Скільки очок потрібно збірній України для виходу на Євро-2016

06 вересня 19:20
Переглядів: 2819
ЧЄ 2016

Обігравши Білорусь, Україна зробила черговий крок, але головне випробування чекає нас попереду - тепер кожен матч синьо-жовтих стане вирішальним. Втім, надмірно драматизувати не варто - шанси отримати квиток до Франції і уникнути плей-офф не такі вже й маленькі, як може здатися на перший погляд.

Турнірна таблиця Євро 2016 

Якщо конкуренти і втратять очки, то в матчах з нами

Словаки і іспанці за три тури до фінішу можуть почуватися спокійніше не тільки завдяки триочковому відриву від України, а й завдяки більш легкому календарю.

Іспанію чекає виїзд до Македонії, Люксембург дома та матч у Києві. Словаччина ж й зовсім два матчі проведе вдома - проти України і Білорусі, після чого відправиться у Люксембург. Як бачимо, прогнозувати втрату очок у лідерів в матчах не з Україною можна, але навряд чи багато бажаючих поставити на такий розклад. А тому і відштовхуватися будемо від того, що в цих зустрічах наші конкуренти наберуть максимум.

Для нас же, якщо ми претендуємо на успішний фінал, три очки в Македонії повинні бути за замовчуванням, а ось те, що буде до і після них - і визначить нашу долю.

Варіант «9 з 9»

Найбільш оптимальний, і, в той же час, найбільш складний варіант для нас - це перемога у всіх останніх турах. При такому розкладі на фініші групи C може скластися дуже цікава ситуація, коли у трьох кращих команд буде однакова кількість очок, по 24. Тоді доведеться вдатися до своєрідного турніру за участю цих збірних: оскільки кількість очок буде однаковим (по 6), будемо рахувати різницю м'ячів.

На даний момент ситуація в цьому міні-турнірі наступна: Іспанія 6 очок, 3 матчі, різниця +2; Словаччина 6 очок, 3 матчі, різниця 0; Україна 0 очок, 2 матчі, різниця -2. Якщо ж і різниця м'ячів буде однаковою, то доведеться рахувати кількість голів, а там і число виїзних голів [Регламент Євро-2016 - сторінка 13, стаття 13].

Варіант «7 з 9»

Звичайно, обіграти на виїзді словаків і вдома іспанців буде неймовірно важко, тому цілком можлива втрата очок, бажано, в якійсь одній грі. Припустимо, наша збірна набере сім з дев'яти очок, що теж буде дуже хорошим результатом, але при такому розкладі без осічки конкурентів в інших матчах ми візьмемо тільки третє місце. Якщо, приміром, переможемо Словаччину, але зіграємо внічию з Іспанією, таблиця буде виглядати наступним чином: Іспанія 25 очок, Словаччина 24, Україна 22.

Варіант «6 із 9»

Аналогічно попередньому варіанту, тільки ситуація з набраними очками буде дещо гіршою. Якщо, приміром, переможемо Словаччину, але програємо чемпіонам світу та Європи: Іспанія 27 очок, Словаччина 24, Україна 21.

Отже, якщо ми не доб'ємося максимального результату, то без втрати очок Словаччини та / або Іспанії в інших зустрічах ми не зможемо розраховувати на друге місце.

Матч проти Словаччини - найважливіший

Наступний тур проти Словаччини буде, мабуть, найважливішим для нас. У разі перемоги ми, як мінімум, зрівняємося з нею, а за різницею м'ячів в цій двоматчевій дуелі у нас навіть можлива перевага (у Києві словаки перемогли 1: 0). Не забуваємо і про інші критерії, особливо про кількість виїзних голів. Якщо ж всі ці показники виявляться ідентичними, доведеться підраховувати різницю м'ячів у всіх групових матчах, де у нас зараз мінімальну перевагу (+9 проти +8).

Крім того, не забуваємо і про психологічний чинник - тепер Україна вже не буде в ролі наздоганяючого, в останніх двох турах словаки позбудуться очкового гандикапу, так що ще одна їхня втрата очок не здаватиметься настільки віддаленою перспективою.

Третє місце - не біда

Головний плюс в нашій ситуації полягає в тому, що у нас є всі шанси вийти безпосередньо на Чемпіонат Європи навіть з третього місця. У рейтингу команд, що займають третє місце у своїх групах, Україна йде лідером: 12 очок, різниця +8. Слідом ідуть Албанія (11 очок, +5) і Угорщина (11 очок, +2), Росія (10 очок, +6) і Норвегія (10 очок, -3), решта збірних навряд чи зможуть втрутитися у боротьбу за путівку з третього місця. Перемога Люксембургу над Македонією припала дуже до речі - перебувай Люксембург зараз на останньому місці, наша різниця м'ячів становила б +2, та й очок було б 9. Саме через різницю забитих і пропущених нам вигідно, щоб передостаннє місце зайняв Люксембург.

 

Албанія бере участь у групі з п'ятьма командами (матчі та голи з останнім місцем не віднімаються) і ділить очки з Данією, маючи матч в запасі. Данців албанці, швидше за все, обійдуть, оскільки останні два тури їм грати проти Сербії та Вірменії, у яких по одному очку. У Данії ж попереду Вірменія та Португалія, так що саме час почати вболівати за ці збірні. Незрозуміла ситуація з Росією, яка на одне очко відстає від Швеції (у неї в рейтингу третіх місць зараз було б 9 очок). У росіян попереду Ліхтенштейн, аутсайдер Молдавія і Чорногорія, у шведів - лідер Австрія, Ліхтенштейн і Молдавія.

Усі ці команди (включаючи Україну; Албанію і Данію беремо за дужки) в останніх турах проведуть один матч з останнім місцем (деякі ще й з передостаннім) у своїх групах, так що максимум, який вони можуть набрати в рейтингу третіх місць - 6 очок. Норвегії це буде зробити, напевно, ще складніше, ніж нам - у неї попереду Хорватія та Італія. Напевно мінімум три очки набере Угорщина, у якої попереду Фарерські острови, а також лідер групи Північна Ірландія. Необхідно відзначити, що інтрига, хто займе останнє місце, існує тільки в двох групах, причому одна з них складається з п'яти команд. Ні, звичайно, Греція та Молдова можуть набрати відмінний темп і обійти Фарерські острови і Ліхтенштейн відповідно, і тоді доведеться перераховувати рейтинг третіх місць, але це малоймовірно.

Отже, наші шанси пробитися на Євро-2016, минувши плей-офф, досить відчутні. Головне - набрати якомога більше очок проти лідерів групи і не схибити в Македонії. Судячи по першому тайму проти Білорусі, нам це цілком під силу. А там вже, якщо що, і на інші групи подивимося, і за Фарерські острови вболіватимемо.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: