Сергій Макаров: "Справа "Ниви" все ще знаходиться в КДК ФФУ"

19 листопада 12:15
Переглядів: 151
макаров

В Будинку футболу відбулася прес-конференція, на якій президент ПФЛ Сергій Макаров підвів підсумки осінньої частини чемпіонату України серед команд першої та другої ліг.

- Сьогодні відбулося засідання Ради ліг, - взяв слово Макаров. - Це новий орган в ПФЛ, який був утворений лише нинішнім літом. Тут ми підвели підсумки роботи під час осінньої частини чемпіонату. Але й були й інші теми, серед яких особливо жвавою була суддівська. Це дуже болюче питання для клубів, тому на нього пішло досить багато часу. Якщо ж говорити в цілому, то найважливішим на сьогодні є те, що перша частина сезону відбулася, адже, думаю, буде зайвим нагадувати, в який час зараз ми живемо. У нас жодна команда не знялася зі змагань, а в першій лізі була всього одна неявка - на гру до Харкова з місцевим Геліосом не приїхала Буковина.
 
- До речі про Буковину. Яка там ситуація, адже всю осінь клуб животів, а в Харків команда і зовсім не поїхала через відсутність грошей?
 
- Зараз там все не так плачевно, як було ще тижнів два тому. Цей клуб півроку, по суті, втратив. Ті люди, які влітку прийшли до керівництва таким підприємством, як футбольний клуб, виявилися, м'яко кажучи, невтішними. Те, що вони обіцяли, виконано не було, тому команда стояла на межі зняття зі змагань.
 
Але в Чернівцях утворилася група бізнесменів, які вирішили підставити клубу плече. В результаті навіть перед ПФЛ клуб почав погашати борги. Це невеликі суми - від десяти до двадцяти тисяч, але вони їх перераховують щодня. Тут дуже важливі дві речі - позитивна динаміка, і те, що люди, що ще не мають повного контролю над клубом, починають вкладати в нього гроші. Це не може не вселяти оптимізму. З іншого боку, справи Буковини, а також тернопільської Ниви, все ще знаходяться в КДК ФФУ, і їх вже двічі штрафували, оскільки вони неодноразово порушували регламентні норми. Як рухатимуться їхні справи далі - незабаром дізнаємося.
 
- Крім Буковини і Ниви, всі інші вже погасили борги?
 
- Як відомо, оплату заявочного внеску ми розділили на три частини. Першу не сплатили тільки Буковина і Нива. А другу, термін оплати якої також вже закінчився, не сплатили значно більше клубів. Але поки ми не передаємо їх справи в КДК. Ми просто чекаємо. Це питання також обговорювали з представниками клубів і домовилися, що термін у них закінчиться в кінці року.
 
- У Миколаєві вже п'ять місяців не платять зарплату. Там ситуація близька до критичної, чи з'явився там світло в кінці тунелю?
 
- У нас поки немає конкретної інформації з цього приводу. Офіційно з клубу ніхто не звертався. Недавно, правда, нам написав про заборгованості батько одного з гравців. Але конкретики поки немає, хоча, незважаючи на борги, клуб функціонує, команда продовжує грати, а іноді навіть і вигравати. Думаю, що під час зимового антракту нам вдасться більш детально розібратися в цій ситуації.
 
- Ви згадали про арбітраж. Про що конкретно йшлося?
 
- Конкретних рішень ми ніяких не приймали. На сьогоднішній день найбільш болючим для клубів є те, що вони не мають зворотного зв'язку з Комітетом арбітрів. Найчастіше, якщо у команди є претензії до арбітражу, і вони подають відповідну скаргу, то потім важко отримати відповідь - що ж все-таки відбулося. Чи була це просто помилка, або її не було взагалі ... Після сьогоднішнього обговорення ми прийшли до розуміння, що Комітет арбітрів готовий працювати з лігою цілком, а не з одним окремо взятим клубом. Проте, практично всі сьогодні відзначають, що незважаючи ні на що, якість арбітражу підвищується. Разом з ним підвищується і загальний рівень змагань. Ви подивіться, скільки у нас було несподіваних, а часом і просто сенсаційних результатів. Та й кадри ми ростимо - тренер однієї з команд першої ліги значиться серед претендентів на пост головного тренера збірної Білорусі.
 
- Чи не після кожного туру жваво обговорюється питання договірних матчів. Останній приклад - гра Нива - Тернопіль. Навіть букмекери прямо натякали, що там не все чисто...
 
- І це питання на засіданні піднімалося. Договірні матчі - нова загроза для наших першої та другої ліг. Ще недавно важко було собі уявити, що букмекерські контори будуть приймати ставки на матчі другої української ліги. Але сьогодні це реальність. Договірні матчі, пов'язані з букмекерами явище в західному світі давнє, але мало вірилося, що воно настільки швидко прийде і в Україну.
 
Найрезонанснішим на сьогоднішній день для нас є матч команд другої ліги - Оболонь-Бровар - Енергія. На жаль, вже в процесі матчу нам надходили сигнали про те, що ця гра не чиста. Ми одразу ж запросили відео. Неозброєним поглядом картина відразу ж стала ясною, у всякому разі, для нас. Нам такі речі категорично не подобаються, адже це пляма на всій репутації ліги. Поки ми пішли за стандартною схемою і запросили пояснення від представників обох клубів. Зібравши всі документи, ми відправили їх до Комітету з етики та чесної гри. Це їх питання, і тільки вони можуть давати оцінку сталось. В цілому ж нам потрібно вже зараз виробляти дієву систему протидії договірним матчам.
 
- Як відомо, починаючи з нинішнього сезону, ліга знову залишилася без спонсора. Чи ведеться пошук нового мецената, і як в майбутньому будуть забезпечуватися трансляції матчів першої ліги на телебаченні?
 
- Наші партнери з каналу Футбол пішли нам назустріч, і в осінній частині чемпіонату за свої гроші організували трансляції десяти матчів. Сподіваємося, що вже у весняній частині всі витрати візьмемо на себе. На сьогоднішній день спонсорів у нас немає, але вже змінився директор в нашої дочірньої компанії Ліга футбол. Новий керівник налаштований оптимістично, він сповнений ідей, так що будемо сподіватися на краще.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: