Справжні фанати. Вболівальники "Карпат". Українська класика

10 березня 08:15
Переглядів: 878
фанати карпат

Мабуть, немає іншої української команди, яка асоціювалася б із класними вболівальниками більше, ніж "Карпати". Ставлення до львівських фанатів не скрізь однозначне, але це не скасовує їх найвищого рівня організованості і згуртованості.

Після чемпіонату Європи, що пройшов в Україні та Польщі в 2012-му році, Львів став відомий всьому світу. Ні, про одне з найбільших і найкрасивіших міст України знали і без того, але саме завдяки Євро-2012 популярність Львова вийшла на новий рівень. Зарубіжні вболівальники були вражені культурним рівнем Львова та львів'ян, вразила їх і сама фанатська культура цього міста.


Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 2

З феноменом львівських уболівальників європейці стикалися не тільки безпосередньо під час чемпіонату Європи, а й раніше. Наприклад, багатьом запам'ятався матч між дортмундською "Боруссією" і "Карпатами" в рамках Ліги Європи. Цілком можливо, що настрій німців, які були більш-менш упевнені в своїй легкій перемозі, збили саме львів'яни, які забили стадіон "Україна" до відмови. Їх вболівання виглядало дуже красиво, хоч сам матч і не мав позитивного результату.

"Гостьовий матч проти львівських "Карпат" в 2010-му був просто пеклом. З боку це було важко зрозуміти, та й напевно, неможливо - таке треба відчути на власній шкурі. Коли вони повели в рахунку 3:2, атмосфера на стадіоні перетворилася на вируючий казан. Ми все ж перемогли 4:3, але подібну підтримку я бачив рідко", - ці слова належать захиснику дортмундської "Боруссії" Матсу Хуммельсу. Враховуючи, що на домашні матчі команди з Рурської області приходить по 80 тисяч уболівальників, яких прийнято вважати чи не найактивнішими в Європі, слова Хуммельса дорого коштують.


Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 3

Для всього українського футболу і безпосередньо культури вболівання в Україні "Карпати" є яскравим і барвистим прикладом для наслідування, своєрідною українською класикою, яка протягом довгих років тримає найвищу марку. Останнім часом рівень відвідуваності "Карпат" досить стабільний, складаючи в районі 11 тисяч глядачів в середньому за матч, що, звичайно, не найвищий показник, але саму суть львівського вболівання він явно не розкриває.

Незалежно від того, яка у "Карпат" сутуація з відвідуваністю (тут, безумовно, не можна забувати і про стадіонних моментах в особі складного вибору між "Україною" та "Ареною Львів"), загальна популярність львівського клубу серед українських вболівальників неймовірно висока. Деякі дослідження навіть показують, що "Карпати" - третій за популярністю футбольний клуб в Україні. Знову ж, з цими даними можна сперечатися, їх можна трактувати по-різному, проте не брати їх до уваги не можна.


Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 4

Вся суть львівського вболівання полягає в тому, що відбувається на двох секторах "Україна", 15-й і 16-й, розташованих, природно, за воротами (така вже традиція для всіх ультрас). Тут, в свою чергу, необхідно розвіяти кілька стереотипів. Факт є факт: значна частина ультрас "Карпат" представляє праву ідеологію, але це зовсім не означає, що їх більшість.

Рух ультрас, найважливіша частина фанатської "бази" будь-якого клубу у всьому світі, почало зароджуватися у Львові ще в середині 90-х років, але перші по-справжньому сильні угруповання почали з'являтися ближче до початку 2000-х. Саме тоді всередині львівських уболівальників і відбулася певна зміна координат, яка призвела до того становища сил, що має місце зараз. Зараз у місті існують відразу кілька відносно розрізнених груп, які, втім, досить добре взаємодіють між собою.

Є у вболівальників "Карпат" і свої традиції, від яких теж йти не можна. Однією з них, безумовно, є традиційні фан-марші, які покликані показати справжню об'єднаність уболівальників клубу навколо тієї чи іншої ідеї або ж просто навколо безпосередньо "Карпат".

Зазвичай вони проходять мирно, красиво і, насамперед, під зеленими кольорами клубу. Крім цього звичаю, не забуватимемо ще й про традиційні автопробігах, які у Львові проходять перед кожним матчем. Все це виглядає дуже вражаюче, голосно і мотивує як мінімум на гарний настрій перед матчем.


Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 5Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 6

Повертаючись до піднятої вище теми політичної ідеології, яку сповідують фанати "Карпат", то зовсім обійти її, звичайно, не можна. Футбол у Львові без "Слава Україні" - річ, яку вкрай складно собі уявити. Ця перекличка стала відмітною рисою поєдинків як на "Україні", так і на "Арені Львів", але тут, знову ж таки, не варто забувати про те, що у виконанні фанатів "Карпат" вона значно втратила початковий політичний відтінок (як і під час протестів проти режиму Януковича цієї зими - ред.). Червоно-чорні прапори, в свою чергу, також присутні, але без них Львів не був би Львовом.

Що стосується безпосередньо творчості, яким активно відрізняються вболівальники "Карпат", то в цьому контексті особливо відзначимо традиційні львівські пісні - кричалки на кшталт "Вперед, "Карпати", вперед до бою" або "Зелено- бiлi нашi прапори". В цілому, тема клубних кольорів обігрується уболівальниками "Карпат" на найвищому рівні, що дозволяє постійно створювати неймовірно красиві і привабливі банери, що стали відмінною рисою поєдинків на "Україні".


Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 7

Ні для кого не секрет, що вболівальники львівських "Карпат" є одними з найбільш шанованих в усьому фанатський рух України. Загальна лінія тут теж відома всім, хто так чи інакше намагався розібратися з миром ультрас в нашій країні.

Головними друзями "Карпат" були і залишаються київське "Динамо" та дніпропетровський "Дніпро" - ця дружба "йде" дуже давно і щільно. Крім того, у всіх цих відносинах присутній ще один принцип: якщо якийсь із клубів дружить з ще одним клубом, то у всієї трійки з ними автоматично виникає нейтралітет.

фанати

На жаль, не можна сказати, що за участю "Карпат" проходить одне з безлічі знаменних українських дербі, але принципові протистояння варто відзначити. По-перше, як не крути, а львівське дербі з ФК "Львів" було вельми резонансне, хоча протривало воно, на жаль, не так довго, як хотілося. Найбільш цікавим та інтригуючим, втім, було і залишається протистояння "Карпат" і "Волині" - те, що в народі називають галицько-волинським дербі. З "Говерлою", правда, у "Карпат" теж схожі відносини. Неймовірного ажіотажу ці зустрічі не викликають, зате ультрас готуються із зовсім іншим рівнем відповідальності.

За всі ці роки фанати львівських "Карпат" стали одними з головних аніматорів вболівальницького руху по всій Україні. Вони проявили себе не тільки як футбольні вболівальники, але і як люди, здатні відобразити, проявити і виразити свої погляди на ті чи інші події, зробивши це, втім, мирним шляхом. Вболівальники "Карпат" - своєрідна українська класика, від якої не можна відмовитися. Без них футбол в Україні був би зовсім іншим.

 фанати

фанати


Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 11
фанати
 
фанати
Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 14
Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 15
Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 16
 
фанати
Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 18
Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 19
Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 20
Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 21
 
фанати
Настоящие фанаты. Болельщики Карпат. Украинская классика - изображение 23
 
Відеобонус

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: