—паринг. " арпати" Ц "Ѕуковина" Ц 3:1

01 березн€ 19:20
ѕерегл€д≥в: 225
 арпати гладкий

—ьогодн≥, у перший календарний день весни, « арпати», зг≥дно з календарем нац≥онального чемп≥онату, повинн≥ були з≥грати перший оф≥ц≥йний матч у 2014 роц≥ – домашн≥й поЇдинок 19-го туру ѕрем’Їр-л≥ги проти мар≥упольського «≤лл≥ч≥вц€». јле житт€ внесло своњ корективи...

¬т≥м, п≥доп≥чн≥ ќлександра —ев≥дова на футбольне поле все ж вийшли. ўоправда, не стад≥ону «”крањна», а клубноњ тренувальноњ бази в Ѕрюховичах; гра була не оф≥ц≥йна, а – товариська; суперник – не з ѕрем’Їр-л≥ги, а – з ѕершоњ, черн≥вецька «Ѕуковина», €ка нараз≥ займаЇ в турн≥р≥ шосте м≥сце. ѕ≥доп≥чн≥ 52-р≥чного ёр≥€ √≥€, €кий у сезон≥ 1990 року з≥грав у склад≥ « арпат» 32 матч≥, у 20-и ≥грах ос≥нньоњ частини сезону отримали 8 перемог, 5 раз≥в з≥грали вн≥чию ≥ зазнали 7 поразок, одна з €ких техн≥чна за не€вку, при р≥зниц≥ забитих ≥ пропущених м’€ч≥в 18 – 17.

√ра розпочалас€ досить жваво з≥ сторони €к господар≥в, так ≥ гостей, ≥ вже за стартов≥ дес€ть хвилин суперники не т≥льки обм≥н€лис€ гострими випадами, а й забили по голу. –ахунок в≥дкрили льв≥в’€ни. Ќа 7-≥й хвилин≥ центральний захисник «зелено-б≥лих» Ѕалаж≥ц, перетнувши л≥н≥ю середини пол€, довгою д≥агоналлю в≥д правоњ бровки перев≥в м’€ч на протилежний фланг на л≥вого крайнього Ѕартулов≥ча. ’орват прийн€в круглого на груди ≥ зр€че л≥вою вир≥зав передачу верхом на дальню ст≥йку, де √ладкий, незважаючи на спроби захисника завадити йому нанести удар, головою пробив у дальн≥й кут в протих≥д к≥перу буковинц≥в ќдольському, €кий кинувс€ закривати ближн≥й.

¬т≥м, рахунок 1:0 протримавс€ лише €кихось дв≥ хвилини. Ќа передачу “емер≥вського з глибини пол€ своЇчасно в≥дгукнувс€ центрфорвард Ќемт≥нов, €кому вдалос€ на ходу приборкати м’€ч ≥ втекти в≥д центрбек≥в господар≥в. “а й загалом 18-р≥чний вихованець футбольноњ школи «Ѕуковини» з≥грав у цьому еп≥зод≥ дуже холоднокровно, €к на св≥й в≥к. ’лопець не став н≥чого вигадувати – наблизившись до к≥пера « арпат» ≤льющенкова, €кий вискочив йому назустр≥ч, ™вген зр€че низом пробив нього у ближн≥й кут. 1:1 – господар≥ €вно не оч≥кували на такий швидкий удар у в≥дпов≥дь, а гост€м забитий гол додав впевненост≥ ≥ почалас€ гра на зустр≥чних курсах, €ку так полюбл€ють гл€дач≥.

Ќезважаючи на вс≥ старанн€ п≥доп≥чних ёр≥€ √≥€, у в≥дкритому футбол≥ далис€ взнаки два фактори – б≥льш висока майстерн≥сть, €к ≥ндив≥дуальна так ≥ командна, а також значно краща функц≥ональна готовн≥сть карпат≥вц≥в. ¬ результат≥ галичани б≥льшу частину ≥грового часу контролювали м’€ч ≥ практично до ф≥нального свистка диктували супернику своњ умови. ƒостатньо гравц≥ нашоњ команди створили ≥ гольових момент≥в. ƒва з них њм вдалос€ матер≥ал≥зувати в забит≥ м’€ч≥. ¬друге у гр≥ « арпати» вийшли вперед на 20-й хвилин≥. ≤ знову, €к при першому вз€тт≥ вор≥т буковинц≥в, результативною ви€вилас€ передача з л≥вого флангу наступу на дальню ст≥йку. ќт т≥льки геро€ми гольовоњ атаки були ≥нш≥ виконавц≥ – не Ѕартулов≥ч ≥ √ладкий, а —трашкевич ≥ Ћьопа. ќстанн≥й виконав роль асистента, а —трашкевич, €кого чомусь поблизу дальньоњ ст≥йки забули оборонц≥ команди гостей, спок≥йно, другим дотиком проткнув круглого у с≥тку повз к≥пера, в €кого не було жодних шанс≥в виправити насл≥дки безд≥€льност≥ своњх партнер≥в по л≥н≥њ захисту – 2:1.

ќстаточний рахунок у гр≥ було встановлено в середин≥ другого тайму. —талос€ це п≥сл€ того, €к ѕучковський, щойно зам≥нивши Ћьопу, вже в перш≥й атац≥ за своЇњ участ≥, отримав м’€ч на л≥вому фланз≥ неподал≥к кутового прапорц€ ≥ паралельним курсом лицьов≥й л≥н≥њ стр≥мко ув≥рвавс€ в карний майданчик буковинц≥в. “ут його не надто гостинно зустр≥ли захисники команди гостей, за що арб≥тр матчу ќлександр Ўандор ц≥лком слушно вказав на 11-метрову позначку. ƒо точки п≥д≥йшов ‘едорчук ≥ холоднокровно розв≥в к≥пера та круглого по р≥зних кутах вор≥т.

3:1 – саме з таким рахунком гра ≥ зак≥нчилас€, хоча у заключн≥й њњ частин≥ карпат≥вц≥ мали ще к≥лька хороших нагод, аби довести справу до виграшу з великим рахунком. ј найкращ≥ моменти змарнували  овЇль та ¬ас≥н. ѕерший, отримавшу довгу д≥агональ в≥д ‘едорчука, зл≥ва ув≥рвавс€ в штрафну зону ≥ з гострого кута пробивав низом у дальн≥й кут – м’€ч в сантиметрах пройшов повз ст≥йку. ј ¬ас≥н, виконуючи штрафний удар ≥з заб≥йноњ позиц≥њ, до вор≥т було метр≥в 19 трохи прав≥ше середини, зробив ставку не на виконанн€ в стил≥ нин≥шнього оч≥льника ”™‘ј ѕлат≥н≥, а пробив на силу ≥ влучив у ст≥нку.

01.03.2014, 16:30. Ќ“Ѕ « арпати», Ѕрюхович≥. —он€чно. +5°—