Спортивне видання, гідне уваги! Kultura fizyczna ludności ukraińskiej na ziemiach polskich (1868-1939)

30 грудня 12:42
Переглядів: 161
Нове видання

Kultura fizyczna ludności ukraińskiej na ziemiach polskich (1868-1939)

(Фізична культура українського народу на польських землях 1868-1939)

Ця книжка, авторства Станіслава Заборняка, побачила світ у польському місті Ряшів 2007 року. З цього часу вона залишалася для мене …невловимою. Раз, що не знав про неї, а коли довідався - ніде було придбати. Одним словом дефіцит. Але завдяки добрим людям з-за Сяну все ж став володарем цього, як кажуть в Польщі - безцелєра. Саме так можна назвати роботу польського дослідника історії українського спорту на Галичині.

Професор Івано-Франківського університету ім. Василя Стефаника, Богдан Мицкан, дав таку рецензію на цю книжку: «Заповнення пробілів в діях історії української фізичної культури істориком з ряшівського середовища стало результатом кількалітніх пошуків над проблематикою української громади на польських теренах до 1939 р. Це результат пошуків і досліджень усіх доступних джерелознавчих матеріалів у Польщі та в Україні. (…)

Завдяки ретельній праці, опертій на достовірних джерелах, повстала ця наукова монографія, яка вивела з темряви тогочасні дії як перед польським, так і українським читачем. Заповнено важливий фрагмент досі маловідомих подій і звітів в період розвитку фізичної культури. Нагромаджені джерела дозволили проникнути в середовище культур обох живучих віками поруч себе народів».

На 543 сторінках видання читач натрапить на цікаві фото та факти з життя і діяльності українського побуту, спорту, туризму та створення спортивних товариств і організацій. Адже українці розвивалися і одночасно вели спортивну боротьбу за свою окремішність. А фізична культура була сферою, в рамках котрої відбувався пошук української молоді до політичної національної діяльності, а також активним місцем діянь, наголошуючи на свою національну приналежність в період правління австрійців, а згодом і поляків»…

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: