Сергій Рудика: "Козир "Карпат" - командна швидкість"

05 квітня 18:04
Переглядів: 65
Сергій Рудика

Півзахисник запорізького «Металурга» Сергій Рудика поспілкувався з прес-службою ПЛ напередодні відповідального матчу проти «Карпат».

– Сергію, як «Металург» використав єдину паузу під час весняної частини сезону?
– Тренери розібрали проведені зустрічі, вказали на ті необхідні речі, які потребують першочергової уваги. Робота була побудована саме як виправлення недоліків та помилок.

– Наскільки інтенсивними були заняття?
– Навантаження були серйозними, працювали інтенсивно. Здебільшого тренувались у двохразовому режимі. Певним чином внесла різноманітність товариська гра з «Дніпром». Це було корисне випробування на тлі сильного супротивника, в якому ми мінімально поступились – 0:1. Ну а в останні дні перейшли на звичний тижневий цикл.

– До речі, рахунок 1:0 чи 0:1 став візитною карткою «Металурга» у нинішньому році. Ось навіть товариська гра повторила підсумок 3-х останніх зіграних турів…
– Мені важко сказати, наскільки це закономірно. Ми прагнемо більше атакувати, забивати. Вочевидь, поки що на заваді більш високій результативності ставав так званий весняний футбол, погодні умови, неоптимальна якість газонів.

– Чи можна порівнювати осінній «Металург» з нинішнім?
– Ми провели досить плідно зимові збори, працювали цілеспрямовано. Сподіваюсь, що глядачі зможуть побачити і оцінити результати наших зусиль і стануть свідками, як ми додаємо за грою та кількістю набраних очок.

– Коли виникає така пауза в офіційних іграх, до наступного суперника готуєтесь цілеспрямовано заздалегідь?
– Два тижні була загальна та функціональна підготовка, заняття на фізичну витривалість. А нинішній тиждень присвячений конкретній підготовці до «Карпат», знайомству з можливостям майбутнього супротивника.

– Чи багато Анатолій Чанцев звертає увагу на теорію?
– Подібних занять вистачає. Там розбираємо тактику на майбутній матч, яким чином по ходу зустрічі маємо перебудовуватись. До нас тренерський штаб саме тут доносить все те, що хоче побачити на футбольному полі. З можливостями команд та окремих футболістів знайомимось під час відеопереглядів. Вони спрямовані на те, щоб шанси опонента використати свої фірмові прийоми були зведені до мінімуму.

– За кількістю зароблених очок «Металург» та «Карпати» мають майже ідентичні показники. Які враження справляють львів’яни у цьому сезоні?
– Я дивився за грою «Карпат». Звертає на себе увагу командна швидкість, що притаманно молодому колективу. Попри середній вік, в їхньому складі достатньо майстрів, які спроможні повести партнерів за собою, а також проявити індивідуальні можливості.

– Боятись суперника ви точно не будете, однак яких рис будете остерігатись?
– Ми гратимемо вдома на очах у власних уболівальників. Напевно, це зумовить наші дії першим номером. За таких обставин варто не допускати зайвих втрат м’яча і слідкувати, щоб не допустити швидких контратак львів’ян.

– Початок сезону ти провів за молодіжний склад і не брав участі у грі першого кола у Львові. Чим це було зумовлено?
– Це пояснюється тренерським баченням. Олег Таран не бачив мене серед претендентів на потрапляння до «основи». Говорить це і про конкуренцію. На думку наставника, інші виконавці тоді перебували у кращій формі. Але я добросовісно тренувався, працював, зрештою повернувши собі місце у головній команді.

– Чи можна назвати сьогоднішній склад «Металурга» остаточним? Або ж процес триває?
– Кістяк, звичайно, сформований. Однак вихованці нашої школи стукають у двері першої команди, їх поступово підпускають, дають шанс різним гравцям. Тому певна ротація постійно відбувається. Я б назвав це робочим процесом.

– Чи є у «Металурга» якісь завдання на тури, що залишились, окрім, як грати на перемогу у кожній зустрічі?
– Мабуть, це награвати власний стиль гри на майбутнє. Тренери мають час і можливість визначитись, на кого вони у більшій мірі будуть покладатись у наступному сезоні. Для того, щоб виходити на більш серйозний рівень, колектив має окріпнути.

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: