Шаховий тренер Євген Гладиш: "Комп’ютер все рахує, а людина має інтуїцію"

06 березня 13:00
Переглядів: 154
Шахи

5 березня в Палаці Потоцьких відбулася третя гра за шахову корону. Серед запрошених гостей був тренер Пустомитівської шахової школи Євген Гладиш. Він оцінив ситуацію, яка склалася за декілька днів шахових змагань.

«Я бачив, як починалася партія і зрозумів, що знову новий дебют. Марійка приготувала каталонський початок. Я думаю, що Марійка хоче здивувати, напевно, вже здивувала.

Каталонський початок – це перші ходи, які пов’язані з розвитком білого слона. Перший хід d4, а потім білий слон розвивається на поле g3. Така специфічна структура твориться у білих», - оцінив вчорашню гру тренер Євген Гладиш.

Також тренер зазначив про важливість досвіду і вплив людського фактору на гру: «Комп’ютер все рахує, а людина має ще інтуїцію. Тут якесь слово інше можна вжити, замість інтуїції, але це є якась певна підсвідома субстанція, річ, яка з’являється в результаті досвіду».

«Я не можу робити ніяких прогнозів, бо багато факторів впливає на результат партії. В попередній партії Марійці не вдавалося сконцентруватися так, як вона хотіла. Вона від того відчувала певну обуреність. Але змогла знайти свій план, через це спалила час. І той цейтнот, на жаль, став вирішальним у її поразці», - зазначив Євген Гладиш про поразку Марії Музичук.

«Ми Марійку знаємо як бійця, як вольову людину, яка може перебороти якісь свої невдачі, або навіть розчарування, або й поразки. Є деякі шахісти, які після поразки тяжко приходять до тями. З Марійкою такого нема, хоча вона відчуває особливу відповідальність, вона ж грає у Львові, де є багато знайомих і друзів, і вболівальники навколо неї є», - додав Євген Гладиш.

Нагадаємо, що партія 5-го березня закінчилася нічиєю.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: