Сергій Задорожний: "Результат першого кола перевершив очікування"

24 вересня 08:00
Переглядів: 217
Задорожний

Головний тренер футбольного клубу "Нива" у обширному інтерв'ю підвів підсумки першого кола Другої ліги, розповів про адаптацію молодих футболістів до дорослого футболу та поділився думками, щодо проблем українських клубів.

— Сергію Михайловичу, позаду перший етап чемпіонату. Які враження залишив він по собі і чи закономірним є третє місце "Ниви"?

— Ми прийшли у Другу лігу з аматорського чемпіонату. Рівень команд та гравців тут більш серйозний. До кожного матчу потрібно ретельно готуватися, що ми і намагаємося робити. Багато аналізуємо наші матчі і наших суперників. А що стосується зайнятого місця, то, на мою думку, ми стрибнули вище голови, якщо врахувати, що більшість наших гравців були аматорами. Вийнятком можуть бути хіба що Вонс, Пришнівський та Дорі, які були у професійній команді. Результат дійсно перевершив очікування. Проте утримати за собою цю позицію нам буде дуже важко.

— Мабуть, не складно визначити найкращий та найгірший матч першого кола. Перемога над "Агробізнесом" та поразка у Коростені…

— Дійсно це так. Хороший матч зіграли проти "Агробізнеса", перемогли лідера. Найневдаліший поєдинок провели з "Поліссям". Довго добиралися на матч, після чого непросто було увійти в гру. Не можу обійти і тему суддівства. Відверто кажучи, судять нам не дуже добре і деколи вдома граємо, як на виїзді. Але навіть у таких матчах нам вдається набирати очки.

— Проти кого з суперників грати було найскладніше?

— На старті сезону нам важко далися матчі з "Прикарпаттям", хоча проти франківців грали під час зборів і знали стиль цієї команди. У них грають великі габаритні хлопці з чималим досвідом. Виграють дуже багато боротьби і тому проти них було складно діяти. Але, я вважаю, що саме ці поєдинки проти "Прикарпаття" нас дечому навчили і ми швидше адаптувалися до Другої ліги.

— Частково ви згадали про суддів та все ж. Як оціните рівень суддівства у Другій лізі?

— Скажу так: чим нижчий рівень змагань, тим більше "чудес" можна творити. Я грав у футбол і неодноразово стикався з цим. Розрізняю коли судять добре, а коли із симпатією до однієї сторони. Все це ми прекрасно розуміємо і саме тому я інколи веду себе на лаві емоційно. Але в таких випадках по-іншому і не можна.

— По ходу першого кола у команді відбувалася певна ротація. Кілька гравців покинули "Ниву". Що послужило причиною таких рішень?

— Наприклад, Данило Гуральський не витримав конкуренції. Футболісти такого плану у нас є, а нам потрібні ще сильніші. Це саме стосується і Назара Ільчишина, але відносно нього виникли і певні побутові моменти. Хороший хлопець і футболіст Святослав Дзядикевич. Проте ті ж Головачук і Апанчук дещо мобільніші. Ми не могли тримати у команді трьох однопланових гравців. Це рішення далося дуже важко, але я прийняв його і ми з ним попрощалися.

— Кого ви можете назвати лідером теперішньої команди?

— Чомусь зараз це дуже складне питання і не лише у "Ниві". Мені складно зрозуміти, але в багатьох командах ніхто не хоче брати на себе лідерські якості. Можливо, теперішні футболісти бояться відповідальності, або щось інше. На таку роль ми запрошували Ігоря Вонса. Хоча я вважаю, що зараз лідером є Костянтин Пікуль, але через травму та операцію він зараз не може перебувати з командою. Його нам не вистачає. На мою думку, він здатен робити порядок на полі та за його межами.

— Повернемося до неприємної поразки від "Полісся". Таке мало статися з нашою командою, чи це випадковість?

— Повторюсь, що більшість гравців "Ниви" не мають необхідного досвіду і кваліфікації. За таких умов ми повинні грати за рахунок бажання, самовіддачі та фізичної підготовки. Якщо чогось не вистачає з переліченого — нам дуже важко. Так і сталося у Коростені. Втома вкупі з суддівськими рішеннями далася взнаки і ми дещо просіли. Звичайно, такий рахунок 3:0 неприємний. Але за рахунку 0:0 ми мали забивати два голи і все було б по іншому. Це збіг обставин.

—"Нива" продемонструвала кількаматчеву серію без пропущених голів, але в кінцівці напропускала. В чому причини?

— Не всі футболісти були готові до такого щільного графіку. Адже нам доводилося проводити три матчі за дев'ять днів. Графік дуже щільний. Спочатку вони були на емоціях, але під кінець все згасло. Тому нам, тренерам, і керівництву клубу потрібно знаходити відповідну мотивацію для футболістів. Пропадає іскра і команда зовсім інша. Немає тієї майстерності за рахунок якої можна зіграти і на втомі.

— Як оцінюєте шанси "Ниви" на перше чи друге місце?

— Шанси завжди є — навіть коли їх немає (сміється). Якщо об'єктивно, то поки йти у Першу лігу нам немає з ким і з чим. До того ж, відрив від конкурентів солідний. По якості футболістів ми поступаємося не лише "Агробізнесу" і "Прикарпаттю", але й іншим клубам нашої групи. Тому про підвищення у класі я б говорив з крайньою обережністю. Нам потрібно побудувати міцний клуб, інфраструктуру, а тоді вже ставити високі цілі перед командою.

— Чи не спостерігається інтерес від вищих за рангом клубів до гравців "Ниви"?

— По крайній мірі у мене такої інформації немає. Я думаю, що в Другій лізі є багато хороших футболістів і у нашій команді теж вони є. Ті люди, які слідкують за гравцями, повинні продивитися чимало матчів, перш ніж окреслити предметний інтерес до футболіста.

— У цьому сезоні Другу лігу розділили на дві зони. Наскільки це рішення ПФЛ себе виправдовує?

— Наш клуб з самого початку був за таке розділення і з такою пропозицією ми зверталися у ПФЛ. Найперше це суттєва економія коштів. А ще — економія часу. Приміром, виїзд на Схід України займе, як мінімум, три дні. Ще один день додамо для відновлення і це уже чотири дні випадає із тижневого підготовчого циклу. Я особисто і клуб були за це рішення. Щоправда, бачимо, що команди деякі знялися з чемпіонату. Проте дуже важко комусь пред'явити притензії, адже час непростий. Важко спрогнозувати, що буде далі і чи всі команди дограють сезон.

— У наступному сезоні ФФУ планує реформу в нижчих лігах та створення такзваної Національної Футбольної Ліги. Як ви ставитесь до таких змін?

— Я сумніваюсь, що це буде правильно. Хоча нещодавні матчі Кубка України показали, що грані між елітними клубами і клубами Другої ліги зовсім стерлись. "Прикарпаття" нічим не поступилося "Карпатам", "Агробізнес" на рівних грав проти "Вереса". Хоча, на перший погляд, клуби Прем'єр-ліги мали б обігрувати команди такого рівня. "Таврія" також пройшла кропивницьку "Зірку". Я б не хотів об'єднання з аматорськими клубами. На мою думку, краще б об'єднати Першу та Другу ліги. Щоб якість футболу була на високому рівні.

— Яка причина того, що клуби знімаються посеред сезону?

— Фінансові можливості. Спочатку цікаво фінансувати клуби, згодом це бажання зникає. Як наслідок, зникає команда. Не берусь судити, чи приватні клуби стабільніші за муніципальні. Але під боком ми маємо приклад ФК "Тернопіль", який фінансували з міського бюджету. Хоча по рівню футболістів команда була непогана.

— Велика проблема сучасних футболістів — це перехід з юнацького віку до дорослого.  Чому багато гравців не можуть його подолати?

— Це комплексна проблема. Не працюють, як слід, дитячі школи. Гравець виходить з академії і потрапляє у чемпіонат U-19, де ще грають у дитячий футбол. Потім у U-21, де теж свій рівень. Ми бачимо зараз приклад "Дніпра", де грають виключно молоді футболісти. Їх кинули у Другу лігу проти мужиків і зараз видно, як вони виросли. Коли тебе одразу ставлять проти серйозних футболістів, молоді звикають до боротьби. Так було за часів моєї ігрової кар'єри. Звичайно, майстерність закладають у спортшколах, але не вистачає бійцівських якостей. Я думаю, що всі ці молодіжні першості не дають бажаного результату.

— Після останнього матчу у чемпіонаті, ви привернули увагу до того, що "Нива" не грає на міському стадіоні. Коли варто очікувати повернення у Тернопіль?

— Це питання, мабуть, потрібно задавати місцевій владі. На стадіоні тривала реконструкція поля, але ми ще не знаємо, де будемо проводити свої матчі у майбутньому. За чутками, у Тернополі планує грати рівненський "Верес". Важко судити, чому так. Проте керівництво нашого клубу запевнило, що зробить все можливе, щоб "Нива" проводила домашні матчі у Тернополі. Я вважаю, якщо тут буде грати рівненський "Верес", то для "Ниви" місця не буде. Вони будуть проти, щоб на полі грала ще одна команда, адже газон для матчів Прем'єр-ліги повинен бути в ідеальному стані.

Прес-служба футбольного клубу "Нива"

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: