карпати

27-й тур. 29.04.2017, 12:00. «Княжа-Арена», Щасливе. 250 глядачів.
Сонячно. +22°С

Арбітр – Максим Козиряцький (Запоріжжя).

Асистенти арбітра: Семен Шлончак (Черкаси), Володимир Шланчак (Городище, Черкаська обл.).
Четвертий арбітр – Артем Михайлюк (Київ).

Спостерігач арбітражу – Сергій Задіран (Дніпро).

«ШАХТАР» U-21: Кудрик, Кирюханцев (Грачов, 79), Бондар, Качараба, Корнієнко (Масалов, 77), Танковський, Глущук (Глагола, 90+1), Піхальонок, Борячук, Арабідзе (Ігнатенко, 70), Топалов.
Запасні: Гриценко, Яловенко, Коробенко.
Старший тренер – Валерій Кривенцов.

«КАРПАТИ» U-21: Підківка, Виздрик (Бусько, 30), Сениця, Пас, Лебеденко, Стасишин, Толочко (Малашевський, 73), Лебедь, Войтович, Саламаха (Шина, 54), Карпенко (Заїкин, 63).
Запасні: Сілецький, Скотаренко, Полюганич.
Старший тренер – Олександр Чижевський.

Гол: Топалов, 60.

Попередження: Арабідзе, 28, Танковський, 53 – Пас, 31.

На третє в сезоні очне побачення з «Шахтарем» молодіжка «Карпат» їхала з думками про перемогу, яка б дозволила «левам» наблизитися до «гірників» на відстань п’яти залікових балів і тим самим нав’язати донеччанам у другому колі фінальної частини першості України серйозну боротьбу за срібний комплект медалей. Забігаючи трохи наперед, скажемо, що в підсумку свої наміри карпатівці, на жаль, не змогли втілити у життя.

Гру обидві команди розпочали досить обережно. Господарі, напевне, добре пам’ятали попередній поєдинок, коли вони на цьому ж полі «Княжої-Арени» поступилися галичанам з рахунком 0:2. У тій грі територіальна перевага була на боці «помаранчево-чорних», але «зелено-білі» напрочуд дисципліновано діяли в обороні, майже нічого не дозволивши супернику створити поблизу своїх воріт. Водночас у заключній частині гри наші хлопці провели дві класичні контратаки, які довели до взяття воріт суперника. Тож логічно, що й сьогодні вони вирішили, як то кажуть не вигадувати велосипед, а спробувати ще раз розіграти аналогічний, цілком прийнятний для себе сценарій.

Перший тайм пройшов загалом у рівній боротьбі, щоправда із незначною перевагою «Шахтаря», але вона була по-більшості територіальною. Так, господарі трішечки більше ігрового часу володіли м’ячем і відповідно, частіше гостювали на половині поля гостей. Однак за великим рахунком усе, що їм вдалося створити, так це кілька напівмоментів, які карпатівська задня лінія на чолі з голкіпером Романом Підківкою ліквідувала, що називається, в самому зародиші.

А найнеприємніший епізод для «Карпат» трапився на 26-й хвилині, коли центральний захисник Назар Виздрик підключився до контратаки і намагався головою прокинути м’яча собі на хід. На жаль, не вийшло – оборонець «Шахтаря», намагаючись перехопити круглого, поцілив нашій «четвірці» ногою в голову і в підсумку Виздрик змушений був залишити поле у супроводі медиків, так і не повернувшись на нього.

Зазначимо, що підопічні Олександра Чижевського і Михайла Дячука-Ставицького у першій 45-хвилинці не лише оборонялися, а й при першій нагоді швидко вибігали в контрнаступ. Однак гравці «Шахтаря», пам’ятаючи про попередній поєдинок з галичанами, також в обороні діяли із максимальною концентрацією. Тож на перерву команди пішли без забитих голів і з мінімумом гостроти в передній лінії.

Другий тайм цікавіше розпочали «Карпати». Галичани увесь час намагалися контролювати м’яч і плести мережива своїх атак. І в принципі гра «зелено-білим» давалася. Вони непогано виводили на ударні позиції своїх гравців, але майже усі постріли «левів» вдало блокували гравці задньої лінії «Шахтаря». Втім, господарі, які внаслідок активності суперника змушені були у другій половині зустрічі значно більше уваги, ніж це було до перерви, приділити безпеці власних воріт, не забували й про контратаки. І на 60-й хвилині їм вдалося відкрити рахунок: флангова атака правим крилом завершилася прострілом у карну зону, де першим на м’ячі був нападник «помаранчево-чорних» Дмитро Топалов, який у дотик скерував круглого до сітки воріт Романа Підківки.

Прикрий гол не зламав психологічно наших хлопців. Навпаки, вони з ще більшим бажанням продовжували боротися за позитивний результат. Звісно, при цьому карпатівці не забували й про безпеку власних воріт – все ж «Шахтар» є командою, яка полюбляє грати другим номером. Але контратаки донеччан більше не спрацювали. На жаль, так само безгольовими виявилися й усі намагання «зелено-білих» прорвати оборону «помаранчево-чорних». Тож у підсумку гра так і завершилася з рахунком 1:0 на користь «гірників». Але це той випадок, коли підопічним Олександра Чижевського та Михайла Дячука-Ставицького немає за що дорікнути. А от до арбітрів, перш за все лайнсменів, у самих карпатівців можуть бути претензії. Надто вже часто вони піднімали прапорець, фіксуючи постійні офсайди, тим самим зриваючи наші атаки.

За матеріалами: fckarpaty.lviv.ua