"Склалося враження, що "Карпатам" цей матч треба більше ніж "Олімпіку" - Дячук-Ставицький

06 грудня 15:30
Переглядів: 212
ДЯЧУК-СТАВИЦЬКИЙ

Генеральний директор ФК «Карпати» Юрій Дячук-Ставицький розповів деталі, що передували матчу у Сумах. Нагадаємо, головний арбітр поєдинку Дмитро Кутаков не прийняв поле і гру скасував. Тепер слово за КДК ФФУ. 

– Почати, мабуть, варто з того, що стан поля стадіону «Ювілейний» нас вже давно хвилював. Особливо після того, як там відбувся матч «Олімпік» – «Чорноморець». Тоді ще не було таких морозів, але синоптики їх уже прогнозували. Тому, спершу велися переговори на рівні адміністраторів команд. Була пропозиція зіграти на стадіоні «Україна», але донецький клуб почав висувати свої умови. У мене була розмова із спортивним директором «Олімпіка»; йшлося про те, щоб ми узяли на себе проживання і харчування їхньої команди. Пригадую, він говорив: «Позиція нашого президента така: якщо ви нас запросите, то ми подумаємо». І ми справді спершу думали погодитися на це, але коли зв’язалися із Прем’єр-Лігою, то отримали логічну відповідь: «Якщо ви на себе берете організацію матчу, але його не проведете, то КДК ФФУ зарахує технічну поразку саме вам».

– Власне, так і в Регламенті написано... 
– Можна процитувати. У пункті 6 статті 10 Регламенту на 2016/17 роки, сказано наступне: «У разі незабезпечення підготовки футбольного поля або необхідних умов для проведення матчу чемпіонатів, за рішенням КДК ФФУ, команді клубу-господарю зараховується технічна поразка 0:3, а команді-супернику технічна перемога 3:0, а до клубу-господаря поля застосовуються інші дисциплінарні санкції». У цій ситуації, клубом-господарем виступали б саме «Карпати».

– І ви вирішили, що це дуже ризиковано?
– При чому, з різних сторін. Якби ми за це взялися, то попали б під фінансові і дисциплінарні ризики, адже довелось би вмикати підігрів, а він обійшовся б нам у 300 тисяч гривень. Ми подивилися на прогноз погоди, обіцяли морози і сильні снігові бурі. Зважте, що наші молодіжні і юніорські команди взагалі не грали на «Україні». Ми орендували штучне поле, а «Україну» буквально «законсервували» до весни. 

– Але ж «Олімпіку» ви запропонували альтернативний варіант з «Ареною Львів»...
– Так, ще 30 листопада, ми написали листа до ФФУ та Прем’єр-Ліги. Зокрема, там йшлося: «Станом на ранок середи, 30 листопада 2016 року, господар матчу, ФК «Олімпік» ще не сповістив письмово ФК «Карпати» про місце (стадіон) проведення матчу. Знаємо, що попередні домашні матчі поточного сезону основний склад команди «Олімпік» проводив на полі стадіону «Ювілейний» у м. Суми. Згідно з наявної у нас інформації, на підставі усної комунікації з представниками ФК «Олімпік», а також з власних джерел, за поточних погодних обставин підготовка поля стадіону «Ювілейний» до проведення матчу є дуже проблемною. Упродовж останніх днів у Сумах тримається постійна мінусова температура (сьогодні вночі вона досягла піку у –13°С), падає сніг. Надалі прогнозується морозна погода (до –10°С, на призначений час проведення матчу неділя 14:00 –5°С), з сильними снігопадами... Який би стадіон не було вибрано ФК «Олімпік», для його належної підготовки до неділі, за поточних погодних умов, залишається критично мало часу. Тому, виходячи з вищенаведеного, просимо взяти під належний контроль проведення матчу 17-го туру Чемпіонату України з футболу серед основних складів команд клубів ОПФКУ Прем’єр-Ліга «Олімпік» Донецьк – «Карпати» Львів, з тим, щоб цей матч відбувся на полі, придатному для гри у футбол на професійному рівні та, у першу чергу, безпечному для спортивної боротьби футболістів під час гри. Окремо хочемо підкреслити, що нас у цьому питанні не цікавлять жодні конфлікти чи протистояння, а виключно питання безпеки наших футболістів»

Зважаючи на це все, ми запропонували «Олімпіку» зіграти на «Арені Львів» у понеділок, 5 грудня. Оренда стадіону обійшлась би у 200 тисяч гривень, плюс стандартні витрати. Але керівництво «Арени» було готове до компромісних варіантів, питання можна було б вирішити. Більше того, ми переконали керівництво стадіону зменшити ціну до 150 тисяч, крім того, готові були взяти на себе ледь не половину витрат. Ми чули з інтерв’ю президента «Олімпіка» пана Гельзіна про те, що оренда «Метеора» обійшлась би у 120 тисяч гривень. У той же час, на «Арені Львів» можна було б зіграти за значно менші гроші. Зрештою, якщо «Олімпік» з різних причин відмовився від цих варіантів або ж не отримав порозуміння під час переговорів з іншими клубами, то проблему можна було вирішити і в Сумах. Для цього треба було увімкнути підігрів на «Ювілейному». Так, його не вмикали там років 9, але система підігріву на стадіоні обладнана. 

– «Олімпік» не домовився з іншими містами і таки зупинився на Сумах, хоч не включив підігрів і не накрив поле плівкою. Більше того, самі представники «Олімпіка» говорили, що гри там не буде.
– Отут виходить цікава ситуація. Хтось говорив, що «Олімпік» не має власного стадіону. Але хіба лише він не має? Давайте рахувати. «Карпати» і «Шахтар» орендують «Арену Львів», «Динамо» орендує НСК «Олімпійський», «Зоря» орендує «Славутич Арену», «Сталь» орендує «Метеор». Як бачимо, половина клубів грає на орендованих стадіонах. Більше того, кропивницька «Зірка» передбачила можливі ризики проведення гри на своєму стадіоні і домовилися з Запоріжжям.

– Навіть попри розуміння того, що гра в Сумах під загрозою зриву, команда вирушила туди заздалегідь... 
– Це взагалі окрема історія. За найскромнішими підрахунками, ми витратили близько сотні тисяч гривень на цей виїзд. Але якби лише справа була в грошах. Цілий тиждень команда готувалася не відомо до чого. То ми граємо в Сумах, то у Львові, то в Дніпрі, то в Києві – це все виводило команду і тренерський штаб з робочої рівноваги. Окрім оплати дороги, проживання і харчування, ми втратили 4 дні і вибилися з робочого графіку. Цілу п’ятницю команда їхала в Суми. Приїхала вже під ніч. У суботу ми мали провести тренування, але «Олімпік» не підготував поля – ні натурального, ні штучного. Газон був засипаний снігом. У неділю всі сиділи на нервах, бо ніхто не знав – дозволить суддя грати на цьому замерзлому полі чи не дозволить. Словом, додому команда повернулася вже аж над ранок у понеділок. І тепер ще хтось у чомусь хоче нас звинуватити?! 

– Вам не здалося, що «Карпатам» ця гра треба більше за «Олімпік»?
– Більше скажу – одразу після команди, до Сум вирушила наша клубна делегація на чолі з технічним директором Тарасом Гордієнком. Коли всі вони приїхали в суботу зранку на стадіон «Ювілейний» то нікого з «Олімпіка» взагалі не було. Таке враження, що донецький клуб не переймався долею поля, адже за день до гри, на стадіоні було порожньо, за винятком кількох працівників, але й вони не робили нічого. Це ж ми їм пропонували стадіони, ми домовлялися за меншу ціну, ми писали листи до керівників українського футболу. Лише у неділю зранку кілька тракторів намагалися очистити поле від снігу, але з цього нічого не вийшло – техніка просто втрамбовувала його в газон... Я навіть уявити собі не можу, що було б, якби арбітри прийняли це поле. На щастя, здоровий глузд взяв гору і гру відмінили. Тепер слово за КДК ФФУ. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: