Що українські судді думають про Колліну?

02 травня 23:58
Переглядів: 339
Абдула

37-річний арбітр ФІФА Анатолій Абдула поділився враженнями про роботу з куратором суддівського корпусу П'єрлуїджі Колліною. Італієць вважає харків´янина один із кращих і найдосвідченіших арбітрів України.

"З приходом Колліни у нас змінилася система підготовки та навчання, - розповідає Абдула. - Якщо ви слідкуєте за виступами наших команд в єврокубках, то бачили, що у нас є арбітри, які проводять матчі на міжнародній арені. Знання іноземних мов, спілкування та інші аспекти також входять у систему нашої підготовки. Не можна сказати, що арбітр просто виходить і судить гру.

Ти маєш готуватися до кожного матчу. Мало просто знати, які команди гратимуть. Потрібно зробити тактичний аналіз. Тобто, знати як команда переходить з оборони в атаку, які проблемні гравці, хто провідні футболісти, як проводяться швидкі та повільні контратаки. Це все підготовка. У нас є певна система, яка нам допомагає у цьому.

Що стосується фізпідготовки, то у нас є певна програма. Вона дозволяє нам бути у хорошій фізичні формі. Не коректно оцінювати, що було до 2010-го року і що є зараз, але треба сказати, що у нас ведеться обширна і масштабна робота протягом всього сезону.

Відсудити матч — це не просто вийти і 90 хвилин відпрацювати на полі. Це велика підготовка до і після гри".

Як у вас відбувається спілкування з Колліною?

"Нестачі у спілкуванні з куратором у нас немає. Ми зустрічаємося на семінарах, переглядаємо моменти. Колліна розповідає про методичні рекомендації. Чотири рази на рік ми здаємо тести з фізпідготовки. Також можемо спілкуватися по телефону і по скайпу".

Авторитет чи трансферна вартість гравця тисне на арбітра?

"Кожен футболіст має бути захищений з точки зору правил гри і з точки зору дій іншого футболіста по відношенню до себе. Не важливо, яка трансферна вартість футболіста - 5 чи 30 мільйонів. На полі всі гравці рівні.

З ким було важко спілкуватися? Я не виділяю таких гравців. Кожен по-своєму і складний, і хороший. У мене не виникало великих проблем, я завжди міг знайти контакт з футболістами на полі".

Капітан команди має більше прав спілкуватися з арбітром, ніж інші гравці?

"У правилах гри не сказано, що у капітана є більше якихось повноважень. Він їх має, коли розігрується жереб. Також він відповідає за поведінку своєї команди. Підходити до арбітра зі словами "я капітан і можу з тобою поговорити", неправильно. Це суперечить правилам гри. Капітан такий же гравець, як решта футболістів".

Кажуть, що в арбітрів існує неписане правило — не вилучати гравців до сьомої хвилини.

"Це неправда. Якщо на 20-й секунді матчу трапилося порушення, яке заслуговує на червону картку, то арбітр має її показати. Такі правила гри. Суддя для цього і потрібен, щоб матч проходив відповідно до правил. Якщо гравець заробив картку на 5 чи 10 секунді, то вона має бути показана".

Як реагуєте на критику?

"Ми маємо бути психологічно стійкими. Як на футбольному полі, так і за його межами. Нам потрібно спокійно ставитися до тієї інформації та негативу, які йдуть у наш бік. У нас є наші керівники, які дадуть правильну оцінку нашій роботі і ця оцінка буде для нас найважливіша. Якщо ми будемо розпилятися на всі інтерв´ю та публікації, то не вистачить ніяких нервів.

Я дивлюся телебачення і футбольні програми. Це також допомагає нам готуватися до матчів. Зокрема, знати ситуацію у клубах і психологічний стан команд".

Додамо, що Абдула є найсуворішим арбітром української прем'єр-ліги у цьому сезоні. У 13 матчах він показав футболістам 69 жовтих і 3 червоні картки (у сумі — 72).

"Мрію судити Лігу чемпіонів, - зізнається арбітр ФІФА 37-річний Євген Арановський. - Фінал? Хоча б груповий етап. Потрібно рухатися крок за кроком. Намагаюсь це робити. У мене навіть була така фраза: "як відсуджу Лігу чемпіонів, то можна помирати". Ліга чемпіонів — це моя велика мрія. Я сподіваюся, що вона збудеться".

Цього сезону Арановський працював на матчах Ліги Європи, у тому числі на поєдинку групового етапу. Також киянин обслуговував товариський матч збірних Іспанії та Італії.

"Працювати на міжнародних матчах — це велика відповідальність. Треба докладати чимало зусиль, щоб бути на відповідному рівні. У топ-групах є дуже багато хороших арбітрів. Чимало з них представляють провідні європейські країни. Щоб відповідати цьому рівню, потрібно бути кращими за них.

В Україні я працюю на матчах команд з верхньої частини турнірної таблиці. Увага до таких поєдинків завжди підвищена і ціна помилки вища".

У 2010-му році куратором системи арбітражу в Україні став відомий італійський арбітр П'єрлуїджі Колліна.

"У нас є перевага над іншими федераціями, так як з нами працює Колліна. Ми перші, хто бачать останні новинки та рекомендації. Можна навіть сказати, що ми перебуваємо на крок попереду порівняно з іншими. Зараз ми відчуваємо себе набагато впевненіше на полі у психологічному та фізичному плані, ніж раніше".

Колліна — строгий керівник?

"Дуже строгий, але справедливий. Великй успіх, що ми маємо змогу працювати з ним. Всі тільки "за", щоб він залишався працювати в Україні якомога довше. Я вважаю, що немає сильнішого фахівця за нього. Всі новинки, психологія дається на найвищому рівні. Для нас, арбітрів, це щастя.

Коли він тільки почав працювати куратором, мене запитували мою думку з цього приводу. Я сказав, що будь-який український гравець був би радий попрацювати з таким тренером, як Жозе Моурінью. Те саме тут".

Як реагуєте на критику, зокрема від журналістів?

"Десь півроку я вже не дивлюся українські телепрограми пов´язані з футболом. Стараюся не читати інтернет. Але дуже часто ранок починаєтьсч з того, що телефонує дружина, мама, знайомі і питають чи я вже читав. Відповідаю: "Ні, не читав. Розповідайте, що там було". Я стараюся все це відсікати, адже якщо на все реагувати, то буде дуже важко.

Ми обов´язково дивимося та аналізуємо всі матчі. Якщо я відсудив гру, то можу переглянути її два-три рази. Зідзвонююся з фахівцями - інспекторами та суддями. Ми обговорюємо моменти, говоримо, що можна змінити. П´єрлуїджі нам також доносить всю можливу інформацію. Аналіз та самоаналіз є, а реагувати на все дуже важко. Ми тримаємося. Найбільше переживають батьки та близькі.

Я нормально ставлюся до журналістів. Просто я не прихильник давати інтерв´ю. Я вважаю, що потрібно робити свою роботу, а не говорити. Коли я закінчу кар´єру, тоді зможемо спокійно поспілкуватися.

Несправедлива критика? У кожного своя думка. У не розбираюсь у журналістиці. Я не можу говорити, що вам потрібно робити. Ви розумієте футбол зі свого боку. Я бачу це по-іншому.

Я рік працював на УТ-1 у міжнародному відділі, тому я сам знаю, що це не простий хліб. Не можу давати якісь поради. Можу тільки побажати всім здоров´я та удачі".

Ви працювали журналістом?

"Ні. Я приймав міжнародні перегони, ми їх монтували, дещо перекладав. Це давно було. Ще у 1999-му році. Тоді я вже був арбітром.

На полі ми бачимо не так як по телевізору. Повірте мені, ми потім дивимося гру і розуміємо, що щось можна було зробити краще. Коли йде розбір гри у телепрограмі, то не кажуть "арбітр помилився" чи "суддя міг зробити так", а називають прізвище і топчуть його. Крім того, одна програма показує так, а друга зовсім по-іншому. Розумієш, що об´єктивності тут мало", - зазначив Арановський.

Додамо, що цього тижня Колліна провів семінар за участю арбітрів та асистентів прем'єр-ліги. Також судді пройшли тестування з фізичної підготовки.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: