Щастя є, але вже не наше

01 жовтня 12:02
Переглядів: 162
Футбол

30.09.2015. 21:45. Львів. Стадіон «Арена Львів». Суддя – Деніс Айтекін (Німеччина).

«Шахтар» (Донецьк, Україна) - ПСЖ (Париж, Франція) - 0:3 (0:2).

«Шахтар»: П’ятов, Кучер, Шевчук, Малишев, Ракицький, Алєкс Тейшейра, Тайсон (Бернард, 71), Марлос (Коваленко, 71), Срна, Гладкий (Дентіньо, 85), Фред.

ПСЖ: Трапп, Давід Луїс, Максвелл, Ор’є, Т’яґо Сілва, Матюїді, Кавані (Лукас, 80), Верратті, Мотта, Ді Марія (Пасторе, 82), Ібраґімовіч (Лавессі, 92).

Голи: Ор’є (7), Давід Луїс (23), Срна (автогол 90).

Попередження: Давід Луїс (86), Ібраґімовіч (65), Т’яґо Сілва (89).

Після мадридського душу, гірникам вкрай необхідно було боротися за свою перемогу, з клубом, гравці якого отримують найбільші заробітні плати на світовому робочому ринку. І що ми отримали: важку гру і поразку в три м’ячі, а ще менінгіт на …власну голову. Так коротко можна описати перипетії нинішнього дня, який розпочався із поїздки на футбол до …Моршина.

Так, так у цьому курортному місті молодіжний склад донеччан проводив свій другий поєдинок Юнацької ліги УЄФА з однолітками ПСЖ. Попри тренерський хист наставників Ковальова і Орбу та зусилля гравців, перемога дісталася значно краще організованій команді з Франції – 4:1.

Але мова не про це. Бо людство найбільше цікавило протистояння основних складів. До того ж обидва наставники Лоран Блан і Мірча Луческу напередодні гарантували бій за перемогу своєї команди. На головному львівському стадіоні у прохолодний осінній вечір зібралось 32 тисячі 730 глядачів, які не щадили свого горла на підтримку атакуючих дій «Шахтаря». Українські вболівальник відпрацювали на тверду п’ятірку, чого не сказати про самих футболістів у помаранчево-чорній формі. Гірники «провалили» перший тайм, а у другій половині гри хотіли, але не змогли відігратися.

«Шахтареві» гра відверто не вдалася. До того ж команда не скористалася позитивною глядацькою енергією у протистоянні з світовим гігантом. Знаю, що після цієї поразки знайдуться спеціалісти, які відрами литимуть критичну воду на футболістів «Шахтаря». Однак не варто цього робити хоча б з того, що клуб знаходиться у надскладній ситуації, а гравці позбавлені домашнього затишку улюбленої «Донбас Арени» і звичайно для ідеї єдності нашої національної і територіальної цілісності.

На 17-й хвилині Ібраґімовіч переконав публіку у тому, чому він не отримує в нагороду за свій труд так бажаний «Золотий м’яч». Промах для такого майстра, з ідеального положення, а до воріт було якихось три метри, цьому свідчення. Жах та й годі…

І все ж «багачі» свої голи забивали, так сказати ні з чого. Перший м’яч гірники отримали після блискавично проведеної атаки, яка до пори до часу не віщувала їм біди. Максвелл на лівому краї поля вправся з Тайсоном і переадресував шкіряну кулю на Ол’є. Серж миттєво скориставшись аварійною ситуацією на правій половині поля донеччан з метра-півтора головою увігнав м’яч у верхній кут воріт. Хтось з шахтарів не встиг підключитися до боротьби, а інші «були на перекурі».

До речі, мабуть чимало глядачів запримітили, як тренер паризької команди «смалив» сигарету, що правда сучасну електронну. Цікаво чи строга футбольна організація видає на подібне …ліцензії паліям нехай і такого високого покрою?

Кавані подав до Т’яґо Сілви і м’яч кулею просвистів над поперечиною воріт П’ятова. Кутовий. Де Марія виконав стандарт. М’яч опинився у карному майданчику, а Давід Луїс, налетівши на нього, переправив у ціль. (Бразилець так не тішився, мабуть з часу домашнього чемпіонату світу, коли забив рідкої красоти гол у ворота колумбійців). Претензії можна пред’являти половині команди, але це і так нічого не змінить. Гірники отримали другий м’яч у свої ворота.

Щойно на 41-й хвилині «прокинувся» зі …сплячки кращий бомбардир Алєкс Тейшейра. На великій швидкості «позмітав» зі свого шляху оборонців ПСЖ, переадресував на Гладкого. Гольова позиція і нападник «запоров» життєвий момент. Удар відчаю від Шевчука завершився польотом м’яча над воротами.

У другому таймі Тайсон пробив у притул зі стійкою воріт. А де Марія перехитрив сам себе, коли намагався перекинути м’яча через П’ятова, який вибіг іспанцеві на зустріч. І що з цього, коли «снаряд» пролетів над воротами в аут.

На 78-й і 87 хвилинах небезпечно пробивав по воротах Траппа Алєкс Тейшейра. Особливо у другому епізоді м’яч просився у ворота. І на останній, 90-й хвилині він опинився у …донецькій рамці.

Дрімаючий Ібраґімович, опинившись у хорошій ігровій позиції змусив такого досвідченого колегу і до певної міри, краяна Срну помилитися. Дарійо, падаючи, змінив польот м’яча у власні ворота. П’ятов такого «презенту» не очікував. Цього разу щастя було на стороні парижан, більш мобільних, а навіть сильніших.

Якщо говорити про кращих. То цього вечора такого визнання заслужив увесь ПСЖ і один Ярослав Ракицький. Так, «Шахтар» будує нову команду з прицілом на майбутні перемоги. Однак його прихильники хочуть «їсти» уже і бажано колоритні та смачні страви. Разом із цим матчі Ліги чемпіонів не повинні бути трампліном для молодих гравців, яких до основи Луческу підпускає зі скрипом. Для цього є чемпіонат і кубок країни.

А ще була улюблена журналістами mixed zone. Цього вечора футболісти донецького клубу в більшості полишали стадіон з опущеними головами, хоча й не мали чого соромитись. З ким не буває таке собі домашнє – 0:3? Навіть гравців паризького клубу попри хороший настрій не вдавалося «затримати» бодай для словесного привітання або отримання від «зірки» автографа, більше відомої в народі «карлючки», яку тільки власник даного раритету з роками розпізнає і спроможний про неї розповісти …молодшим поколінням. Бо колекціонування – вічне!

Однак у певний момент пролунала команда SPOP! Мовляв така процедура заборонена Регламентом УЄФА.

На моє «Це такою ви бачите популяризацію гри мільйонів?» організатори розводили руками, але стояли на своєму. Шкода, коли для когось після невдалої гри настає поганий настрій, який завершується таким дрібним негативом… Я за позитив на всіх рівнях. Інакше гріш нам ціна.