"Скала" впевнено перемогла "Енергію"

11 травня 22:42
Переглядів: 182
скала цюцюра

11 травня стрийська «Скала» у домашньому матчі 23-го туру приймала ново-каховську «Енергію».

«Скала» (Стрий) – «Енергія» (Нова Каховка) – 3:1 (3:0)

11 травня 2015 р. 16:00, м. Стрий, стадіон «Сокіл». 13 градусів. 400 глядачів. Абітр матчу: Євген Петренко (Одеса). Асистенти арбітра: Юрій Вашкевич (Чернігів) та Петро Котубей (Закарпатська обл.). Четвертий арбітр: Андрій Грисьо (Львів). Спостерігач арбітражу: Іван Староста (Закарпатська обл.).

«Скала»: 98. Денис Завгородний, 22. Юрій Антонів-к., 18. Валерій Бондаренко, 5. Тарас Максимович, 6. Роман Ботвинник (16. Ігор Коцюмака, 90+2), 8. Владислав Клименко, 7.  Дмитро Скакун (9. Віталій Лазаренко, 70), 10. Віталій Рябушко (19. Ігор Синишин, 87), 69), 99. Володимир Пришнівський (93. Назар Кміть, 64), 49. Андрій Кохман (23. Михайло Березовий, 77), 14. Василь Цюцюра.

Головний тренер – Василь Малик.

«Енергія»: 1.Ігор Левченко, 4. Олексій Шейко, 3. Леонід Щербина-к., 6. Дмитро Тищенко, 2. Олександр Голиков (9. Сергій Потомський, 88), 13. Марк Мостипан, 14. Денис Матвійченко (19. Кирило Антоненко, 58), 7. Сергій Цибульський, 20. Павло Гарибян, 11. Сергій Гайдаєнко, 8. Віктор Сахнюк.

Головний тренер – Юрій Окул.

Голи: Василь Цюцюра (26, 33, 45) – Віктор Сахнюк (69).

Попередження: Марк Мостипан (3, 71), Павло Гарибян (29), Олександр Голиков (35), Сергій Гайдаєнко(86).

Вилучення: Марк Мостипан (71, друге попередження).

Звітний матч був для обох команд дев`ятим у їхній спільній історії. Ось статистика усіх протистоянь суперників до цього матчу:

2014/2015

Як бачимо, команда з Херсонщини наразі належить до найбільш незручних суперників «Скали» в національних чемпіонатах, хоча й нині посідає передостанній рядок у турнірній таблиці. Єдину перемогу стрияни здобули 16 вересня 2013 року у Новій Каховці, а в Стрию команда з Херсонщини до звітного матчу не програвала.

Останнє протистояннях команд, що проходило у Новій Каховці рівно сім місяців тому, 11  жовтня 2014 року, закінчилося перемогою «Енергії» - 2:1. Здавалося, ніщо не віщувало тоді поразки «Скали». Вже на 7-й хвилині Василь Цюцюра з Володимиром Пришнівським «розірвали» весь захист господарів, після чого Ігорю Балуху залишалося лише не промахнутися з кількох метрів у порожні ворота. Це, до речі, був перший гол нападника у футболці «Скали». Однак у другому таймі команда з Херсонщини спочатку на 67-й хвилині вирівняла становище, а на третій компенсованій хвилині взагалі забила переможний гол.

Все це добре пам`ятали гравці «малиново-зеленої» команди, тому прагнули реваншуватися. До того ж, нарешті команда могла зіграти практично в оптимальному складі, аже дискваліфікацій не було, а травми (за винятком Петра Стасюка) та хвороби хлопці встигли залікувати і підготуватися до гри. Чого не скажеш про «Енергію», у складі якої через перебір жовтих карток не могли брати участь у матчі: Максим Логвиненко, Ярослав Рафальський та Олександр Феденков.

Вже з перших хвилин стрияни влаштували справжній штурм воротам гостей і вже в дебюті зустрічі рахунок міг бути розгромним. Спершу, на 2-й хвилині свій фірмовий штрафний удар в метрах 18-ти від воріт виконував Дмитро Скакун. «Енергію» врятував голкіпер, який, забігаючи наперед, був найкращим у складі гостей і якби не його надійна гра рахунок був би значно більшим. Потім на 4-й хвилині після діагоналі від Ботвинника і протистояння Цюцюри проти воротаря та захисника, мяч відлетів до вільного Рябушка, однак той замість того, щоб пробивати чомусь вирішив віддати Кохману і захисник встиг ліквідувати нагоду. На 7-й хвилині схожу діагональ лише з правого флангу виконав Юрій Антонів і Цюцюра, відірвавшись від захисників вийшов на побачення з воротарем, проте Ігор Левченко зумів зберегти ворота недоторканими. На 9-й хвилині кіпер «Енергії» витягнув круглого з правого верхнього кута після удару зі штрафного у виконанні Ботвинника.

Проте на 26-й хвилині велика ігрова перевага «Скали» нарешті втілилася в забитий м`яч. Рябушко з правого флангу вивів у прорив Цюцюру, який виграв забіг у двох центральних оборонців і пртовхнув смугастого повз воротаря. На цьому стрияни не зупинилися. Не минуло й десяти хвилин, як господарі подвоїли рахунок. На 33-й хвилині Пришнівський на лівому куті штрафного майданчика накрутив захисника і відпасував у центр на Цюцюру, який був найспритнішим і так рахунок став – 2:0.

А найбільш красивим був третій гол «малиново-зеленої» команди, який був прпроведений, як то кажуть в роздягальню. Кохман виграв повітряну дуель, м`яч підхопив Скакун і  в один дотик спрямував його у вільну зону по центру на Цюцюру. Нападник «Скали», наче на тренуванні, обвів воротаря і надіслав круглого у порожні ворота. Так найкращий бомбардир «Скали» провів свій третій гол у матчі і це був перший «хет-трик» Василя у національних чемпіонатах України.

Після перерви «Скала» з перших хвилин знову пішла добивати суперника, який практично нічого не створив у першій половині зустрічі. Так, на 50-й хвилині чудовий забіг на своєму лівому фланзі вдався Ботвиннику, якого кинув у прорив Пришнівський. Лівий захисник легко і елегантно позбувся опіки від двох оборонців, проте завершальний удар у Романа з неробочої правої ноги вийшов неточним. Вже в наступній атаці після навісу Кохмана з повітря в один дотик бив Скакун – вище воріт. Потім свої шанси не використали на 55-й хв. Пришнівський (пробив обвідним ударом на виконання поруч з правою дев`яткою), на 59-й – Цюцюра, який перекидав через голкіпера, але мяч перелетів і через ворота, та двічі – Рябушко, причому в другому випадку гостей врятувала поперечка.

Не забиваєш ти – забивають тобі. Одна з небагатьок вилазок «Енергії» закінчилася взяттям воріт. На 69-й хвилині Віктор Сахнюк в один дотик замкнув простріл з правого флангу. А вже з наступної хвилини гості залишилися в меншості. На 70-й хвилині за друге попердження достроково залишив поле Марк Мостипан, який грубо зупинив прохід Василя Цюцюри. Покарання могла відбутися майже миттєво. На 73-й хвилині безперечно найкращий у складі «Скали» Цюцюра по центру вивів на побачення з воротарем Лазаренка, який двома хвилинами тому вийшов на заміну. Проте виграти дуель у голкіпера нападнику «Скали» не вдалося.

А остання десятихвилинка плюс чотири компенсовані хвилини пройшли у рівній боротьбі. До честі гостей, вони грали до кінця і двічі реально загрожували воротам Завгороднього. Спершу після вільного удару (Завгородній у межах штрафного майданчика двічі піднімав смугастого у руки, що заборонено правилами) у хрестовину поцілив Цибульський, а на останніх секундах матчу знову після флангового прострілу схибив Гайдаєнко.

Ось таким зі змазаною кінцівкою для господарів вийшов звітний матч, який у разі використання всіх моментів став би просто феєричним.

Після цього переможного поєдинку на «Скалу» чекає випробовування трійкою лідерів. Перша з цих зустрічей відбудеться у Черкасах, 16 травня, проти «Черкаського Дніпра».