Сочі-2014. "Україна ще не сказала свого останнього слова на Олімпіаді" - Бринзак

16 лютого 09:52
Переглядів: 1786
бринзак

Закінчення першого тижня Олімпіади - саме час підбити проміжні підсумки. Саме з цією метою ми попросили відповісти на ряд питань президента Федерації біатлону України Володимира Бринзака. Причому розмова в рівній мірі стосувалася як минулих стартів, так і майбутніх.

- Володимир Михайлович, після успішного спринту, наступні дисципліни вдалися нашій команді у меншій мірі. Вас сильно засмутили упущені медальні шанси?

- Я б не назвав наші виступи невдалими. На сайті наведена хороша аналітика, що показує що за кількістю попадань в десятку найсильніших ми вже набагато перевершили всі попередні Олімпіади. А це говорить про високий ступінь готовності команди. І якщо порівняти наші результати з виступами норвежців, німців, росіян, то ми виглядаємо далеко не аутсайдерами. А це - країни-лідери світового біатлону.

Так, важко сперечатися, що десь можна було краще використовувати наявні шанси. Але це - спорт, і спортсмени без сумніву старалися і робили все можливе для того, щоб завоювати медаль. Але в деяких випадках трохи не пощастило, в деяких - не дозволила поточний стан спортсменів. Всі ви знаєте, що Валя Семеренко - після хвороби, аналогічно - Олена Підгрушна ще не вийшла на свій пік. Було видно, що в першому старті хвилювалася Юля Джима, після чого ми зняли її з гонки переслідування, і, вважаю, поступили абсолютно правильно: в індивідуальній гонці вона цілком могла без промаху претендувати на медаль. Віту в тій же гонці "накрило" на четвертому колі. Коли вона прийшла на стійку, то, за її словами, стріляла, ніби в тумані, не бачачи мішеней. Тому треба до всього цього ставитися з розумінням: по-перше це гори з їх підступністю, по-друге - Олімпійські Ігри, де нервова напруга спортсменів досягає максимуму. Шапками закидати ми нікого не можемо, але продовжуємо боротися, і, сподіваємося, що останнього слова на цій Олімпіаді ще не сказали.

- Попадання Сергія Семенова в десятку кращих в індивідуальній гонці - успіх для нашої команди?

- Звичайно. Але я сподівався, що йому вдасться відстріляти в нуль і, як і минулого року на цій трасі, боротися за призові місця. І все до цього йшло : функціонально до цієї гонки Сергій був готовий нормально. Але, знову ж, це - біатлон: один невдалий габарит - і ти опиняєшся за межею призерів. Але для нього це хороший результат. Семенов - ще молодий спортсмен, він поступово набуває досвід боротьби на вищому рівні, як це раніше відбувалося з нашими дівчатами .

- А як прокоментуєте виступ решті чоловічої команди? Крім цього результату Семенова поки радіти особливо нічому...

- Очевидно, що з хлопцями є питання, і є вони вже давно. Чи то їм самим бракує потенціалу, щоб завойовувати медалі, чи то мають місце тренерські помилки... Адже тренувалися всі однаково - і чоловіки, і жінки. У дівчат до того ж були хвороби, чого хлопцям в такій мірі вдалося уникнути. Але якщо жіноча команда зуміла вийти на серйозний рівень, то у хлопців, ми бачимо, все по -іншому. Це буде предметом серйозного аналізу по закінченні сезону.

Але ми працюємо, як можемо, і працюємо з тими людьми, які у нас є. Напевно, будемо робити якісь висновки, більше залучати молодь. Будемо використовувати всі варіанти, щоб до наступної Олімпіади підтягнути ще чоловічу команду. Взагалі, це зараз - моя основна мета. Якщо в жіночій команді у нас є і основа, і резерв - тобто, все більш-менш нормально і прогнозовано, то зараз я буду працювати над тим, щоб до такого ж рівня привести і чоловічу збірну. Щоб у найближчі роки ми побачили, що у нас є гідна чоловіча команда. Деякі думки і намітки у нас вже є - думаю, вже в наступному сезоні ви все це побачите.

- Сергій Семенов готується на завтра, чи вже ясно, що стартувати не буде?

- Ну чому ж? Готується. Всяке може трапитися: хтось захворів, хтось відмовився... Тому підготовка йде за планом. Приміром, сьогодні Сергій працював на офіційній тренуванні.

- А якщо говорити про дівчат - у мас-старті стартувати будуть всі, чи комусь може знадобитися додатковий відпочинок перед естафетою?

- Ні, стартувати будуть всі, а вже після цієї гонки ми подивимося, хто і як себе почуває і будемо приймати подальші рішення.

- А яка концепція команди щодо змішаної естафети? Якого складу очікувати уболівальникам?

- Поки ми більше схиляємося до того, щоб дати відпочинок основній четвірці дівчат. Тому що один день відпочинку між мікст і естафетою у жінок - це дуже мало в кінцівці такого виснажливого двотижневого турніру, як Олімпіада. Можливий варіант, що буде задіяна хтось одна з четвірки, і одна запасна. Остаточне рішення приймемо станом дівчат після мас-старту.

- А чоловіча частина міксту? До чоловічої естафети буде два дні...

- У хлопців особливих варіантів немає: якщо не трапиться чогось непередбаченого, то це будуть Дериземля і Семенов. У мас-старті вони задіяні не будуть (хоча по Сергію питання поки відкрите), і два дні підготовки до естафети - цілком прийнятний графік. Тим більше, зараз прихворів Артем Прима, і ми ще більше звужені в маневрі щодо чоловічої збірної.

- Володимир Михайлович, питання до Вас, як до віце-президента НОК України. Виступ кого ще з українських спортсменів, крім біатлоністів, залишило у Вас приємне враження в Сочі?

- (Сміється) Хороше питання, я навіть задумався. Сказати навскидку, що хтось серйозно відзначився? ... Мабуть, виділю нашого молодого фігуриста Якова Годорожу. Він ставив на цих Іграх перед собою мету - потрапити до двадцятки найсильніших, і зумів її досягти. У фристайлі, на жал , наша основна надія - Надя Діденко - отримала травму і не змогла виступити. Досить непогані показники демонструє наш прапороносець - Валентина Шевченко. Але це - тільки двадцяті місця, і хотілося б, щоб за її спиною молодь росла і створювала конкуренцію. Зараз проблемою є те, що в багатьох видах спорту метою є боротьба за олімпійську ліцензію. А хотілося б, щоб спортсмени їхали на Олімпіаду показувати результати.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: