"Шахи – це той вид спорту, який вигідно відрізняє львів’ян та українців від усіх інших", – Володимир Мельник

11 березня 22:30
Переглядів: 156
Шахи

Відомі львів’яни підтримують українку Марію Музичук на Чемпіонаті світу з шахів серед жінок. Сьогоднішню, уже сьому, шахову партію відкрили ректори двох львівських вишів – Юрій Бобало та Володимир Мельник, які здійснили перші ходи білими та чорними шахами – за Хоу Іфань та Марію Музичук, відповідно.

Як зазначив ректор Львівського національного університету ім. Івана Франка Володимир Мельник, шаховий чемпіонат – це подія світового масштабу, яку пощастило приймати у Львові – місті інтелектуалів, що свого часу подарувало світу 30 міжнародних гросмейстерів.

«Очевидно, що в повітрі розлито хвилювання, і я переконаний, що тут хвилюються обидві сторони. Скажемо відверто: на Марічці – подвійне навантаження, адже хоч і кажуть, що рідні стіни допомагають, та відповідальність також множиться. Очевидно, що ще рано підводити змістовні підсумки самих змагань. Однак уже сьогодні ми можемо говорити про те, що треба висловлювати слова вдячності і нашій Марічці Музичук, і організаторам цього великого турніру. Це, направду, подія не тільки року, а, можливо, і першої чверті 20 ст. – те, що у Львові відбувається таке змагання. Львів мав не просто сміливість, а й відповідальність – взяти на себе таку місію. Я переконаний, що Андрій Садовий та його команда зробили ще один крок до того, аби Львів перетворився з провінційного європейського міста на місто інтелектуалів і відповідальних людей. 30 міжнародних гросмейстерів підготувала Львівщина, 30! Я не знаю, чи є ще десь не тільки в Україні, але й у Європі така, без перебільшення, атмосфера інтелектуалів, шахістів, математиків, що змогла підготувати 30 таких видатних постатей. Я думаю, що це буде дуже великий імпульс для нас усіх – і надалі вкладати свої зусилля у розвиток шахів. Я думаю – це той вид спорту, який вигідно відрізняє львів’ян та українців від усіх інших. Переконаний, що ми вже зараз можемо говорити слова вдячності на адресу і колег, які брали участь в організації, й усіх тих, хто спричинився до того, що у Львові відбувається світового рівня подія», – зазначив Володимир Мельник.

Він також висловив сподівання, що ці шахові ходи є символічними, і в подальшому Львів та Україну очікуватимуть і цивілізаційні ходи – в бік європейського культурницького простору. «Я думаю, що в тій події ми повинні шукати велике натхнення для того, щоб усвідомити, що ми можемо робити великі і позитивні речі», – підкреслив ректор.

Нагадаємо, що право першого ходу в кожній партії отримують різноманітні почесні гості, серед яких уже були Андрій Садовий, Іван та Святослав Вакарчуки, Ігор Юхновський, Мірча Луческу та інші.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: