожен день, знаєш його фізичний стан та психологію. У збірній за два-три дні ми повинні дізнатися про кондиції гравця, провести з ним бесіду. І все це треба повторювати на кожному зборі.

Ми граємо зі збірними командами, у нас дуже мало часу для того, щоб налаштувати ігровий почерк. Тут дуже важливий інтелект футболістів, як швидко вони зможуть перейняти філософію гри від нашого тренерського штабу. Чим відрізняється робота у клубі та збірній? По-перше, це часові відрізки у контексті роботи з футболістами. По-друге, ми представляємо країну, а це почесно і престижно. Крім того, робота у збірній - хороший досвід для тренера».

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: