"Скала" - "Шахтар-3" 1:0: господарі дотиснули гостей

02 травня 13:23
Переглядів: 149
скала шахтар

Друголігова стрийська «Скала» здобула сьому перемогу у чемпіонаті другої ліги, вдома обігравши донецький «Шахтар-3». Єдиний влучний удар з пенальті Василя Цюцюри наблизив «Скалу» до п’ятого місця в турнірній таблиці, натомість відчепив донецький «Шахтар-3», який після цієї поразки відстає від «малиново-зелених» уже на вісім очок.

Невдалий матч у Нікополі проти «Макіїввугілля» («Скала» програла з рахунком 1:2) був головною причиною того, що головний тренер стриян Василь Малик вдався одразу до кількох змін в основному складі команди. Особливо несподівано у рамці воріт «малиново-зелених» було бачити Дениса Завгороднього, який на цій позиції замінив Романа Данковича.

Матч проти донецького «Шахтаря-3» для «Скали» був чудовою можливістю надовго відірватися від сьомого місця в турнірній таблиці другої ліги. Перемога над суперником означала для команди Василя Малика восьмиочковий відрив. У разі поразки «Скала» погіршувала свої шанси поборотися за п’яте місце і наближала до себе «Шахтар-3».

У матчі між стриянами та донеччанами не було багато гольових моментів. Небезпечними штрафними обидві команди обмінлися у самісінькому дебюті матчу. Особливо запам’ятався штрафний у виконанні господарів, коли за фол проти Кмітя Скакун, пробиваючи метрів з 21, поцілив у стійку.

У першому таймі матчу гравці господарів більше володіли м’ячем, більше комбінували, проте з останнім пасом чи з завершальним ударом у «Скали» уже, мабуть, традиційно виникали проблеми.

«Шахтар-3» у першому таймі атакував небагато. У кращому випадку атаки команди Валерія Рудакова завершувалися кутовими ударами. Більше гравці «Шахтаря-3» намагалися зловити суперника на серйозній помилці, аніж створити небезпечну позиційну атаку. Кілька напівмоментів у першій 45-хвилинці гості таки створили, проте в усіх випадках Завгородній грав надійно.

З усіма тривогами біля власних воріт справлявся й воротар іншої команди – Ярослав Ставицький. Усе, що летіло в ствір воріт, кіпер донеччан або ловив, або відбивав на кутовий.

Провівши доволі рівний тайм, обидві команди пішли на перерву без забитих голів. Цікавіші події на полі команди показали у другій половині матчу.

На початку другого тайму «Скала» заграла активніше. Яскравий момент підопічні Василя Малика якраз і створили на початку другого тайму, коли після подачі зі штрафного Цюцюра головою переправив м’яч на Бондаренка, а той в дотик переправляв м’яч уже у порожні ворота. З трибун здалося, що м’яч уже перетнув лінію воріт, щоправда захисника гостей таки зуміли вибити м’яч у поле. Оскільки до арбітра у цьому епізоді не було жодних зауважень збоку господарів, можна з впевненістю написати – голу у цьому епізоді не було.

Аби освіжити гру своїх команд і, зокрема, підтримати темп гри обидва головні тренери Василь Малик та Валерій Рудаков провели одразу по кілька замін. Особливо помітними вони були у «Скали» - Пришнівський та Лазаренко урізноманітнили гру своєї команди в атаці.

Як це не дивно, але саме Лазаренку судилося стати одним з героїв цього протистояння. В одній з атак стриян пройшла передача на вихід Лазаренка сам на сам з воротарем. Віталій випередив воротаря суперника, прокидував м’яч в сторону, проте був збитий Ставицьким. Вирок від київського арбітра Павла Чижевського для воротаря був найсуворішим – пряме вилучення та пенальті.

Одразу після цього ігрового епізоду у матчі виникла незапланована пауза. Усі чекали поки в гру ввійде другий воротар «Шахтаря-3» Максим Гурідов. Стати йому героєм не судилося – нападник «Скали» Василь Цюцюра з пенальті розвів воротаря та м’яч по різних кутах.

Будучи у чисельній меншості, шансів зрівняти рахунок у «Шахтаря-3» не було. Мабуть, десь більше можливостей було у гравців «Скали», аби зміцнити свою перевагу. Змарнувавши кілька перспективних атак, «малиново-зелені» таки зрозуміли, що краще зберегти 1:0 і не пропустити контратаку, аніж погнатися за 2:0 і отримати те, чого не заслужили. У підсумку арбітри таки зафіксували мінімальну перемогу «Скали», яка зміцнила шосте місце в турнірній таблиці і продовжує дихати в спину херсонському «Кристалу».

У гравців «Скали» ще у минулих сезонах зародилася цікава традиція. Після кожної перемоги в офіційному матчі в «малиново-зеленій» роздяльгальні лунає «Червона рута». Так було і цього разу…

«Скала» (Стрий)  «Шахтар-3» (Донецьк) – 1:0 (0:0)

1 травня 2015 р. 16 год. м. Стрий. Стадіон «Сокіл». 15 градусів. 500 глядачів. Арбітр – Павло Чижевський (Київ). Асистенти арбітра  Андрій Ющишин (Тернопіль) та Петро Котубей (Закарпатська  обл.). 4-й арбітр: Ярослав Біць (Львів). Спостерігач арбітражу: Віктор Звягинцев (Одеса).

«Скала»: 98. Денис Завгородний, 22. Юрій Антонів-к., 18. Валерій Бондаренко, 5. Тарас Максимович, 6. Роман Ботвинник, 8. Владислав Клименко (17. Василь Берест, 90+3), 93. Назар Кміть (23. Михайло Березовий, 72), 7.  Дмитро Скакун (11. Роман Воробей, 87), 10. Віталій Рябушко (9. Віталій Лазаренко, 69), 14. Василь Цюцюра, 49. Андрій Кохман (99. Володимир Пришнівський, 61).

«Шахтар-3»: 1. Ярослав Ставицький, 2. Олексій Череда, 3. Олександр Віксич (14. Валерій Коверник, 63), 4. Олександр Аксьонов, 5. Дмитро Стефлюк, 6. Віталій Кольцов-к., 7. Артем Іванов (17. Михайло Костенко, 74),8. Віталій Янко (16. Володимир садоха, 88), 9. Кирило Ковалець, 10. Владислав Любко (12. Максим Гуридов, 78), 11. Дмитро Олійник (18. Андрій Капелян, 84).