Спаринг. "Карпати" – "Спліт" (Хорватія) – 1:1

23 січня 19:57
Переглядів: 111
карпати

Ще рік тому, на турецьких зборах, півзахисник «Карпат» Младен Бартуловіч перед матчем проти РНК «Спліт» говорив, що це досвідчена та зіграна команда; тоді «зелено-білі» перемогли хорватів 1:0. З того часу склад «червоних», за винятком кількох гравців, практично не змінився. «Спліт» продовжує тримати реноме білої ворони – у чемпіонаті Хорватії переважно грають молоді футболісти, які надовго не затримуються у рідній країні – при першій нагоді вони переїжджають через море, до Італії. 

Більше того, футбольний сезон в Хорватії починається на кілька тижнів раніше, аніж в Україні. Саме тому матч проти «Карпат» став для «городян» чи не генеральною репетицією перед першим офіційним матчем. Провівши на зборах набагато більше часу аніж «Карпати», хорватська команда вже практично готова до чемпіонату. Відповідно, зіграна, із відточеними схемами і зв’язками, а також взаєморозумінням, що близьке до ідеального. 

Для «Карпат» же цей матч став першим, до того ж, проведений на фоні дуже серйозної втоми. Цілий тиждень карпатівці працювали над фізичними кондиціями, тож грати проти такої збитої команди було насправді складно. Саме тому, зі старту гри, хорвати почали атакувати всіма своїми силами і «зелено-білим» було дуже не просто в обороні. Проти зовсім юного Івана Лобая грав Деніс Главіна, за плечима якого немало кілограмів досвіду. Більшість атак «Спліта» йшла саме через фланг досвідченого латераля, але й обрізок там вистачало. Як тільки з’являлася нагода, м’яча отримував Мар’ян Швед і хорватам одразу ж ставало спекотно. З іншого флангу свою гру нав’язував Денис Кожанов, біля якого часто можна було побачити Карнозу – креативного плеймейкера, який починає набирати обертів. Зрештою, на вістрі атаки діяв Антоніо Манце, якому, мабуть, було найважче. Не знаючи мови, і зовсім мало часу провівши в таборі «Карпат», цей 19-річний хорват ніяк не міг зачепитися за м’яча, але свій шанс таки використав. Для того, щоб забити, йому вистачило одного лише навісу від Кожанова. Мінімальна корекція головою і круглий летить у недосяжний для воротаря кут. Антоніо міг і дубль оформити, до речі, знову ж таки після пасу від Кожанова. Але цього разу нападник пробив не дуже вдало – круглий полетів над воротами. 

Пропущений гол трохи знітив хорватів, які розраховували розправитися з «Карпатами», як повар з картоплею. Перед грою один з гравців, дивлячись на розминку, спитав: «А це вас молодіжний склад?». Коли почув, що грає основа, то здивувався і трохи посміхнувся – мовляв, що з вами грати. Але виявилося, що молоді карпатівці мають і зуби, і силу в ногах і розум в голові. Після невдалого початку «леви» взяли себе в руки, перебудувалися, перекрили зони і кисень хорватам. Пропущений гол з розряду курйозів – Біліч пробивав так, що Мисак, очевидно, м’яча дістав би, але той зачепив чиюсь спину, змінив траєкторію і влетів під перекладину. 

На другий тайм вийшли свіжі гравці «Карпат», а також Валерій Федорчук, який став єдиним, хто залишився зі стартового складу. У нападі розташувалися Сергійчук, Гуцуляк, Страшкевич і Завійський, центр поля разом з Федорчуком мав тримати Михайловський, а в захисті, поруч із більш досвідченими Пластупном і Мірошніченком (на фоні 17-річних Мірошніченко вже досвідчений) грали лівий захисник Кравець та центральний оборонець Сениця. Біда лиш в тому, що хлопці хвилювалися (Кравець більше, Сениця менше), саме тому часом помилялися у простих ситуаціях. Але робота над помилками, тренування із старшими партнерами та віра тренерів мають допомогти цим хлопцям повністю розкрити свій потенціал. 

У другому таймі не було багато моментів – хорвати, як правило, зупиняли проходи карпатівців ударами по ногах, а легендарний югославський футболіст Зоран Вуліч, який зараз тренує «Спліт», раз у раз виходив на поле і сперечався то з арбітром, то з гравцями «Карпат». Схоже, тренерські пробіжки стали сучасним трендом...

Усе ж уболівальники змогли побачити кілька сейвів від Романа Підківки, удари від Страшкевича та Сергійчука, активність Гуцуляка і Завійського. Як на свій вік, то непогано виглядали Михайловський та Кльоц, який змінив Федорчука. Словом, талановита молодь в «Карпат» є, так само є бажання дати їй шанс себе проявити. Наступного разу клубні вихованці зможуть це зробити у матчі проти польського «Гурніка» через кілька днів.

23.01.2014, 16:00. Манавґат, Туреччина. Сонячно. +19°С

«КАРПАТИ» 1-й тайм: Мисак, Лобай, Новотрясов, Гітченко, Костевич, Федорчук, Кльоц, Карноза, Кожанов, Швед, Манце.

«КАРПАТИ» 2-й тайм: Підківка, Мірошніченко, Пластун, Сениця, Кравець, Федорчук (Кльоц, 65), Страшкевич, Завійський, Михайловський, Гуцуляк, Сергійчук.

Головний тренер – Ігор Йовічевіч.

«СПЛІТ»: Дука, Ібрікс, Ґаловіч, Ґлумац, Главіна, Роґ, Мршіч, Блаґоєвіч, Роце, Беллі, Біліч.

Головний тренер – Зоран Вуліч.

Голи: Манце, 35 – Біліч, 15.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: