Щоб потрапити на турніри, українським олімпійцям доводиться залазити в борги, – розслідування

22 серпня 10:05
Переглядів: 95
олімпіада

Найтитулованіші українські спортсмени тренуються та їздять на змагання за власні кошти, – держава не може їх належно забезпечувати і лише обіцяє у перспективі відшкодовувати витрати. Щоб потрапити на турніри, дехто з олімпійців навіть бере кредити в банках.

Олексій Семикін – тренер жіночої національної збірної України з веслування на байдарках та каное. Разом із дружиною Тетяною, призеркою Олімпійських ігор, збудували тренувальну базу в Обухові. Зараз тут готуються до відповідальних міжнародних змагань українські веслувальники. За їхнє проживання та харчування повинне б було платити Міністерство молоді та спорту. Однак, тренер розповідає: державне фінансування мізерне.

«Держава нам ще не повернула гроші за шість місяців. А це близько 200 тисяч гривень», – скаржиться тренер жіночої національної збірної України з веслування Олексій Семикін.

Олімпійський чемпіон Юрій Чебан розповідає, що і на змагання веслувальники змушені їздити за свої кревні.

«З початку року довелось, як то кажуть, жити на вільних хлібах. На змагання теж вже їздили за свій рахунок. До прикладу, один збір в Україні коштує близько 6-7 тисяч гривень. Ці кошти потрібно якось реалізувати самому», – розповів Юрій Чебан.

А член жіночої збірної України з веслування Марія Повх взагалі, щоб поїхати на змагання, була змушена залізти у борги.

«Ми з чоловіком брали кредит у банку. І наприклад, на сьогодні нам потрібно тільки банку заплатити 12 тисяч. Також ми брали кошти в тренера – як-от на квиток», – зізналася Марія Повх.

Натомість у Міністерстві молоді та спорту вказують на нелегкий час у державі, однак заспокоюють: заборгованість погасять.

«Звичайно, заборгованість у нас є, але в продовж останніх двох тижнів ми розпочали, скажімо так, поступове системне погашення цього боргу», – прокоментувала заступник Міністра молоді та спорту України Ніна Уманець.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: