Що насправді приховують за цифрами спортивні чиновники Львівщини?

16 квітня 11:01
Переглядів: 134
Спортивний майданчик

Останніми десятиліттями в спорті склалась дуже прикра ситуація – з кожним роком грошей стає все менше, стан спортивних об’єктів погіршується, спортсмени їздять на змагання за власні кошти, спортивний інвентар в більшості випадків зношений та перебуває в жалюгідному стані. І немає жодних тенденцій для зміни цієї ситуації в кращу сторону.

Але чи насправді ця галузь має такий катастрофічний брак коштів? Які цікаві факти можна дізнатись, провівши більш детальний аналіз тих грошових сум, які щороку виділяються державою на розвиток спорту у Львівській області?

Щороку на Львівську область виділяються досить значні суми. Якщо проаналізувати загальну суму фінансів, передбачених на спорт у Львівській області за останні три роки, ми побачимо досить цікаву тенденцію: у 2015 році – 49,5 млн грн, в 2016 році – уже 55,4 млн грн, а в 2017 році – аж 87,1 млн грн. Це означає, що кількість коштів передбачених на розвиток спорту постійно зростає!

З одного боку, спілкуючись з спортсменами та тренерами з різних видів спорту я постійно чую, що коштів немає, ситуація з кожним роком погіршується, інвентар жахливий, ми їздимо на змагання та збори за власні кошти або ж шукаємо спонсорів. З іншого боку, бачу пафосні звіти управління фізичної культури та спорту ЛОДА, під час яких озвучуються шалені цифри (десятки мільйонів гривень) витрачені на різні програми, але без конкретно визначених статей видатків та чіткого обґрунтування, чому саме такі суми було виділено на ті чи інші речі.

Кому вигідна така таємничість та непрозорість розподілу наших з вами коштів? Насамперед чиновникам, які думають про власні інтереси, а не про інтереси спортсменів.

Як з цим боротись? Створювати громадську спортивну раду при управлінні фізичної культури та спорту, яка буде складатись не з підконтрольних та заангажованих представників спортивних організацій, а з незалежних людей, які дійсно прагнуть до максимального прозорого та зрозумілого розподілу фінансів. Також обов’язково потрібно, щоб управління спорту викладало на сайті детально розписані видатки в сфері спорту. Так кожен спортсмен зможе зайти і подивитись, скільки в цьому році коштів виділено на збори, змагання, інвентар і т.д., а не бачити лише загальні та не зрозумілі йому цифри.

Нещодавно ми отримали відповідь на запит депутата Львівської обласної ради фракції «Об’єднання «Самопоміч» Парасковії Дворянин стосовно фінансування спортивних шкіл та федерацій на 2017 рік. Вона виявилась досить поверхневою, лише з загальними цифрами виділених коштів без конкретного постатейного їх розподілу. Також у відповіді відсутня інформація про фінансування спортивних федерацій, та ФСТ. Якщо навіть через депутатський запит не можна отримати доступ до публічної інформації, що тоді можна казати про звичайних пересічних громадян?

Але навіть за цими цифрам, якщо брати конкретні спортивні школи, видно, що обсяг фінансування збільшився порівняно з минулим роком.

Для прикладу беремо кілька Львівських спортивних шкіл. СДЮШОР №2 у 2016 році отримала 1386642 грн, а в 2017 році – 2339200 грн, КДЮСШ «Атлет» в 2016 році отримала 1757600 грн, в 2017 році – 2044500 грн, СДЮШОР «Богатир» в 2016 році 1455000 грн, а в 2017 році – 1655000 грн.

Решту інформації стосовно фінансування спортивних шкіл на 2017 рік ви можете побачити на зображеннях:

Отже, проаналізувавши цю інформацію, робимо висновок, що при постійному збільшенні фінансування спорту в Львівській області, ми маємо зворотній ефект – до спортсменів ці кошти не доходять, тому будемо готувати наступні запити, діставати максимальну кількість інформації стосовно того як і куди діваються 87054566 грн. передбачених на 2017 рік, ініціювати створення спортивної ради та, найголовніше, доносити цю інформацію максимально до тренерів та спортсменів. Впевнений що багато з них будуть дуже здивовані, побачивши цифри, які щороку виділяються на їхню спортивну школу та почнуть задавати незручні запитання на місцях та відстоювати свої права та свою працю.

Досить боятися та бути рабами системи! Зміни можливі лише, коли кожен громадянин буде небайдужим та почне боротися за свої права! В єдності – сила!

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: