Скільки зароблятимуть українські тренери?

08 березня 08:12
Переглядів: 206
гроші

Наставникам національних команд пообіцяли трохи більше тисячі доларів в місяць

Міністерством молоді та спорту України проявило нечувану щедрість і пообіцяло підвищити оплату праці видатних тренерів України, які є членами штатних збірних команд, до 30 тисяч гривень в місяць.

Відповідний проект постанови Кабміну уже розроблений. Про це повідомив офіційний сайт Міністерства з посиланням на міністра Ігоря Жданова.

«Завдяки спільним зусиллям Міністерства молоді та спорту, Національного олімпійського комітету України, особисто Сергія Бубки та небайдужих народних депутатів – необхідні для цього кошти у розмірі 63,6 млн грн. передбачені в держбюджеті на 2017 рік. Це бюджетна програма Мінмолодьспорту: «Розвиток фізичної культури, спорту вищих досягнень та резервного спорту», – зазначив Ігор Жданов.

Це уже не перша потуга покращити тренерам благополуччя.  У грудні 2016-uj міністр молоді та спорту підвищив удвічі зарплати спортсменів та тренерів. Отож, відтепер посадовий оклад становить 8-12 тисяч гривень.

Підвищення отримують старші тренери національних команд, адже лише вони мають контракти з міністерством. Те ж саме стосується і спортсменів, не всі мають угоди з міністерством, лише ті, хто потрапив в основу національної збірної. Усі інші спортсмени в Україні, можна так сказати, є напівпрофесіоналами, вони отримують фінансове заохочення хіба що від товариств чи спонсорів.

Старший тренер збірної України з кульової стрільби Степан Старінський пояснив, що ще у 2016-му році він заробляв лише 3,5 тисячі гривень на місяць. «Крім того, Міністерство під час тренувальних зборів чи турнірів виділяє гроші на харчування – для тренерів 72 гривні на добу, спортсменам близько 200 гривень. Звісно, всі розуміють, що за 72 гривні тричі поїсти за день не реально. Тому доплачуємо з власної кишені» – зізнався наставник кульовиків.

Отож, зарплати спортсменів та старших тренерів національних команд олімпійських видів спорту, за підрахунками Міністерства, становлять 15-20 тисяч гривень. Усе залежать, як і раніше, від їхніх регалій, титулів. За перемоги на чемпіонатах світу та Європи атлети та наставники отримують надбавки. Також, окрім зарплати у міністерстві, вони одержують гроші від спортивних товариств, а дехто від спонсорів.

Армія інших тренерів, яким не пощастило отримати пост старшого тренера національної команди, матимуть менше. У них немає міністерської зарплатні, лише фінансове заохочення у спортивних товариствах. Як зізнався один із тренерів, який виховав не одного чемпіона України, він ще у 2016 році отримував близько 5,5 тисяч гривень, а за січень 2017-го отримав 7 тисяч.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: