Сергій Лавриненко: "Приїзд "Карпат" стане святом для жителів Кіровограда"

30 липня 15:12
Переглядів: 447
Лавриненко

Виконувач обов’язків головного тренера кіровоградської «Зірки» Сергій Лавриненко поділився враженнями від жеребкування 1/16 фіналу Кубка України, де його команда зіграє з львівськими «Карпатами».

– Як оцінюєте результати жеребкування?
– Нам буде цікаво зіграти з командою, що виступає в Лізі Парі-Матч. До того ж «Карпати» є хорошою і збалансованою командою. Мені подобається, що «зелено-білі» роблять акцент на власну молодь, мені імпонує робота Ігоря Йовічевіча. Думаю, нас очікує захоплюючий матч. «Зірка», звичайно, великих сподівань на Кубок не покладає...

– Маєте на увазі нововведення, яке запроваджує по два матчі вже зі стадії 1/8 фіналу?
– Так, в таких умовах командам з першої ліги буде дуже важко конкурувати з суперниками, що виступають дивізіоном вище. Два матчі ускладнюють вихід в наступну стадію команди, нижчої за класом. Однак приїзд «Карпат» стане справжнім святом для жителів Кіровограда. Очікую повний стадіон і підвищений інтерес до матчу. Ми не кожного дня маємо можливість спостерігати за грою команди, що грає у найсильнішому дивізіоні.

– Перед жеребкуванням у вас були побажання щодо майбутніх суперників?
– Умова була лише одна – я хотів грати лише з командою, що виступає в Лізі Парі-Матч. Хотів, щоб це була серйозна команда і вболівальники отримали свято. 

– Без додаткової підготовки, кого з гравців майбутнього суперника можете назвати?
– Найбільшої загрози очікую від досвідчених Ксьонза і Кожанова. Відзначу пару центральних захисників Пластун – Гітченко. Знаю, що в атаці грає Сергійчук і багато чув про зірку, що сходить, 18-річного Шведа. 

– Як оцінюєте шанси на вихід в наступний етап?
– Кубкові матчі завжди характерні тим, що прогнози на них робити важко. У всякому разі, до матчу шанси є рівними – 50 на 50. Як складеться гра, побачимо (сміється).

– З підопічними ділилися враженнями щодо результатів жеребкування? У «Зірці» грають екс-карпатівці брати Баранці, а також кілька футболістів, що грали за ФК «Львів»...
– Хлопці позитивно сприйняли жереб. Розмовляв з Григорієм і Борисом, вони дуже зраділи. У них, щоправда, було одне побажання – вони хотіли б зіграти з «Карпатами» у Львові. Таким чином у них була б ще одна можливість побачити рідних і близьких. Нічого страшного – «Карпати» їдуть до нас.

– Розкажіть, будь ласка, чим живе ваша команда? Які завдання поставлені перед «Зіркою» на сезон?
– На даний момент прагнемо вигравати у кожному матчі. Таке завдання поставило перед нами керівництво. Зимою подивимося на свої сили, оцінимо можливості ставитимемо серйозніші завдання. Просто виходити в елітний дивізіон, що відбувати там номер – я цього не хочу. Інфраструктура, фінансування, кадровий потенціал – все це має відповідати рівню Ліги Парі-Матч. 

– Вас поки не можна назвати головним тренером через приставку «в.о.» У чому справа?
– У мене немає відповідної ліцензії. У жовтні-листопаді я захищатиму диплом категорії «А». Лише після цього зможу позбавитися статусу виконувача обов’язків головного тренера.

– На початку тисячоліття у лінії захисту запорізького «Металурга» ви виступали пліч-о-пліч із нинішнім спортивним директором «Карпат» Юрієм Беньом...
– Не лише з Беньом, а й з Олександром Чижевським. Прекрасно пам’ятаю ті часи, ми періодично спілкуємося. Це чудові люди, прекрасні футболісти. Чижевський є рекордсменом нашого футболу, а Беньо завжди відзначався інтелектом, тому не дивно, що він займає таку посаду. 

– Ви неодноразово приїжджали до Львова на матчі проти «Карпат», коли виступали за «Зірку» і запорізький «Металург». Спогади якісь залишилися?
– Запам'ятав, що у вашому місті завжди було важко грати. У ті часи вболівальники дуже гаряче підтримували «Карпати». Матчі у Львові в 90-их завжди давалися нелегко. Пригадую ваших зірок – Покладка, Зуба... Повз Романа пройти було неможливо. Команда була справді цікавою. «Зірка», здається, зі Львова ніколи не привозила очок, хоча в Кіровограді ми перемагали.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: