"Скала" отримала нову тренувальну базу

10 липня 14:05
Переглядів: 428
ФК Скала Стрий

7 липня сталася важлива подія у новітній історії футбольного клубу «Скала». Усі команди, включаючи юнацькі Академії футболу «Скала», відтепер можуть проводити оздоровчо-навчально-тренувальні збори в умовах середньогір`я, що є важливим елементом для більш якісної підготовки до змагань. Не випадково у сучасному футболі провідні клуби, як правило, проводять передсезонні збори високо в горах, адже там футболісти можуть поряд з роботою з м’ячами, оздоровитися, очистити легені, зміцнити серцево-судинну систему тощо.

І ось тепер, завдяки президенту ФК «Скала» Миколі Кмітю та іншим засновникам клубу, все це стало можливим і для «малиново-зелених». У селі Верхнє Гусне, що в Турківському районі Львівської області, клуб отримав в довготривалу оренду приміщення та територію, що раніше належала місцевій школі-інтернату, провів там відповідні ремонтні роботи, привів до задовільного стану футбольне поле, обгородив його спеціальною сіткою. Першопрохідцями нової бази, яка розташована на висоті 750 метрів над рівнем моря, стали команди U-14 та U-15 Академії футболу «Скала», які з 7 по 20 липня вже заїхали на збори, готуючись до нового сезону в чемпіонаті ДЮФЛ України. У день заїзду відбулася і традиційна для таких справ посвята священиком. На території бази є всі необхідні умови для роботи і відпочинку. До послуг футбольних команд двоповерховий корпус, де команди проживають, харчуються та відновлюються після тренувальної роботи.

Від нової бази ФК «Скала» до найвищої вершини Львівської області – гори Пікуй (висота 1408 метрів) всього п’ять кілометрів. Перша письмова згадка про Верхнє Гусне датована 1556 роком. Не випадково тут проходять туристичні шляхи, відомі далеко за межами області. Звідси відкривають неймовірної краси краєвиди Верховини, Бескидів та полонини Руни, що на Закарпатті. Відомо, що на вершині гори Пікуй побував і наш славетний земляк Іван Франко. Вершина гори з північної сторони оточена велетенським кам'яним валом, перерваним по середині, звідки бере початок потік з холодною водою. Конус гори завершує кам'яний чотиригранний стовп висотою 4 метри, котрий побудували жителі Гусного у 1935 році на честь першого президента Чехословаччини Томаша Масарика. В той час Закарпаття знаходилось у складі Чехословаччини, а посередині гори Пікуй та по Верховинському вододільному хребту  проходив державний кордон між Польщею та Чехословаччиною. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: