Сречко не має рації. Суддівський аналіз матчу Україна - Словенія

16 листопада 19:30
Переглядів: 127
Йонас Ерікссон

Шведський арбітр Йонас Ерікссон не зовсім якісно виконав свою роботу.

Претензії Сречко Катанеця до суддівської бригади на рахунок другого голу збірної України – абсолютно безпідставні. Положення "поза грою" у Селезньова не було, тому взяття воріт зафіксоване справедливо. Інша річ, що до арбітра можуть бути претензії через непослідовність. Йонас Ерікссон не дотримувався однієї лінії арбітражу і надто багато дозволяв футболістам обох команд. Про це, власне, UA-Футболу розповів експерт, екс-арбітр ФІФА Мирослав Ступар.

- Йонаса Ерікссона пам'ятаємо в першу чергу за матчем проти збірної Польщі. Три роки тому під "наглядом" шведського арбітра збірна України переграла поляків, тому Ерікссона можна вважати фартовим для нас суддею. Цікаво, що 41-річний Йонас Ерікссон є найбагатшою людиною серед арбітрів. Завдяки своєму бізнесові він став мільйонером, тому, за логікою, повинен бути людиною незалежною.

Але якщо говорити конкретно про вчорашній матч, - продовжує експерт, - то не можна сказати, що Ерікссон проявив себе з найкращого боку. Здавалося, що швед дасть можливість футболістам поборотися, а грубощі та провокації каратиме жорстко. Початок матчу тільки підтвердив наші припущення. На 17-й хвилині Ерікссон покарав Євгена Селезньова жовтою карточкою за відмашку на Цесарі, продемонструвавши футболістам свою рішучість. Втім, нажаль, надалі арбітр не проявляв послідовності.

Вже через кілька хвилин швед пропустив епізод, коли Новаковіч в'їхав в обличчя Хачеріді. А ще через хвилину Новаковіч в боротьбі з Хачеріді знову порушив правила, а також свідомо спровокував Євгена. В підсумку, арбітр показав обом гравцям по жовтій карточці, хоча санкцій в першу чергу заслуговував саме Новаковіч. Крім того, словенець міг бути покараний другою жовтою карточкою уже за фол проти Федецького.

Ерікссон, звісно, кваліфікований арбітр, але чомусь діяв досить неуважно, - каже Мирослав Ступар. – Те ж саме – асистенти Ерікссона. Так, ті моменти, які арбітри розсудили помилково, не вплинули на загальний підсумок матчу, але вплинули на подальші дії футболістів. В компенсований до першого тайму час м'яч вилетів за лінію воріт від атакуючого гравця збірної Словенії, а арбітр призначив кутовий. Добре, що з цього стандарту словенці нічого не витиснули. А якби забили гол?

Непослідовність і неуважність проявляла вся суддівська бригада. В підсумку, склалося не дуже гарне враження про арбітраж. Ерікссон чомусь занадто лояльно ставився до футболістів. Не тільки до словенців, але й до українців. Приклад? В районі 64-ї хвилини Селезньов підіграв собі рукою. Ерікссон вірно зупинив поєдинок, але чомусь не показав Євгенові другої жовтої карточки. Хоча Селезньов свідомо руками створив для себе перевагу. Це є жовта карточка, - зауважив експерт.

Склалося враження, ніби Ерікссон не хотів нікого ображати і тримав в думках те, що буде ще другий поєдинок. В Словенії гру проведе Джюнейт Чакир, який є дуже поважним і авторитетним арбітром. Сподіваємося, що відсудить турок якісно.

Що стосується другого голу збірної України… У Сречко Катанеця були претензії щодо офсайду. Очевидно, тренер, а також всі інші, хто сумнівається в правомірності цього взяття воріт, відштовхуються від того, що Селезньов був ближче до воріт Хандановіча, аніж будь-хто з польових гравців збірної Словенії. Але ключовий момент в тому, що Селезньов перебував за лінією м'яча. Головне – це де знаходився м'яч. А м'яч був ближче до лінії воріт, аніж Селезньов. Тому гол справедливий, - резюмував експерт.Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: