Шевченко тренер збірної - погодитися не можна відмовитися

14 листопада 23:48
Переглядів: 1363
Шева

Думки фахівців про можливе призначення на пост головного тренера збірної України Андрія Шевченка.

- Як поставилися до рішення Анатолія Конькова запропонувати Андрію Шевченку пост наставника збірної?

Владислав ВАЩУК, захисник збірної України 1990-2000-х років:

- Для мене, як, напевно, і для всіх, рішення президента ФФУ, безумовно, стало несподіваним. Подивимося, що скаже Андрій.

Валерій Газаєв, екс-тренер київського «Динамо» і збірної Росії:

- Шевченко має досить високий авторитет і хорошу репутацію. Навіть той факт, що у нього немає тренерського стажу, не є суттєвим мінусів. Думаю, досвід, отриманий протягом ігрової кар'єри під крилом авторитетних фахівців, має величезне значення. Тим більше, робота з національною командою збудована не в щоденному циклі. А це говорить про те, що потрібно більше займатися психологічним настроєм гравців і вибором тактики. Андрій, на мій погляд, прекрасний мотиватор. У всіх своїх клубах він був лідером. Це якість йому має допомогти у тренерській діяльності. Особисто я бачу в кандидатурі Шевченко тільки плюси.

Юрій Дмитрулін, захисник збірної України 1990-2000-х:

- Прочитавши цю новину, спочатку навіть не повірив. Потім ще побачив коментарі, що помічником у Шевченка буде Королевська, а тренером воротарів - Ступка. (Сміється). Як на мене, це маячня. Навіть коментувати нічого. Розумію, всі знають Андрія, як великого футболіста, але починати зі збірною?! У нього ж немає ніякого досвіду, ні програми, нічого. Адже невідомо, як він збирається тренувати, що робити ...

Юрій КАЛИТВИНЦЕВ, півзахисник збірної України 1990-х років:

- Думаю, рішення керівництва ФФУ доручити збірну Шевченка стало повною несподіванкою не тільки для мене. Як і всі, чекаю від Андрія відповіді. Звичайно, ігроцкой досвід і тренерський - дві великі різниці, але вибір за Шевченка.

Олег ЛУЖНИЙ, екс-захисник збірної України 1990-2000-х:

- Нормальне рішення. Шевченко - хороший гравець, і я вважаю, що він повинен стати хорошим тренером. Андрій пограв у різних командах, різних країнах, займався під керівництвом досвідчених тренерів, у тому числі Валерія Лобановського. А те, що у нього немає тренерського досвіду, так це, на мій погляд, не є великою проблемою.

Юрій МАКСИМОВ, півзахисник збірної України 1990-х років:

- Чесно кажучи, я був здивований. У Андрія, звичайно, є найбагатший футбольний досвід, але поки, щоправда, тільки ігровий. Чесно кажучи, навіть складно припустити, як відреагує на цю пропозицію сам Шевченко ...

Андрій НЕСМАЧНИЙ, захисник збірної України 1990-2000 р.р.:

- Я не був убитий наповал цією новиною. Раз Шеві запропонували цю посаду, значить, до нього є певна довіра і впевненість, що він зможе допомогти збірній навіть без тренерського досвіду. Чому б і ні? З чогось же треба починати. Може бути, добре приступати до тренерської діяльності в команді такого серйозного рівня, як збірна країни. Головне, щоб у Андрія було бажання присвятити себе цій справі.

Олег САЛЕНКО, найкращий бомбардир чемпіонату світу-1994:

- Дізнавшись, що збірну пропонують Шевченко, я дуже сильно здивувався. Він адже тільки недавно закінчив кар'єру гравця, і у нього немає тренерської ліцензії. До того ж, наскільки я розумію, Анатолій Коньков спочатку озвучив своє бажання бачити на посту тренера збірної Шевченко і тільки після цього зателефонував Андрію. Особисто мені це трохи незрозуміло.

Сергій ФЕДОРІВ, захисник збірної України 1990-2000-х років:

- Чесно кажучи, коли вперше почув про цю новину, відразу навіть не повірив. Думав, що це якийсь розіграш. Мабуть, керівництво ФФУ вважає, що більше за інших кандидатів у нас в країні немає. Звичайно, тренерського досвіду у Шевченка немає. Але, в цілому, якщо він бачить себе на цій посаді, то, чому б і не спробувати. Все буде залежати від його рішення. Найголовніше, щоб Андрія розумів, яка відповідальність на нього лягає.

Олександр Хацкевич, півзахисник «Динамо» 1990-2000-х років:

- Шевченко - один з найсильніших футболістів країни, який попрацював з багатьма наставниками зі світовим ім'ям. Зрозуміло, Андрію не вистачає досвіду, але є авторитет, знання. Хочу побажати йому всього найкращого. Хоча сходу важко очолювати національну збірну.

- Як вчинили б на місці Шевченка?

Ващук: - Чесно кажучи, не знаю. Мені ж таких пропозицій не роблять. Вважаю, Шевченко потрібно все зважити і прийняти усвідомлене рішення. Боятися відповідальності не потрібно. Тренувати збірну - це величезний досвід. Можу тільки побажати, щоб він був позитивним, а не негативним.

Газаев: - Складно сказати. Андрій достатньо розсудлива і розважлива людина і, думаю, він прийме правильне рішення. Але особисто я не бачу у Шевченка ніяких причин відмовлятися.

Дмитрулін: - Збірна - це величезна відповідальність, вся країна на тебе дивиться. А ти до цього нікого не тренував, навіть не знаєш, що це таке. Одна справа грати, інша - керувати. Я б не погодився ні в якому разі. Чесно кажучи, всі сміялися, коли він поліз у політику. А тепер що, знову? Якщо він погодиться - я йому від усієї душі побажаю удачі, але мені все ж мало віриться в те, що Шевченко стане головним тренером збірної.

Калитвинцев: - Кожна людина має право сам за себе робити вибір. Я так скажу: будь-яке рішення Шевченка буде правильним.

Лужний: - Ми говоримо про Шевченка, а не про мене.

Максимов: - Я не Шевченко, тому мені нема чого сказати.

Несмачний: - Я б подякував ФФУ за виявлену до мене довіру і відмовився, бо не бачу себе в тренерській діяльності. Це не моє.

Саленко: - Якби мені надійшла така пропозиція, то я б, напевно, відмовився. Але Андрію, думаю, цього робити не варто. Він був видатним футболістом і зараз у нього є можливість довести, що він може бути тренером. З одного боку у Шевченка немає ні тренерського досвіду, ні ліцензії, але з іншого - нашої збірної вже нічого втрачати. У цій відбірковій групі, вважаю, у нас мало шансів зайняти одне з двох перших місць. Значить, потрібно готувати команду до відбору на чемпіонат Європи-2016. Для мене Шевченко-тренер - це загадка. Тому я зараз з нетерпінням чекаю, що скаже сам Андрій.

Федорів: - Коли я буду на місці Шевченка, тоді і зможу відповісти на це питання.

Хацкевич: - Думаю, некоректно ставити себе на місце Шевченка. Я працював у тренерському штабі національної збірної України, знаю, що головна команда країни - це величезна відповідальність. Вважаю, Шевченко потрібно зважити всі за і проти. В принципі, він грамотний чоловік і, впевнений, прийме правильне рішення.

- Чи є у вас свій варіант кандидатури на посаду тренера збірної?

Ващук: - Мені складно розмірковувати на цю тему. Але, думаю, Калитвинцев міг би очолити збірну.

Газаєв: - Ні.

Дмитрулін: - Мені дуже подобалося, як працював Маркевич. Інше питання, що у нього не склалося з керівництвом федерації. Мирон Богданович - тренер-максималіст, постійно домагався результатів. Я б зупинив свій вибір на ньому.

Калитвинцев: - Ніяких варіантів у мене немає, оскільки з мого боку це все розмови на кухні. Останнє слово за керівництвом федерації.

Лужний: - Це не мені вирішувати. За результат збірної відповідає ФФУ, от нехай там і думають, хто повинен очолити національну команду. Вважаю, Шевченко - цілком реальна кандидатура.

Максимов: - Питання про призначення головного тренера знаходиться не в моїй компетенції. Є голова федерації футболу і його помічники, які приймають подібні рішення.

Несмачний: - Якщо Шевченко з якихось причин відмовиться, я б запросив Юрія Калитвинцева. Цей молодий, амбітний і грамотний тренер має певний досвід роботи, як з молоддю, так і в національній команді. Думаю, він був би корисний.

Саленко: - Однозначно можу сказати, що тренер-іноземець нашій збірній не потрібен. Щоб керувати збірною, потрібно бути в курсі всіх подій, які відбуваються в нашому футболі. Тому, якщо Шевченко відмовиться, то я б запропонував, щоб в збірній залишився Заваров.

Федорів: - Прізвища називати не буду. На мій погляд, тренером збірної повинен бути вітчизняний фахівець, який добре знайомий з усіма тонкощами нашого футболу.

Хацкевич: - Не думаю, що мій вибір має принципове значення. Рішення приймає Федерація футболу України.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: