"Скала" U-19 - "Олімпік" U-19: Справедливості у футболі немає…

03 серпня 18:41
Переглядів: 286
«Скала» U-19 - «Олімпік» U-19

З втрати двох очок у першому турі нового чемпіонату України серед 19-річних команд Прем’єр-ліги свої виступи розпочала стрийська «Скала». «Малиново-зелені» у стартовому матчі у Моршині, створивши масу гольових моментів, так і не змогли обіграти донецький «Олімпік». Гості врятувалися від поразки у другому таймі – 1:1.

У порівнянні з минулим сезоном формат розіграшу чемпіонату України серед 19-річних команд змінився. Тепер 16 команд грають повноцінний чемпіонат у два кола, а не є розбиті на кілька зон, як це було минулого року. Більше того, були внесені також зміни і до кількості замін. Відтак, у кожному матчі серед команд U-19 кожен тренер може провести не більше трьох замін. У минулому сезоні їх можна було проводити не більше семи.

Склад стрийської «Скали» у порівнянні з минулим сезоном зазнав деяких змін. Шість з семи гравців команди Павла Кікотя перейшли до обойми основної команди, що виступає у другій лізі. На їх місце прийшли кілька новачків, а також випускники клубної академії.

Першим суперником у матчі-відкриття нового сезону для «малиново-зелених» став донецький «Олімпік» - далеко не найсильніша команда минулого сезону. До слова, «Олімпік» у минулому році навіть не зміг вийти зі своєї зони, аби позмагатися у вирішальному двоколовому турнірі. Якщо врахувати те, що «Скала» там грала, і вийшли туди дуже і дуже впевнено, то однозначно фаворитами у матчі «Скала» - «Олімпік» вважалися господарі.

Це і яскраво підтвердив перший тайм матчу, коли одна команда «відвозила» іншу за усіма показниками. Як це не дивно, але господарям матчу знадобилося сім (!) гольових моментів для того, аби забити перший гол. Що цікаво, то ці сім гольових моментів «Скала» і створила у першому таймі. Перші шість через впевнену гру воротаря «Олімпіка» Ярослава Котлярова, а також це недбалість та брак майстерності нападників «Скали» господарі так і не реалізували жодного. Коли не могли гравці «Скали» забити самотужки, гості допомогли. Невпевнена гра воротаря Котлярова на виході призвела до фатальної помилки та обрізки, яку і завершив результативно нападник Микита Корчемкін. Перший тайм матчу, у якому «Олімпік» так і зміг бодай щось створити біля воріт «Скали», так і завершився з рахунком 1:0. А могло бути і 3:0, і 4:0, і питання про переможця були би зняті…

У другій 45-хвилинці команда Павла Кікотя уже стала грати більше за результатом, на утримання рахунку. Така тактика була лише на руку «Олімпіку». Команда Ігоря Климовського на якийсь момент перехопила ініціативу і відчувала впевненість на полі стадіону «Медик». Хоч і атаки гостям регулярні не вдавалися, проте гравці «Олімпіка» уже регулярно переходили центр поля.

Незважаючи на такий поворот подій, гравці господарів розуміли, що їм треба забивати ще. Як не як, рахунок 1:0 – дуже слизький, а відтак кожен влучний удар суперника зводив нанівець усі намагання «малиново-зелених» у цьому матчі. Можливості для того, аби подвоїти рахунок, у 19-річних гравців «Скали» були. Втім, у другому таймі знову давалася взнаки стара хвороба – реалізація гольових моментів. Якби «Скала» забила другий гол, вочевидь, матч би завершився перемогою команди Павла Кікотя.

Коли не забила «Скала» вдруге, забив «Олімпік» вперше. На 85 хвилині Дмитро Пуди опинився в потрібному місці в потрібний  час і після подачі зі штрафного підрізав м’яч у ворота. Вирвати перемогу у кожної з команд шанси були мінімальні. Якби це зробила «Скала», усе було б закономірно, якби це зробив «Олімпік», це була б вершина футбольної несправедливості. Рахунок 1:1 не відображав тих подій, які відбувалися на полі. Господарі у першому турі, показавши доволі різний футбол у різних таймах, втратили два очки, а «Олімпік» однозначно одне заробив.

У 2 турі чемпіонату «Скала» знову зіграє вдома на стадіоні «Медик» у Моршині. Суперником стриян буде одеський «Чорноморець». Цей матч запланований на неділю, 9 серпня.

Богдан Пастернак для «Галичини Спортивної»