Скільки і на що тратить гроші ФК "Тернопіль"?

06 квітня 16:14
Переглядів: 775
Тернопіль

Вчора на сайті ФК «Тернопіль» з’явилось звернення почесного президента клубу до підприємців та тернополян з проханням фінансово допомогти команді.  

За словами директора команди Василя Матвійківа ФК «Тернопіль» отримав у 2017 році 1 мільйон 900 тисяч гривень з міського бюджету, але цього не достатньо.

Ми вирішили поглянути скільки і на що витрачає гроші команда та скільки це коштує.

На сайті prozorro.gov.ua висвітлено план закупівель клубу в березні-квітні на суму 532 615 гривень. За ці кошти команді повинні забезпечити харчування (95 095), транспортні послуги (98 160), проживання (119 860), ремонт автобуса (191 000), участь у спортивних змаганнях (20 000) та консультаційні послуги з питань підприємницької діяльності та управління (17 500). На сайті не вказано на який період повинні бути забезпечені ці послуги.

Наразі клуб вже провів три тендерні процедура та закупив три послуги: харчування – 69 160; транспортні послуги – 55 360; тимчасове проживання – 65 520.

Відповідно до договору послуга харчування надавалось на 26 осіб протягом 14 днів, 190 гривень на одну особу в день.  Послуги тимчасового проживання теж надавались протягом 14 днів дня 26 осіб – це проживання на базі «Дружба» в м. Ужгород Закарпатської області. Ці договорили діяли протягом березня і стосувались проведення навчально-тренувальних зборів команди на Закарпатті. Таким чином тільки на проживання і харчування клуб витратив 134 680 гривень. Що стосується транспортних послуг то договір діє протягом всього року.

Як бачимо тільки на забезпечення проживання, харчування і доїзду на матчі коштує клубу понад пів мільйона гривень. Також враховуючи два тренувальні збори команди, то 30 відсотків бюджету клуб потратить до кінця чемпіонату тільки на переїзди, харчування і проживання.

Також якщо порахувати зарплату яку протягом року потрібно виплатити в клубі то це мінімум мільйон гривень. Розрахунки робимо відповідно до кількості осіб що були на останніх зборах. Якщо 26 осіб отримують мінімальну зарплату протягом 12 місяців то це буде 998 400 гривень. Але в команді не всі мають мінімальну зарплату, та й може бути більше людей на зарплаті. Можливо не всі працівники клубу їхали на збори, або протягом року штат збільшиться, або змешиться. Тому рахуємо, що мінімум на зарплату протягом року треба один мільйон гривень. Додаючи сюди осінню частину чемпіонату та літні навчально-тренувальні збори, клубу тільки для існування треба мінімум два мільйони двісті тисяч гривень. Але для того щоб досягати високих результатів потрібно більше платити гравцям. Тому цілком зрозумілі слова Василя Матвійків, що  «важко жити на мінімальну зарплату».  Клуб скоріше виживає, а не живе.

Керівництву міста давно пора задуматись щодо реформування структури клубу та налагодження його постійного фінансування не тільки із міського бюджету. І робити це треба не через звернення на офіційному сайті команди, а через конкретні кроки співпраці з бізнесом.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: