Шість очок за будь-яку ціну. Що необхідно знати про шанси збірної України

09 жовтня 18:58
Переглядів: 91
фоменко

Україна забезпечила собі вихід до плей-оф з третього місця, але це не привід зупинятися – навпаки, згадавши, регулярний невдалий досвід гри в плей-оф, потрібно натиснути і поборотися за другу позицію або, що реальніше, за перше місце серед третіх команд.

При якому розкладі українська національна збірна зможе уникнути стикових матчів кваліфікації Євро-2016.

Перша теза – матч із Македонією не менш важливий

Сьогодні збірна вийде на поле стадіону Філіпп II Македонський в Скоп’є в матчі, який спочатку перебував у тіні головної гри, яка відбудеться 12 жовтня. Але без трьох очок в Македонії нічого не вийде, бо тоді останній матч для нас, по суті, перетвориться на такий же спаринг і перевірку новачків, як і для іспанців.

Цікаво, що три очки в Скоп’є, скоріше всього, не будуть вважатися в підсумковому заліку, але від того вони не менш потрібні. Пояснюємо: якщо Україна втратить очки в Македонії, та підніметься з останнього місця, випередить Люксембург, і матчі проти балканців будуть враховуватися при підрахунку голосів. Якщо ж Македонія в п’ятницю капітулює, то таким чином команді Любінки Друловича буде непросто уникнути останнього місця – тоді доведеться брати очки в Мінську.

Для нас, загалом, ліпше, якщо Македонія так і залишиться головним аутсайдером, а матчі з Люксембургом будуть рахуватися – з погляду різниці м’ячів. Бо навряд чи вдасться в Скоп’є перемогти македонців із різницею в п’ять голів.

Друга теза – без перемоги над Іспанією не обійтися

Шанси на те, що Україна пролізе на Євро, як краща третя команда, з чотирма очками у двох останніх турах, – невисокі. Перемоги над невмотивованими і такими, що нічого не хотять від життя, іспанцями (ну, це ми так сподіваємося, що вони приїдуть у такому настрої) не виглядає чимось фантастично нереальним.

Якщо уявити, що Вісенте дель Боске і компанія відвезуть із Києва одне очко, то таким чином вони, швидше за все, відправлять нас попутно до плей-оф. Знову ж, це ми прикидаємо з умовою, що три очки в Скоп’є благополучно здобуті.

Так-от, у разі осічки нею, напевно, скористається хтось із найближчих конкурентів – у першу чергу, хорвати чи угорці. Надії на те, що всі почнуть падати в останньому турі і полишать нас із бажаним званням “кращого з гірших”, мінімум – потрібні тільки дві перемоги.

Довідка:

Раніше Україна тричі зіграла з Македонією. Один із матчів відбувся в цьому відбірковому циклі – Україна перемогла 1:0 завдяки голу Сидорчука. Ще дві зустрічі були товариськими: у 2003 році в Києві – 0:0 і в 2004 році в Скоп’є македонці перемогли з рахунком 1:0.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: