Сергій Кисленко: "Гроші для молодих гравців не мають бути на першому місці"

09 січня 23:24
Переглядів: 48950
кисленко

Наш футбол не багатий на події. Тому, коли хтось виявляє здібності, ЗМІ оточують його увагою, але як тільки справи йдуть гірше зразу забувають. Ніхто не підтримує гравця, навпаки ставлять завищують вимоги.

Впевнена гра Сергія Кисленка в Другій Лізі і Кубку привернула увагу клубів Прем’єр-ліги (14 голів: 5 в Кубку, 9 в чемпіонаті ), але молодий нападник залишився у Львові . Не покинув свій клуб навіть, після того як «леви» замінили «Верес» в еліті нашого футболу.

В цьому сезоні Кисленко не може похвалитись результативністю, але він не падає духом і продовжує працювати. Ми вирішили поспілкуватись з одним із відкриттів минулого сезону у Другій Лізі,  щоб дізнатись як йдуть справи зараз.

- Чи були запрошення з інших команд влітку?

- Так, запрошення з інших команд були. Як от «Зірка» та «Нива» Вінниця. Але я хотів розвиватися далі. Був шанс зіграти у Прем’єр-лізі, тому залишився у «Львові». Я надіявся, і ще надіюсь, що отримаю шанс закріпитись в першій команді.

- Як оцінюєш для себе першу половину сезону?

- Для першої команди добре – ми досі претендент на потрапляння в першу шістку. Дубль виступає гірше. В такому складі граємо перший сезон. Друга команда не тільки має розвивати молодь, але й дати можливість грати тим, хто не грає за першу або набирає форму після травми чи відбуває дискваліфікацію. 

Для себе особисто оцінюю сезон погано, десь на трійку. Не вдалось закріпитись в першій команді, мало голів за другу команду (3 голи – прим ГС), проводив на полі не так багато часу як хотілось.   

- Чому так сталось?

- Тут багато причин: десь проявилась наша незіграність, десь я не допрацював, десь другою командою жертвували на користь першої, що в принципі й повинно бути. Я говорю про те, що ми ділили ігровий час з гравцями першої команди.  

- З основою тренуєшся?

- Після перших трьох матчів за дубль і голу у ворота «Динамо», Жилмар забрав мене в першу команду. Але пізніше знову повернувся до дублю і вже більше не тренувався з основою. В принципі, наразі нікого не беруть з дубля для тренувань з основою. Команда грає в такому складі свій перший сезон, всі притираються, придивляються. Думаю, молодь отримає шанс себе показати на зимових зборах.  

- Чи розмовляв про свою гру з Юрієм Бакаловим?

- Окремої розмови з Юрієм Бакаловим стосовно гри не було. Він хороший спеціаліст, професіонал своєї справи, я б дуже хотів попрацювати з цією людиною.

‑ Як вплинула на команду поява великої кількості бразильців?

- Раз команда бореться за першу шістку –  то добре (усміхається – прим ГС.). В них основний акцент на техніку і контроль м’яча. Нас вчили в школі, отримувати м’яч і швидко пасувати далі, доставляти в штрафну. Вони ж більше люблять працювати з ним, показати техніку, фінти. Коли ми граємо з ними за дубль, то деякі елементи беру собі на озброєння. 

- Яка різниця між рівнем гри в Другій лізі та Чемпіонаті U-21?

- На мою думку рівень гри в Другій лізі вищий ніж в Чемпіонаті U-21. Обумовлено це тим, що в Другій лізі грають більш досвідчені футболісти, а в дублі молоді, ще не досить розкриті гравці. В Другій лізі приходилось боротись з «мужиками» і «дядьками» за 30-ть – це було цікавіше, додавало азарту.

- Ти встиг дебютувати в Премєр-лізі (зіграв 12 хв. у матчі з Маріуполем (2:2) – прим. ГС), як враження?

- На початку гри, коли опинився на лаві запасних, емоції переповняли, було багато переживань. Після виходу на поле емоції просто зашкалювали. Я дуже вдячний Юрію Михайловичу за наданий шанс і віру в мене. Мені ще є до чого прагнути та рости і я буду кожну хвилину доводити, що гідний знову виходити на поле.

-  Де проводиш відпустку?

- Відпустка проходить вдома. В колі рідних та близьких мені людей – Новий рік і Різдво –  сімейні свята.

- Засумував за футболом?

- Я живу футболом, це сенс мого життя, і, звичайно, з нетерпінням чекаю початку тренувань, контрольних матчів, відновлення сезону.

- Як підтримуєш форму у відпустці?

- Все просто – дотримуюсь розпорядку дня і постійно тренуюсь.

- Результати від поїдання олів’є буде видно перед стартом зборів?

- Ні, ні, ні. Я слідкую за собою і намагають не їсти шкідливої їжі. 

- Тренувальний збір почнеш з ФК «Львів» чи є пропозиції від інших команд?

- Я хочу закріпитись у першій команді ФК «Львів» і надіюсь на свій шанс. Наразі, є пропозиції від інших команд, але поки нічого конкретного.

- В нашому футболі молоді гравці часто залишаються в команді навіть без ігрової практики бо мають хороші зарплати. Ти готовий піти в оренду в інший клуб, на зменшення зарплати?

-   Гроші для молодих гравців не мають бути на першому місці. Мені тільки 20 років і зараз головне – грати чим більш. Звичайно, я хочу грати за ФК «Львів», але, якщо буде пропозиція по оренді в команду Першої ліги і тренер вважатиме, що для мене це буде краще, то я піду. Головне, щоб я мав постійну ігрову практику.      

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: