"Скала-2" вигризає нічию з ФК "Миколаїв"

Переглядів: 93
Скала

«Скала-2» Моршин – ФК «Миколаїв» – 1:1 (0:1)

29.05.2014 р. Стрий. Стадіон «Сокіл». 17 год. Сонячно. +19 градусів.

Арбітр: Юрій Суряк (Львів). Асистенти арбітра: Ростислав Якимик (Львів) та Степан Лапко (Львів). Інспектор матчу: Орест Шмигельський (Львів).

«Скала-2»: 89. Денис Завгородний, 3. Назар Стасишин, 5. Едуард Мись, 27. Віталій Заторський, 7. Олег Домальчук, 8. Ігор Нистирюк-к., 6. Дмитро Баранов (14. Євген Заїченко, 50), 10. Руслан Гнатів (17. Остап Павелко, 84), 4. Євген Гладинець (18. Дмитро Галюк, 46), 11. Андрій Маляренко (2. Микита Корчемкін, 66), 9. Олег Квич. Тренер – Віталій Авінов.

Голи: Дмитро Галюк (63) – Ігор Балух (36).

Нагадуємо, що згідно з календарем матчі моршинської та миколаївської команд завершували програму 5-го туру обласної першості. Решту матчів цього туру відбувалися ще 7, 10 та 11 травня. Востаннє моршинська команда проводила матч обласних змагань два тижні тому, 14 травня, у Львові проти місцевого «Опора». Тут було зафіксовано нічию, яку подарував львів`янам арбітр матчу, призначивши неіснуючий пенальті на останній четвертій компенсованій хвилині матчу. Зафіксовано нічию й цього разу, хоча цінність звітного очка в рази більша.

Справа у тім, що на матч проти четвертої наразі команди обласного чемпіонату, вийшли в основному юнаки 17-18 річного віку, які нині грають в чемпіонаті ДЮФЛ України. Тому це здобуте очко, безперечно, запамятається їм надовго, якщо не назавжди. Перед матчем суперників розділяло лише одне очко. Миколаївці, маючи 10 пунктів, йшли четвертими, а моршинці з 9-ма очками були шостими. Інтризі поєдинку додавав й той факт, що ще нещодавно миколаївців очолював Василь Малик, який нині стоїть біля керма головної команди «Скали». А поєдинки моршинської та миколаївської команд завжди проходять у цікавій напруженій боротьбі, яка триває до останніх секунд матчу. Як це було, приміром, торік у Моршині, коли тоді ще команда Василя Малика, завдяки дублю Віктора Коссака протягом двох останніх хвилин, провела два голи і вирвала перемогу 3:2. На матч проти миколаївців команду готував тренер Віталій Авінов, який заміняв того дня Василя Меллеша, що нині перебуває у Києві на курсах підвищення кваліфікації. І замінив він «на відмінно». Хоча все починалося для господарів дуже тривожно. Вже до п`ятої хвилини матчу рахунок міг бути – 0:3.

Миколаївці зі стартовим свистком Юрія Суряка кинулися штурмувати ворота Найдосвідченішого у складі моршинської команди – Дениса Завгороднього. На 2-й хвилині після навісу з лівого флангу не влучив у ворота метрів з шести-семи Ігор Балух. На 4-й хвилині Віктор Коссак, випередивши воротаря «Скали» в один дотик пробив поруч з правою стійкою. А на 5-й хвилині вже схибив сам Коссак, замикаючи передачу з лівого флангу. Хоча до воріт було три-чотири метри він поцілив у праву стійку. Витримавши перші хвилини, господарі поступово почали переводити гру ближче до центра поля. Про якісь атаки у моршинців навіть натяку не було. Перший момент, якщо це можна назвати моментом, створив правий захисник Назар Стасишин, який на 22-й хвилині здійснив свій фірмовий рейд на бровці від власних воріт практично до кутового прапорця команди-суперника. В останній момент гравець «Миколаєва» встиг заблокувати подачу і м`яч вилетів на кутовий. Потім було ще два проходи на лівому фланзі Андрія Маляренка та праворуч у виконанні Євгена Гладинця. Перший на 31-й хвилині закінчився призначенням штрафного, після подачі з якого Гнатіва головою бив Нистирюк, однак влучив у воротаря. А другий – на 39-й хвилині перервав захисник гостей, хоча Олег Квич вже був готовий замкнути простріл. А між тими епізодами миколаївці відкрили рахунок. На 36-й хвилині Ігор Балух підхопив смугастого після верхової боротьби Едуарда Мися та Віктора Коссака і влучно поцілив у лівий ближній кут.

Після перерви Віталій Авінов знайшов правильні слова до своїх підопічних і «Скала» змінилася до невпізнання. Вирішальною стала заміна малоактивного Гладинця на 17-річного нападника Дмитра Галюка. Після цієї заміни, моршинський «Мессі», як називають у Моршині Дмитра, став грати висунутого центрфорварда, а Олег Квич, який обіймав цю позицію до перерви, став грати на місці Гладинця і на тій позиції, яку він обіймав перебуваючи в Академії футболу «Скала», тобто правого атакувального півзахисника. Ця рокіровка кардинально змінила ігрову поставу господарів поля. Вдало увійшли в гру й 17-річні Євген Заїченко, Микита Корчемкін. «Скала» стала більше контролювати м`яч, а швидкі Квич та Корчемкін на флангах добряче попсували нерви своїм візаві. Дуже впевнено почував себе Євген Заїченко у парі з Ігорем Нистирюком. І не випадково капітан «Скали» на 63-й хвилині став співавтором голу, вивівши розрізною передачею по центру поля Дмитра Галюка. Нападник «Скали» свого шансу не змарнував – 1:1.

Це був перший гол Дмитра за дорослу команду в матчах обласного чемпіонату, з чим ми його і вітаємо! Цей гол ще більше окрилив моршинську команду. Молодь «Скали» у ці хвилини показала, що має характер і вміє грати красиво й невимушено. Могли господарі забити й переможний гол, однак удар Нистирюка після подачі з кутового й скидки головою Заторського, прийшовся трохи вище поперечини. А на другій компенсованій хвилині лише ціною жовтої картки зупинив стрімкий прохід Олега Квича захисник ФК «Миколаїв» Олег Михайловський. Не зроби він цього, було б дуже гаряче, адже у центрі чекав на передачу Дмитро Галюк…

У підсумку бойова нічия – 1:1. «Скала-2» й надалі залишається єдиною командою, яка в нинішньому чемпіонаті ще не знала гіркоти поразки. Це очко команда посвятила дружині тренера «Скали» Віталія Авінова – Лесі, яка в день матчу відзначала свій День народження. Колектив футбольного клубу й Академії футболу «Скала» приєднується до вітань і бажає молодій мамі всього найкращого!