"Скала" (Стрий) – "Мир" (Горностаївка) – 3:2 (1:1)

06 вересня 08:31
Переглядів: 194
Футбол

5 вересня «Скала» у домашньому матчі сьомого туру зустрічалася з новачком другої ліги – ФК «Мир»

і здобула четверту поспіль перемогу у цьогорічній першості.

«Скала» (Стрий) – «Мир» (Горностаївка) – 3:2 (1:1)

5 вересня 2015 р. 16:00, м. Стрий, стадіон «Сокіл». Арбітр матчу: Євген Петренко (Одеса). Асистенти арбітра: Павло Почепецький та Денис Романов (обидва – Дніпропетровськ). Четвертий арбітр: Олександр Кальонов  (Львів). Директор матчу ФФУ: Василь Бабій  (Житомир).

«Скала»: 98. Денис Завгородний, 15. Петро Стасюк, 22. Юрій Антонів-к., 18. Валерій Бондаренко, 5. Тарас Максимович, 8.  Владислав Клименко, 10. Віталій Рябушко, 7. Дмитро Скакун, 93. Назар Кміть (19. Олег Квич, 46), 49. Андрій Кохман (6. Роман Ботвинник, 79), 99. Володимир Пришнівський (23. Михайло Березовий, 74).

Головний тренер – Василь Малик.

«Мир»: 21. Ярослав Швець, 18. Данило Мамонов, 14. Андрій Головко-к., 23. Михайло Ковальов, 7. Павло Горобець, 2. Олександр Шмиговський (5. Сергій Бриж, 81), 4. Роман Ємельянов, 11. Віталій Зайцев, 19. Віталій Петриченко (8. Сергій Маревич, 64), 9. Євген Фальковський, 10. Юрій Комягин.

Головний тренер – Олександр Сапельняк.

Голи: Віталій Рябушко (14, 71), Дмитро Скакун (49) – Юрій Комягин (32-пен.), Олександр Шмиговський (61).

Попередження: Юрій Антонів (29) – Віталій Петриченко (25), Олександр Шмиговський (64), Андрій Головко (66).

Звітний матч був для обох команд другим у їхній спільній історії в першостях України. Перший – у рамках 10-го туру сезону 2013/2014 років відбувся практично два роки тому, 6 вересня 2013 року в Горностаївці, і завершився впевненою перемогою «малиново-зелених» - 3:0 над тодішнім лідером другої ліги. А от другий поєдинок, який мав відбутися навесні 2014 року, так і не відбувся, адже команда з Херсонщини не витримала тягаря другої ліги і після осінньої частини знялася із змагань.

Повернув професійний статус «Мир» лише цьогоріч. Нинішній сезон команда з Херсонщини розпочала напрочуд невдало, зазнавши чотирьох поспіль поразок. А от після цього «Мир» «ожив» і здобув дві перемоги. Так, що до Стрия гості приїхали в непоганому настрої. Однак, і «Скала» нині знайшла свою грою і впевнено від матчу до матчу набирає очки, просуваючись щораз вище у турнірній таблиці.

Вже перші хвилини показали, що обидва суперники налаштовані лише на перемогу. І «Скала», і «Мир» грали в активний наступальний футбол, тому м`яч у центрі поля практично не затримувався. Однак і гольових моментів було небагато. У порівнянні з попередньою виїзною грою проти столичного «Арсенала» головний тренер «малиново-зелених» Василь Малик у стартовому складі зробив лише одну заміну, випустивши з перших хвилин замість Олега Квича, автора «дубля» у ворота київської команди Андрія Кохмана. Однак героєм поєдинку став не він, а номінальний півзахисник Віталій Рябушко. До звітного матчу упорядники футбольної програмки помістили постер із зображенням Рябушка і не помилилися, саме Віталій двічі вразив ворота команди з Херсонщини і був найактивнішим у складі «Скали». У першій половині зустрічі глядачі побачили два голи і обидва були проведені після стандартів, до яких призвели відверті помилки з боку воротарів обидвох команд. Спочатку, на нещасливій 13-й хвилині голкіпер «Миру» у власному штрафному майданчику не за правилами розпорядився м`ячем двічі почергово опускаючи на газон і беручи в руки. Арбітр справедливо призначив вільний удар. Пришнівський відпасував наліво і Рябушко потужним пострілом низом пробив Ярослава Швеця. А на 32-й хвилині настала черга грубо помилитися Дениса Завгороднього, який спочатку викрикнув, щоб Тарас Максимович залишив йому м`яча, а потім замість того, щоб кулаком вибити смугастого над головою «одинадцятки» гостей, завалив Віталія Зайцева на газон. Футбольний вирок Юрій Комягин виконав бездоганно. За рахунку – 1:1 команди й пішли на перерву.

Одразу по перерві Василь Малик зробив одну заміну, випустивши на звичне місце правого вінгера Олега Квича, який, нагадаємо, у попередній грі проти «Арсенал» двічі асистував Кохману. І наш гравець буквально першим дотиком знову став автором результативної передачі. І все ж треба відзначити й майстерне введення м`яча з боку Завгороднього, який помітив ривок Квича й точно спрямував смугастого на хід партнеру. Володіючи природньою швидкістю, Олегу не склало великої проблеми відірватися від візаві і виконати бездоганну передачу у центр штрафного майданчика, де Дмитрові Скакуну залишалося лише підставити ногу.

До честі гостей вони не збиралися так просто «віддавати» очки господарям. Гравці «Миру» наполегливо йшли вперед, прагнучи бодай вирівняти становище. І на 61-й хвилині після масованої атаки Олександрові Шмиговському вдався влучний удар просто по центру метрів з 18-ти і рахунок знову став нічийним. І хтозна якби закінчилася ця гра, якби не висока майстерність того ж Віталія Рябушка. На 71-й хвилині черговий рейд лівим флангом здійснив Скакун, який помітив ривок у центральній зоні Рябушка і своєчасно відпасував на партнера. Віталій одним дотиком приборкав смугастого і з лівою потужно вистрелив у ближню «дев`ятку». Не допоміг і стрибок голкіпера. Гол-красень!

Рівно через п`ять хвилин міг оформити «дубль» і сам Скакун, однак після його удару метрів з двадцяти воротар встиг дотягнутися і м`яча і від його рук круглий вдарився у праву стійку і вилетів на кутовий. Після подачі з кута поля не пощастило й Валерію Бондаренку, який головою не влучив по м`ячу буквально з трьох метрів. У підсумку бойова перемога «Скали», яка підняла команду на четверту сходинку турнірної таблиці. А відставання від двох лідерів – «Колоса» й «Інгульця» становить лише три пункти…

Наступний поєдинок національної першості «Скала» проведе у Сумах, 12 вересня, проти  ще одного дебютанта другої ліги - «Барси».