Шахісти Львівщини успішно виступили в міжнародному шаховому турнірі в Пардубіцах

30 липня 13:21
Переглядів: 210
Шахи

В період з 19 до 27 липня 2014 року у чеському місті Пардубіце відбувся один з наймасовіших шахових турнірів світу, в якому взяли участь 969 шахістів з 29 країн.

В цих представницьких шахових  змаганнях Україну представляли 43 спортсмени в т.ч. й вихованці шахової школи Львівщини: Андрій Грех і Володимир Ветошко з м. Городка та Мартин Кравців і Пилип Лорньє зі Львова.

Залежно від кваліфікації шахісти були розподілені на 4 групи. В найсильнішому турнірі «А», в якому виступали наші краяни, змагалися 250 учасників, серед яких 36 міжнародних гросмейстерів, 45 міжнародних майстрів, 39 майстрів ФІДЕ.

Змагання відбувалися за швейцарською системою в 9 турів. Контроль  часу 90 хвилин  +30 сек. за хід кожному учаснику.

Здобувши 5 перемог, 3 нічиї та 1 поразку Володимир Ветошко набрав 6,5 очок з 9 можливих й виконав перший  норматив міжнародного гросмейстера, додавши до свого міжнародного рейтингу 47 пунктів.

В підсумку В.Ветошко посів 7 місце найкраще місце серед українських шахістів. 9 місце, набравши також 6,5 очок, посів львівський гросмейстер М.Кравців.

Переміг в турнірі міжнародний гросмейстер з Німеччини Л.Нісіперані 7,5 очок. На ІІ місці - індійський гросмейстер А. Прасад (7 очок). Бронзову нагороду турніру здобув шахіст з Греції А.Павлідіс (7 очок).

У змаганнях серед шахістів віком до 18 років переміг майстер FIDE з Росії К.Олексієнко. На ІІІ місці у цій віковій групі городківчанин Володимир Ветошко.

Щоб отримати звання міжнародного гросмейстера міжнародному майстру В.Ветошку необхідно виконати ще дві норми міжнародного гросмейстера та підвищити міжнародний рейтинг на 90 пунктів.

Вітаємо Володимира та його тренера міжнародного гросмейстера зі Львова Михайла Олексієнка з черговим успіхом. Вітаємо також тренерів В.Грабінського, В.Мелешка, які також у свій час плідно працювали з талановитим шахістом з Городка.

В Пардубіце відбувся також турнір з блискавичних шахів серед представників 30 команд. До складу команд входило по 4 шахісти.

Україну представляли  два шахісти з Миколаєва В.Сивук, О.Даниленко та городківчани А.Грех та В.Ветошко. В 13 турах, здобувши 12 перемог, в тому числі над росіянами, українські хлопці посіли ІІ місце.

У змаганнях в турнірі «Б» ІІ місце посів і львів’янин Пилип Лорньє

Микола Матвієнко, м.Городок

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: