"Скала" здобула першу перемогу на Меморіалі Ернеста Юста

08 лютого 18:48
Переглядів: 239
Василь ЦЮЦЮРА

На футбольних полях Львівщини продовжується традиційний, вже 16-й за ліком зимовий турнір, присвячений пам’яті заслуженого тренера України Ернеста Юста. Серед 32 команд-учасниць турніру і два представники ФК «Скала» – колектив 19-річних вихованців Академії футболу, який минулої суботи вже провів свій поєдинок 1-го туру, та друголіговий колектив, для якого старт у цих змаганнях мав місце 7 лютого.

«Скала» (Стрий) – ФК «Старий Кропивник» – 4:2 (1:1)

7 лютого 2015 року. 12 год. с. Довге. Навчально-тренувальна база ФК «Скала». - 5 градусів. Арбітр: Андрій Чулик (Львів). Асистенти арбітра: Ярослав Леськів (Миколаїв) та Володимир Міняйло (Львів).

«Скала»: Роман Данкович-к. (Денис Завгородний, 46), Ігор Синишин (Дмитро Ширай, 46), Тарас Максимович, Роман Подоляк, Юрій Антонів (Ігор Коцюмака, 46), Владислав Клименко (Василь Берест, 46), Назар Кміть (Віталій Лазаренко, 46), Володимир Пришнівський, Василь Цюцюра, Віталій Рябушко (Олег Соловйов, 75), Андрій Кохман.

Головний тренер – Василь Малик.

Голи у «Скали»: Василь Цюцюра (34, 63-пен.), Дмитро Ширай (47), Віталій Рябушко (70).

Перед звітним матчем на полі навчально-тренувальної бази в с. Довгому контрольний поєдинок провела команда U-17 Академії футболу «Скала», якій протистояли однолітки з дрогобицької ДЮСШ. Тут якоїсь боротьби не вийшло. Моршинські «академіки», яких тепер очолює тренер Юрій Галій, що замінив Віталія Авінова, впевнено розгромили суперника – 10:0. Відзначимо, що сімома голами у цій зустрічі відзначився нападник «Скали» Сергій Мельник. Ще по голу провели Олег Грицик, Вітаій Кузів та Віталій Андрущишин.

А по закінченню цього поєдинку свій дебютний поєдинок в групі «8» Меморіалу Ернеста Юста провела стрийська «Скала» проти ФК «Старий Кропивник», що представляє однойменне село Дрогобицького району Львівської області, та виступає в першості Дрогобицького району серед команд другої ліги. Однак це було торік. Нині у команди з Дрогобиччини зявилися нові спонсори. Сюди перейшли чи не всі провідні гравці ФК «Самбір», а також добре відомі у футбольній Україні гравці як Михайло Гурка та Віталій Дністрян, який ще півтора роки тому виступав за стрийську «Скалу».

Все почалося з призначення зовсім необов’язкового пенальті у ворота господарів. Вже на 7-й хвилині після рикошету м’яч потрапив у руку гравця «Скали», і хоча це був той випадок, коли смугастий знайшов руку, а не навпаки, та й м’яч не летів у площину воріт, арбітр матчу таки вказав на 11-метрову позначку. Своїм шансом гості скористалися і повели в рахунку. Гол не знітив команду Василя Малика. Навпаки, добряче завів. Стрияни повністю володіли ініціативою і створили не один по-справжньому небезпечний момент, проте до перерви забили лише один гол. На 34-й хвилині Назар Кміть чудовою розрізною передачею вивів по центру на ударну позицію Василя Цюцюру і той впевнено переграв воротаря.

Після перерви одна з перших атак господарів призвела до другого взяття воріт. Андрій Кохман, який після перерви виконував функції правого півзахисника, вчасно дав передачу на Дмитра Ширая, який забігав правим флангом. А далі був шедевр у виконанні потенційного новачка «Скали». У стилі Ярмоленка, Дмитро «гойднув» суперника змітившись з флангу у центр і невідпорно пробив у ліву «дев`ятку».

Третього взяття воріт не довелося довго чекати. На 62-й хвилині Володя Пришнівський елегантно підсік смугастого над спинами захисників. На цю передачу миттєво відгукнувся Василь Цюцюра, який на великій швидкості обвів воротаря і тому нічого не залишалося, як звалити нападника «Скали» на газон. Пенальті реалізував сам потерпілий.

Після красивої комбінації було забито і четвертий гол. Андрій Кохман знайшов на правому фланзі Пришнівського, який виклав круглого точно на ногу ще одному потенційному новачку «малиново-зелених» Віталію Рябушку (1992 р.н.) Вихованцю полтавського футболу залишалося лише не промахнутися метрів з п’яти.

Здавалося, що гра так і закінчиться з рахунком – 4:1, однак на останніх секундах гості заробили право на штрафний. Удар гравця команди ФК «Старий Кропивник» був і сильним, і точним, хоча, відзначимо, що не найкращим чином при цьому зіграв Денис Завгородний.

Наступний матч у рамках Меморіалу Ернеста Юста «Скала» проведе 15 лютого проти іншої команди з Дрогобиччини – ФК «Стебник»Початок – о 12 годині. Гра відбудеться у с. Довге на полі навчально-тренувальної бази ФК «Скала». А перед цим, 11 лютого, друголігова стрийська«Скала» та команда U-19 у Закарпатті зустрінуться, відповідно,  з молодіжним складом та 19-річними однолітками з донецького «Металурга», які поблизу Солотвина проводять навчально-тренувальні збори.