Сьогодні у Львові стартують 51-і Міжнародні змагання зі стрільби з лука "Золота осінь-2014"

10 вересня 12:33
Переглядів: 238
стрільба з лука

Сьогодні, 10 вересня, о 12.30 год. на стадіоні навчально-спортивної бази ЛОО ФСТ «Динамо» (вул. Янева, 10) розпочинаються традиційні 51-і Міжнародні змагання зі стрільби з лука «Золота осінь-2014». Триватимуть змагання до 13 вересня. Понад 250 лучників із Грузії, Азербайджану, Білорусі, а також 11 областей України та м. Києва, завітають до нашого міста для участі у змаганнях.

Ці змагання проводяться, відповідно до плану заходів Всесвітньої федерації стрільби з лука (WA-FITA) та календарного плану спортивно-масових заходів Міністерства молоді та спорту України на 2014 рік.

Цей турнір є основним рейтинговим змаганням лучного сезону України 2014 року та надає право спортсменам України реєструвати встановлені рекорди і набирати рейтингові бали, які в подальшому враховуються при комплектуванні національної збірної команди України на 2015 рік за підсумками лучного сезону 2014 року.

Турнір проводиться за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Львівської обласної державної адміністрації, Львівської міської ради, Федерації стрільби з лука України, Львівської обласної федерації стрільби з лука та обласної організації ФСТ «Динамо» України.

Довідка

Львів для стрільби з лука є історичним містом. Саме тут у 1931 році було створено Міжнародну федерацію стрільби з лука (FITA). У Львові відбувся і перший чемпіонат світу, у Львові є найбільша кількість лучників України, чиї імена назавжди залишилися в історії цього виду спорту як чемпіонів та рекордсменів світу та Європи ще з часів, коли стрільба з лука робила перші кроки на світовій арені.

Цей турнір з 1964 року проводиться у Львові і є одним із найпрестижніших турнірів Європи та України зі стрільби з лука.

2011 рік став визначною датою в історії львівської та української стрільби з лука, адже саме в цей рік турнір було присвячено 80-річчю від дня створення Всесвітньої федерації стрільби з лука (FITA). Фінальний етап змагань «Золота осінь-2011» вперше в Україні відбувся в центральній частині Львова, що викликало неабияку зацікавленість у світовій лучній спільноті та вкотре підтвердило спроможність регіону як кандидата на проведення офіційних змагань зі стрільби з лука найвищого рівня. Того року в змаганнях взяло участь 218 спортсменів з 10 областей України, м. Києва, АР Крим, а також збірні команди 5 країн: Російської Федерації, Республіки Польща, Казахстану, Білорусі, Іспанії.

Переможцями турніру 2011 року стали:

Дорохова Тетяна – м. Чернівці (серед жінок);

Дорохов Андрій – м. Львів (серед чоловіків);

Лук’янова Наталія – м. Львів (серед дівчат);

Штирбу Іван - м. Чернівці (серед юнаків);

Дрік Олександр - м. Київ (в категорії блочний лук).

У 2012 році в змаганнях взяли участь 253 лучники, які представляли збірні команди Республіки Саха (Якутія) Російської Федерації, Білорусі, Республіки Польщі, Великобританії, Казахстану, Молдови, 15 областей України, м. Києва та АР Крим.

Під час проведення фінальних змагань, що відбулися в центральній частині м. Львова (біля Бернардинської стіни на площі Митній), 15 вересня 2012 року вперше глядачам були представлені всі види змагань в олімпійській стрільбі з лука, а саме:

- особисті півфінали та фінали (чоловіки, жінки);

- командні змагання серед змішаних команд (чоловік + жінка) – фінал;

- командні змагання серед чоловіків та жінок – фінал.

Переможцями турніру 2012 року стали:

Бережна Тетяна – м. Харків (серед жінок);

Рубан Віктор – м. Харків (серед чоловіків);

Гнип Соломія – м. Львів (серед дівчат);

Куций Валентин – м. Суми (серед юнаків);

Д’якова Вікторія – м. Харків (в категорій блочний лук - жінки)

Львовський Дмитро – м. Київ (в категорій блочний лук - чоловіки).

У 2013 році в змаганнях «Золота осінь» взяли участь 242 лучники, які представляли збірні команди Російської Федерації, Білорусі, Республіки Польщі, Молдови та 12 областей України та м. Києва.

Проведення фінальних змагань знову відбулось біля Бернардинської стіни на площі Митній 14 вересня 2013 року, а саме:

- особисті півфінали та фінали (чоловіки, жінки, блочний лук);

- командні змагання серед змішаних команд (чоловік + жінка) – фінал;

2013 року глядачам були представленні показові стрільби серед спортсменів з проблемами опорно-рухового апарату, за участю членів Паралімпійської збірної команди України - МСМК, Роксолани Дзьоба – Балян та МС, Тараса Чопика.

Переможцями турніру 2013 року стали:

Шабалітова Катерина -  м. Львів (серед жінок);

Марченко Дмитро – м. Львів (серед чоловіків);

Олексюк Вікторія - м. Чернівці (серед дівчат);

Островський Михайло - м. Чернівці (серед юнаків);

Д’якова Вікторія - м. Харків (в категорій блочний лук - жінки)

Калашніков Віктор - Росія (в категорій блочний лук - чоловіки).

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: