Серій Стороженко: "У професійного футболу зараз дуже важкий стан"

20 червня 00:47
Переглядів: 342
Стороженко

Перший віце-президент ФФУ Сергій Стороженко підбив підсумки Виконкому ФФУ, який відбувся сьогодні.

- Який стан професійного футболу України?

- Склалася дуже неординарна ситуація. У професійного футболу України дуже важкий стан. Ми вважали, що керівники професійних ліг будуть своєчасно інформувати відповідні комітети Федерації футболу України, але коли побачили, що цього не сталося, президент ФФУ Анатолій Коньков вирішив скликати Виконком. На цьому Виконкомі я доповідав про стан справ: що сталося з "Кривбасом" і "Сталлю", що відбулося з "Олександрією" та іншими клубами, чому це сталося, які є причини і наслідки, розкривалися дуже вузькі моменти діяльності професійних клубів. Прийнято дуже важке рішення, мабуть, непопулярне в деяких колах, але прийнято рішення зберегти формат змагань і 16 клубів.

- Були суперечки з цього приводу?

- У цій частині Виконкому з пункту першого порядку денного дискусій особливих не було. Дискусії з цього приводу розгорнулися під час обговорення змін і доповнень до регламенту змагань. А з пункту першого - це ж пропозицію Прем'єр-ліги: Виконком погодився і затвердив регламент, в якому чітко сказано, що Прем'єр-ліга гратиме з форматом 16 головних команд з 16-і клубів.

- Чому було обрано саме запорізький "Металург", якщо, згідно з регламентом, його повинна була замінити команда саме з Першої ліги?

- Це дуже складне питання. Тому і був скликаний Виконком, так як після несподіваної відмови "Олександрії" і відмови "Сталі" фактично спортивний принцип помер, припинив своє існування. Розумні люди і професіонали це розуміють. За спортивним принципом вони мають бути підвищені в класі. Коли вони відмовилися, спортивний принцип перестав фактично існувати. Практично перестали існувати деякі положення регламенту, тому що в такій ситуації, коли клуби відмовляються підвищитися в класі, потрібно йти вниз, в основу Першої ліги, так можна було і до десятої, і до дванадцятої команди дійти. Це нерозумно, тому що у нас в Україні Прем'єр-ліга, і якщо регламент, на жаль, не передбачав у такій ситуації, як зняття команд на заключному етапі, ми всі опинилися перед фактом, що треба приймати управлінське рішення. Згідно зі статутом Федерації футболу України, всім керує Виконком, який прийняв сьогодні, може, важке і непопулярне, але дуже важливе управлінське рішення.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: