Сергій Ковальць: "Маркевич зробив з мене футболіста , а потім і тренера"

07 січня 14:19
Переглядів: 141
ковалець

Сергій Ковальць розповів хто із тренерів відіграв найбільшу роль в його життя.

- Яку роль у вашому житті зіграв Валерій Лобановський?
- Все добре, що він зробив, одразу й не пригадаєш. Дуже важливо, особливо для молодих гравців, що Валерій Васильович був справедливою людиною. Він не дивився на регалії ветеранів. Якщо Лобановський не бачив футболіста в складі, він все пояснював підопічному, тому скривджених не було. Навіть якщо гравець йшов з «Динамо», то ніколи не говорив погано про клубі або про тренера. Напевно, це і є один з головних критеріїв оцінки роботи будь-якого наставника.

- Роль Мирона Маркевича у вашій долі теж складно переоцінити...
- Звичайно. Він зробив з мене футболіста, а потім і тренера...

У «Динамо» я переходив з «Поділля», яке очолював Мирон Богданович. А перший тренерський досвід отримав у «Металісті», де став одним з помічників Маркевича. Пам'ятаю, коли тільки прийшов у Харків, взагалі не впізнав тренувального процесу - ніякої біганини, всі вправи з м'ячами. Виявляється, за час творчої паузи, коли Мирон Маркевич побував на стажуванні в «Барселоні» і «Ромі», «Байєрі» і «Аяксі», він докорінно переглянув своє ставлення до тренувального процесу. Зрозумів, що необов'язково весь час бігати!

- Усі думають, що вчинити так його змусило присутність легіонерів, яких не особливо й поганяєш...
- Неправда. Коли Маркевич тільки прийшов у «Металіст», іноземців там було небагато. Пам'ятаю, приїхали ми в ОАЕ на збір, і головний тренер в перший же день говорить нам, помічникам: «А давайте завтра зіграємо з «Ганзою»...» Ми в подиві! «Як так, - відповідаємо, - адже хлопці ще не готові». Але Маркевич наполіг на своєму. «Коли ще нам випаде можливість зустрітися з колективом з німецької бундесліги?» - Сказав він...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: