Сочі-2014. Григорій Шамрай: "Прикро, що весь час одного точного пострілу не вистачає для медалі"

16 лютого 20:30
Переглядів: 352
Шамрай

Тренер жіночої збірної України Григорій Шамрай розповів про підготовку наших біатлоністок до мас-старту.

Недільного дня в Сочі була хороша сонячна погода, і українська жіноча команда проводила планове тренування. Ніщо не віщувало скасування вечірнього старту. У підсумку завтра відбудеться одразу два мас-старти - чоловічий і жіночий. Але повернемося до тренування, де побував кореспондент XSport Сергій Цукіло, який поговорив з тренером жіночої збірної України Григорієм Шамраєм.

- У України вже п'ять влучень у десятку. Чи можна вже назвати цю Олімпіаду вдалою?

- Є медаль, це вже добре. Тому що завжди якщо медалей немає на Олімпіаді, то це нецікаво. Але засмучує те, що є нереалізовані моменти. Звичайно, хвороби змастили нам підготовку. В результаті дівчата не змогли виконати повний обсяг роботи. Через це функціональна підготовка трохи кульгає. Ну і прикро, що весь час одного точного пострілу не вистачає для медалі. Тому є якийсь осад.

- Але ми ж не сказали останнього слова?

- Результати показують, що наша четвірка стабільна, ми високо стоїмо в рейтингу. Але я не хочу загадувати наперед. Всі дівчатка здорові, веселі, налаштовані на боротьбу, хочуть змагатися.

- Що скажете про мас-старт? За статистикою це не найкращий наш вид.

- Дівчата дорослішають, набираються досвіду. Дійсно, на п'єдесталі ми в мас-старті ще не стояли. Але прагнути до цього треба. У дівчат постійно йде формування психології і вони вже не бояться лідерів і можуть в контактній боротьбі боротися за високі місця.

- Розкажіть про останні тренування, як вони прохоходять?

- Я провів невеликий струс дівчаткам, щоб відчули швидкісні кондиції. У нас був невеликий відпочинок, відвідували баньку. басейн, і зараз потрібно привести себе в тонус. Дівчатка парами працювали на рубежі, також ми відпрацьовували прискорення на трасі і швидкий відхід зі стрільбища. На такій трасі, як зара , звичайно, нестерпно бігти. Але до вечора її будуть засипати хімікатами. А завтра обіцяють невелике похолодання до вечора - буде 5-6 градусів.

- Активно тренувалися і резервні спортсменки ...

- Резервні спортсмени завжди повинні бути готові. Вони готуються в тому ж обсязі, що і дівчата, які будуть бігти мас-старт. Вони повинні бути готові у разі потреби підмінити когось.

- Що все-таки сталося з Валею в гонці переслідування?

- Там купа складових - і психологічний фактор, і накопичена втома, і наслідки перенесеної хвороби. Фізичні сили у неї були на межі, плюс лижі сідали з кожним колом.

- А чим поясните три промахи Віти в індивідуалці?

- Це чисто психологічний фактор. Бажання перемогло вміння. Тому я ще раз хочу підкреслити - в мас-старті все залежатиме від того, як наші спортсменки впораються психологічно.

- Прокоментуйте вдалий виступ Юлії Джими в гонці на 15 км.

- Джима в цьому сезоні семимильними кроками зробила крок в еліту. Її контролювати не треба, тільки зупиняти. Її внутрішня налаштованість на роботу - це запорука успіху. Після промаху вона зібралася і пройшла решта рубежів з нулями. Цей факт свідчить про її психологічну стійкість. З неї може вирости дуже сильна біатлоністка.

- Добре в індивідуальній гонці виступила і Підгрушна.

- У нас у всіх було б багато радості на душі, якби вона не допустила той злощасний промах. Я вважаю, що за той постріл треба було боротися і не треба було стріляти в такому швидкому темпі.

- Чого чекаєте від мас-старту?

- Чекаю цікавої боротьби, щоб глядач спостерігав за боротьбою до самої фінішної лінії. Як відомо, в біатлоні можливо все. І потім, я скажу, що в жіночому спорті, як правило, менш прогнозовані результати, ніж у чоловічому.

- Які у вас враження від організації Ігор?

- Коли ми були тут торік, мені тут не сподобалося - довкола були будівництво, цемент... Але зараз тут все солідно організовано. Всім тут подобається.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: