Спасибі за матчі та голи!

13 квітня 20:57
Переглядів: 216
Христина Ботюк

Одне з франківських видань якось назвало Христину Ботюк універсальним солдатом, за аналогією з відомим голівудським блокбастером. Поштовхом для такого порівняння стала універсальність спортсменки, котра на початках своєї кар'єри успішно виступала у команді з хокею на траві, а згодом перекваліфікувалася на футбол та футзал. Причому, у міні-футболі виступала навіть у чоловічих змаганнях.  

- Спорт увійшов в моє життя змалку, - розповідала Христина. - Моїм хресним батьком був відомий футбольний тренер Річард Гуцуляк. Тож я ганяла м'яч з юних літ - гандбол, баскетбол... А коли в Івано-Франківську створили хокейну команду, мене запросили до її лав.

З "Роксоланою" (так називалася хокейна команда) Ботюк двічі ставала чемпіоном України. В 1996 році Христина разом з клубом дебютувала на євроарені, в Кубку чемпіонок з хокею на траві (дивізіон В): тоді франківчанки замінили дискваліфікувований "Колос" з Борисполя.

Наступний єврокубковий похід Ботюк здійснила через 12 років з калуським "Нафтохіміком", кольори якого захищала зх першого дня існування команди.  

- Буквально напередодні дебюту "Нафтохіміка" в Кубку УЄФА наш склад поповнили кілька легіонерок, - згадує Христина. - Часу на знайомство не було, ми іноді не розуміли одна одну на футбольному полі, та це не завадило нам перемогти

Матчі ІІ раунду Кубка УЄФА "Нафтохімік" проводив у Калуші. Поєдинки з провідними командами Старого Світу стали справжнім святом для міста нафтохіміків. По завершенні того історичного сезону калушанки через брак фінансів вимушено зійшли зі сцени, повернувшись за два роки.

- Усіх гравців розпустили, більшість почали шукати нові клуби, - згадувала той непростий час спортсменка. - Не буду приховувати, в нас були запрошення і від українських, і від зарубіжних команд. Але ми відмовилися, адже душею завжди були разом із «Нафтохіміком». Можете лише уявити, яким щасливим був той день, коли команда знову продовжила свій шлях.

Та все коли-небудь закінчується. В минулому сезоні Христина Ботюк додала до своєї багатої колекції два нові трофеї - Кубок України і "срібло" національної першості:

- Дякую всім, з ким довелося працювати усі ці роки. Найперше президенту клубу Сергія Чмихалову та спортивному директору Михайлу Овчару, котрі стояли біля витоків "Нафтохіміка", тренерам команди Валерію Сушку, Ігорю Юрченку, з яким ми стали чемпіонками України, Петру Мельнику, Володимиру Мандрику, Петру Лесів, Роману Драгану, медичному персоналу, усім гравцям, журналістам та вболівальникам, які завжди нас палко підтримували. 

Досьє

Христина Ботюк

Народилася 8 листопада 1979 року в Івано-Франківську.

Одружена. Виховує 13-річного сина.

Виступала у командах "Спартак" Івано-Франківськ/"Нафтохімік" Калуш, "Житлобуд-1" Харків. 

В чемпіонатах України - 98 матчів, 64 голи, в тому числі в "Нафтохіміку" - 93 матчі, 63 голи (обидва показники - рекорди клубу). В кубках України - 14 матчів, 6 голів. В Лізі чемпіонок УЄФА - 5 матчів. 

Чемпіонка України 2007 р. Шестиразова призерка змагань. Володарка Кубка України 2012 р. 

Ігрова кар'єра: 

2004 р. "Спартак" Івано-Франківськ:

ЧУ - 8 матчів, 5 голів, КУ - 2 матчі, 1 гол.

2005 р. "Спартак" Івано-Франківськ:

ЧУ - 13 матчів, 10 голів, КУ - 1 матч. 3-тя призерка ЧУ.

2006 р. "Нафтохімік" Калуш:

ЧУ - 20 матчів, 25 голів; КУ - 4 матчі, 1 гол. 3-тя призерка ЧУ 

2007 р. "Нафтохімік" Калуш:

ЧУ - 15 матчів, 11 голів; КУ - 2 матчі. Чемпіонка України. 

2008 р. "Житлобуд-1" Харків:

ЧУ - 5 матчів, 1 гол.

"Нафтохімік" Калуш:

ЧУ - 11 матчів, 4 голи. ЄК - 5 матчів. 3-тя призерка ЧУ. 

2009-10 рр. - не виступала.

2011 р. "Нафтохімік-ПНУ" Калуш:

ЧУ - 14 матчів, 5 голів. 3-тя призерка ЧУ.

2012 р. "Нафтохімік" Калуш: 

ЧУ - 12 матчів, 3 голи; КУ - 4 матчі, 2 голи. 2-га призерка ЧУ. Володарка Кубка України.

Виступала за команду з хокею на траві "Роксолана" Івано-Франківськ, в складі якої двічі стала 3-ю призеркою чемпіонатів України і змагалася у розіграші Кубка чемпіонок (дивізіон В). Майстер спорту з хокею на траві.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: