Сочі-2014. Збірна України з біатлону виграла естафетну гонку

21 лютого 17:41
Переглядів: 4205
біатлон підгрушна

Що ж сотворила сьогодні естафетна четвірка України в жіночій гонці?! Те, у що так хотілося вірити, але що страшно було вимовити вголос аж до фінішу. Збірна України - ЧЕМПІОН ОЛІМПІАДИ! Другий раз за час виступів наших спортсменів на Зимових Ігах і вперше - в історії українського біатлону! Як же це було необхідно нашій країні саме зараз! Браво, дівчата! Браво! Браво!

Причому, особливо приємно, що наша збірна показала себе саме КОМАНДОЮ - єдиним цілим без випадних елементів, і довела, що естафетна четвірка України - найсильніша і стабільна в олімпійському сезоні!

Свої лідерські претензії наша збірна продемонструвала вже на першому етапі. Віта Семеренко, якій тренери вперше цього сезону визначили роль стартера, з призабутої роллю впоралася чудово! Так, їй не вдалося виграти етап але зі стрільбою Віта впоралася на відмінно, використавши всього один запасний патрон і до передачі естафети прийшовши поруч з росіянкою Яною Романової, всього в шести секундах позаду лідируючих італійок, апріорі не мають такого рівного складу.

Вже на першому етапі пройшов серйозний відсів в числі традиційних претендентів на високі місця. Збірна Білорусі закінчила етап з колом штрафу майже в двох хвилинах позаду лідерів, польська команда з чотирма колами штрафу відстала ще на хвилину, німкені з поломкою палиці у Франціски Прейсс на першому колі були ще далі, а команда Франції і зовсім зійшла з дистанції, після того як на виході з першої стрільби погано стало Марі-Лор Брюне (у неї підозра на гіпоглікемію).

Короткостроковість лідерства італійок підтвердилася вже на другому етапі, коли Ніколь Гонтьє відстала вже дуже далеко від призових місць. А лідером стала наймолодша учасниця нашої четвірки - Юлія Джима! Це був бездоганний етап! Незважаючи на те, що суперницями Юлі були «зубри» сучасного жіночого біатлону Ольга Зайцева, Тірілл Екхофф та Габріела Соукалова. І в суперництві з цими біатлоністками Юля не здригнулася. Не допустивши жодної помилки на рубежах. І більше того - на останньому колі не дозволила відігратися показуємо ураганну швидкість лідеру чеської збірної. На екваторі гонки Україна стала лідером, випереджаючи Чехію на 12 секунд, і майже на півхвилини - Норвегію і Росію.

Третій етап - і має свої рахунки з цієї Олімпіадою Валя Семеренко. Не сказати, що у Валі цього разу все було гладко, але вона зуміла не тільки зберегти, але і збільшити просвіт перед переслідувачками. Стрільбу лежачи Валя пройшла ідеально, а на стійці трохи заквапилася, і з перших чотирьох пострілів потрапила лише одного разу! Над нашою командою нависла реальна перспектива штрафного кола. Ситуація ускладнювалася тим, що трибуни «Лаури» голосно кричали під час стрільби українки, підбадьорюючи підїжджаючи до рубежу Катерину Шумілову. Але Валя в самий, напевно, важливий момент своєї кар'єри проявила ідеальну витримку, і за допомогою трьох запасних патронів закрила всі мішені! Ну а на трасі Семеренко показала кращі зразки свого бігу, давши Олені Підгрушної півхвилинний запас перед командами Норвегії та Росії.

На дистанції капітан жіночої команди спочатку змусила похвилюватися: Тура Бергер, і особливо Ольга Вілухіна які помітно наближалися до нашої спортсменки. А після одного промаху Олени в лежанні, до другого рубежу перевагу над росіянкою склав всього десяток секунд! Але ж це - капітан! Підгрушна в стійці продемонструвала свою фірмову витримку: п'ять з п'яти - і Україна йде за золотом! На останньому відрізку дистанції Олена показала, що запас у неї був, збільшивши відрив перед росіянками з 11-ти до 26-ти секунд і нічого не дозволивши зробити реактивній Турі Бергер, яка фінішувала лише третьою!

Як же органічно і чудово виглядали наші дівчата на найвищої сходинки олімпійського подіуму! І як же довго ми цього чекали... Спасибі, КОМАНДА! Дівчата - і ті, хто сьогодні був на трасі, і ті, хто створював конкуренцію основі. Тренери, які, незважаючи на всі проблеми привели збірну до цієї видатної перемоги. Сервісмени, які своїм часом нелюдською працею допомагали і допомагають досягати результатів. Керівництво збірної і федерації, що робить неможливе для розвитку біатлону в нашій країні. Ми вас любимо!

1. Україна (0+5) 1:10:02.5
2. Росія (0+4) +26.4
3. Норвегія (0+5) +37.6
4. Чехія (0+14) +1:23.2
5. Білорусь (1+8) +1:30.9
6. Італія (1+8) +1:40.8
7. США (0+13) +2:11.7
8. Канада (2+12) +2:19.0


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: