"Шахтар" - "Чорноморець" 5:0. Моряки під штормом гірників

12 квітня 00:07
Переглядів: 652
Шахтар

Не знаю, для чого у такі передсвяткові дні проводити футбольні матчі? Бо народу у цей час не до спорту. Це радше останній шанс приготуватися до параду. Адже християни цілий рік чекають цього світлого празника і кожен хоче виглядати, як свіжа копійка.

Сонячний день і плюс 17˚С явний союзник гри у футбол. Однак, наразі в Україні не знайшлося мудреця, який знає, яким чином слід поступати клубам, аби глядач йшов на стадіони. У Львові таких зівак назбиралося аж - 2 471. До речі, на стадіоні «Дніпро-Арена» під час гри дніпропетровського «Дніпра» з харківським «Металістом» теж було багато вільних місць. Принагідно, харків’яни, переживаючи далеко не кращі дні, позбавили амбіційних господарів двох очок. Цей же номер хлопці Рахаєва прокрутили і з гірниками у Львові. Тож динамівці столиці з цієї нагоди, мабуть, не одну свічку ставили у церквах. Та незважаючи на такий великий результат, одесити доволі гідно виступили на «Арена Львів».

Суперники з перших хвилин демонстрували видовищний футбол. Той, до якого багато хто, в тому числі й наші «Карпати» стараються знайти шляхи. Хоча про співвідношення сил суперників краще промовчати. Воно за всіма показниками було на боці шахтарів. На старті матчу гірники з моряками «обмінялися» гострими моментами. Спершу Дієґо Коста пробив, а м’яч «кулею просвистів» поруч зі стійною воріт Юрка Мартищука. Чимало львів’ян досі пам’ятають гру цього не підкупного майстра по «Карпатах». У свою чергу Балашов зі штрафного навісив на Мартиненка. Удар головою і м’яч у руках П’ятова.

На 29-й хвилині прикрий випадок трапився за участю Олійника та Ісмаїлі. Українець несподівано ногою вдарив в голову бразильця, який не втримався на ногах і суддя показав гравцеві «Чорноморця» червону картку. І без того не бойовий клуб з Одеси залишився у меншості. І ось тут вийшла на яв марна гра гірників, які, ймовірно, не знали, що робити з тією перевагою в одного футболіста. Як на мене, єдиний форвард «Шахтаря» Гладкий залишався без їжі, тобто без м’яча. Розуміється, що справа перед Великоднем. Але нападнику на полі так постити не можна. Проте бразильці вирішили тримати Саша на …голодному пайку. Донецька команда все ж атакувала й атакувала, а й ударів в бік воріт завдала чимало. Проте одеська рамка залишалися «сухими аж до 60 хвилини.

«Шахтар», який марить про свій черговий чемпіонський пояс годину часу бився з суперником, якого переважав. Та не даремно одеська оборона одна з кращих в Україні. Однак після підступного удару Д. Кости зі штрафного, м’яч залетів у сітку. Футболісти «Чорноморця», конкретно Васін, якого карпатська публіка теж пам’ятає, вгатив немов з катапульти і м’яч влетів у стійку. Після чого одесити пригальмували і дозволили себе карати на всі лади. Тож ще чотири рази Мартищук покірно виймав передсвятковий улов. Луїс Адріано, Степаненко (на мою думку, найгарніший гол матчу), ще раз Луїс Адріано і крапку на доданих хвилинах поставив Тайсон - 0:5.

Що тут казати. Сильніший по всіх статтях переміг слабкішого з великим рахунком.

Однак і похвала належиться хлопцям з Пальміри, які годину часу протримались «сухими» Молодий тренер «Чорноморця» Олександр Бабич не став закликати своїх футболістів до гри від оборони, а побудував команду таким чином, щоб однаково добре захищатися і атакувати одночасно. Вистояли стільки, на скільки мали сил. Так 60 хвилин глядачі терпляче чекали голів і за свої терпіння були сповна винагороджено п’ятірнею від «Шахтаря» в останні 30 хвилин гри. Ось, що таке шторм по-донецьки.

Що мене вразило? Так це епізод, коли Гладкий, сходячи з поля на заміну, навіть не удостоївся від свого тренера, не то що товариського рукостискання, але й словесної підтримки. Адже для кожного футболіста важлива подяка тренера за гру. Особисто тоді, коли вона була не кращою. Невже гра українського футболіста так розчарувала румунського спеціаліста, що той волів нічого не бачити? Щоправда, на післяматчевій прес-конференції пан Луческу, мабуть, лукавлячи, сказав, що не зауважив цього моменту. Цікаво, якщо ти міняєш гравця і нічого не бачиш. Натомість усі глядачі бачили, коли з поля сходив Марлос, то коуч, зробив неймовірний трюк спритності, аби належно подякувати і підтримати цього гравця…

Невже нас так «люблять»? А якщо так, то за що?