Шлях до тріумфу довжиною в одинадцять років

03 травня 19:55
Переглядів: 202
волейбол

Перед Великодніми святами в обласному центрі відбувся ІІ фінальний тур І ліги Чемпіонату області серед чоловічих команд.

Дещо несподіваним для багатьох і довгоочікуваним стало ПЕРШЕ Чемпіонство волейболістів з Підвербців. Крок вперед зробили «педагоги», а ось команда минулорічний чемпіон «Кутище» склала з себе повноваження, задовільнившись лишень «бронзою». Порадували своїх вболівальників і Заболотські хлопці, які також змогли підвищитися у класі. Про перепитій другого фінального туру в нашому огляді.

Першими на майданчик ПНУ ім. Василя Стефаника вийшли лідери після І фінального туру «Підвербці» та команда, яка посідала четверту сходинку ВК «Заболотів». Боротьба в першому сеті була тільки до рахунку 7:7, а надалі повністю домінували «Підвербці» впевнено довівши справу до закінчення 25:19. Друга партія взагалі пройшла без боротьби. «Підвербчани» змусили капітулювати суперника – 25:12. Справжня боротьба розгорнулась лишень в третій партії зустрічі. «Заболотці» повели в рахунку 5:2. Трішки оговтавшись від такого початку «підвербчани» зуміли скоротити відставання в рахунку до 10:9. Далі гра продовжувалась в спокійному руслі, і це тривало до рахунку 22:22, а кінцівка завершилась «тай-брейком», де сильнішими були все ті ж «підвербчани» - 27:25.

Справжній трилер розгорнувся в другому матчі, де господарі ІІ фінального туру зустрілись з командою з берегів Дністра – «Кутищем». Вже на старті першого сету «педагоги» вийшли вперед 5:0, але завдяки вдалим діям на блоці гості зуміли дещо вирівняти становище в грі 12:13. Надалі команди вдало обмінювались атаками і це все тривало до рахунку 22:22. Напруженою виявилась кінцівка, де доля сету вирішилась на «тай-брейку», в якому сильнішими були волейболісти «Кутища» 29:27. Друга партія розпочалась  з рівної боротьби 2:2, 6:6, але після першого десятка в лідери вийшли гості 13:11. Згодом вони ще більше збільшили відрив в рахунку до 19:15. Здавалось, що справу практично зроблено, але… Спочатку «педагоги» догнали практично догнали суперника 21:22, а згодом взагалі вийшли вперед 24:23. І знову драматичною вийшла кінцівка сету, де фортуна була більш прихильна до гостей. 28:26 і 2-0 в матчі.

Два напружені сети практично виснажили команду «Кутища» про що і свідчить поразка в третьому та четвертому сетах. Майже без боротьби вони відали ці дві партій. Доля ж матчу вирішилась в п’ятій укороченій партії. Своєрідні гойдалки показала ця партія, спочатку в лідерах були гості 7:4,а згодом вже господарі були попереду 9:7. Визначення переможця в цьому матчі перенеслось знову на «тай-брейк», тільки на цей раз «вікторія» була вже на стороні «педагогів» 15:13 і за підсумком 3-2.

Третя гра першого і ігрового дня фіналу між командами «Кутище» та ВК «Заболотів» тривала 40 хвилин. Практично без боротьби гравці ВК «Заболотів» капітулювали 18:25, 8:25 та 18:25.

А в четвертій грі «педагоги» зустрілись з «Підвербцями». Ця гра була досить не простою, про що і засвідчив рахунок першого і другого і четвертого сетів 25:23. Хоча і ВК «Університет» програв першу партія 22:25 у всіх інших переміг.

Олександр Лещак, головний тренер ВК «Університет» м. Івано-Франківськ:

- Як і в першому так і в другому фінальному турі команда фінішувала другою, хоча протягом сезону були лідерами. Як оцінюєте виступ команди?

- Порівнюючи минулий рік і цей то прогрес відбувся. Зробили крок вперед, хоча і мали всі шанси стати першими. Шкода, що команда не зіграла на всі 100% в першому фіналі, ну і як підсумок срібні нагороди. В другому фінальному турі ми показали результат на багато кращий. Якщо брати в загальному то команда показала майже 100% результат, завдання , які стояли перед командою практично виконанні. Сподіваюсь, що в найближчому майбутньому зможемо підкорити саму вищу планку. Будемо працювати і покращувати свій результат чого і бажаю всім іншим командам.

- На вашу думку не позначилась відсутність одного з лідерів, адже пів сезону його не було на майданчику?

- Можливо і так. Думаю невеликий відсоток в цьому є. Але команда і без нього показувала досить непогану готовність.

- Де команда ВК «Університет» оступилась у фінальних турах?

- Перша осічка була у грі з ВК «Заболотів», де ми просто програли в суху 0-3, це нас і вибило мабуть з подальшої боротьби за чемпіонство. Ну і як наслідок важкі ігри з Підвербцями і КУтищем, які закінчились по 3-2. Та й психологічно гравці не були готові.

Другий ігровий день ІІ фінального дня розставив всі крапки над «і». В першій грі «педагоги» без надимріних зусиль зуміли справитися з ВК «Заболотів» 3-0 (25:9, 25:19, 25:15). А в другому матчі в Тлумацькому дербі сильнішими знову були «Підвербці» здолавши своїх суперників 3-1 (22:25, 25:12, 25:22, 26:24).

Василь Кухній, капітан команди «Підвербці» с. Підвербці:

- Скільки часу йшли до успіху?

- Цього сезону якраз одинадцять років. І нарешті ми виграли і здобули золоті нагороди чемпіонату області серед команд І ліги. Вдалося це нам зробити!!! Не знаю, в цьому році в нас мабуть чи не найсильніший склад. Підсумовуючи можна сказати, що наша мрія збулась.

- Коли усвідомили, що стали чемпіонами?

- Усвідомили коли зіграли з «Кутищем». До цього ми не були впевнені в цьому. Нам потрібно було вигравати у ВК «Університет» і здобути хоча б одне очко, але нажаль не змогли зробити цього. Потому вся надія була на перемогу над командою «Кутище». Все вирішилось в останній грі, де ми змогли здобути важку перемогу.

- Повернемось до матчу з ВК «Університет». Виграли першу партію, а ось інші не змогли. Як вважає, могли дотиснути суперника?

- Якби могли то дотиснули б. Але тут є різні обставини. Вони грали своєму рідному залі, в нас молоді гравці, які під кінець не змогли взяти на себе ініціативу, можливо просто злякались, а досвідчені гравці не змогли добити вирішальний м’яч. Так склалось, що бажання швидко перемогти, не дало нам це зробити.

Здобувши цю перемогу волейболісти з села Підвербці перше в своїй історії стали Чемпіонами І ліги. Друге місце за командою ВК «Університет», а третя сходинка у команди «Кутище», ну, і, відповідно четвертий рядок посіла команда ВК «Заболотів».

Таблицю та результати ігор можна знайти в розділі Змагання – І ліга – Фінал 1-4 місця.

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: