Степан МАТУЛА: "Шкільна ліга Львова – це свято для дітей"

02 лютого 15:26
Переглядів: 260
баскетбол

Перемогою юних баскетболістів Сихівського району Львова («Олімпік-СШ №1») над школярами СШ №91(34:29) завершилася чергова гра Шкільної ліги Львова сезону 2014-2015 років. Зазначимо, що саме команда СШ №1 (на фото) у цьогорічному сезоні відстоює звання чемпіона.

 – Вочевидь, у цьому сезоні перемоги даються вам важче, адже кожному супернику кортить обіграти чемпіона? – запитуємо у головного тренера команди і, водночас, директора Шкільної ліги Степана Матулу.

– Ви правильно підмітили, що перемагати стало складніше. На щастя, усі матчі в цьому сезоні ми виграли. Перед кожною грою я наголошую хлопцям, що кожен попередній поєдинок – це вже історія, а після кожної перемоги ейфорія повинна бути короткою. Бо якщо ми лише на мить втратимо пильність і концентрацію, нас тут же покарає суперник. На кожну гру треба налаштовуватися по-новому, ні в якому разі не можна недооцінювати суперника. Навіть у сьогоднішній грі ви бачили, скільки вільних кидків ми не реалізували. Тут треба зазначити, що таких добре амортизованих кілець гравцям ще треба звикнути. Загалом, тішить одне, що кожен матч Шкільної ліги – це свято для дітей. Вони хочуть змагатися, кожен з них прагне себе проявити. Це бажання часом шкодить команді. Але це з віком мине, гравці порозумнішають і усе частіше ратимуть на команду, на загальний результат.

– Другий рік Шкільна ліга проводиться Федерацією баскетболу Львова. Що змінилося у порівнянні з минулим сезоном?

– Створили ще одну вікову групу, залучивши до участі в чемпіонаті гравців 2002-2003 років народження. Виявили бажання позмагатися сім команд, дві з яких – з Мостиська та Самбора. У старшій віковій групі (2000-2001 р.н.) виступає дев’ять команд. Як бачите, цьогоріч змагається 16 команд у двох вікових групах. Минулого сезону виступало 12 команд.

– Щодо визначення переможців, то і тут є зміни?

– У віковій групі 2000-2001 р.н. у плей-оф гратиме вісім команд, а не чотири, як було торік. У молодшій групі розіграємо «Фінал чотирьох». Також зазначу, що цьогоріч у командах мають можливість виступати гравці не лише з однієї школи, а з усього району.

– У травні минулого року збірна команда Шкільної ліги Львова виборола третє місце на міжнародному турнірі «Нові імена». Як команда виступила у вересні у Польщі?

– Наша команда зайняла третє місце серед восьми команд. На жаль, з різних причин ми не змогли взяти на змагання до Польщі усіх ключових гравців. А сам турнір був дуже високого рівня, оскільки виступали усі призери чемпіонату Польщі. Зізнаюся, ще раз хочеться зіграти на турнірі такого високого рангу.

– Повернемося до Шкільної ліги. Скажіть, як вдалося залучити до участі в змаганнях команди з Самбора та Мостиська?

– Ми тісно співпрацюємо з командами Самбора та Мостиськ, зіграли багато товариських матчів. Вони погодилися на пропозицію виступати у Шкільній лізі Львова, приїжджають та грають матчі у місті Лева.

– Можливо, такий приклад наслідують й інші команди з районних центрів?

– Попередню згоду на участь у Шкільній лізі наступного сезону дала команда з Дрогобича. Отож, якщо так буде, то вже з наступного сезону Шкільна ліга Львова отримає статус відкритого турніру.

– На завершення, скажіть про терміни проведення вирішальних матчів Шкільної ліги?

– У квітні-травні плануємо провести матчі плей-оф і фінали у двох вікових групах в залі Центру творчості дітей та юнацтва Галичини, що на Погулянці. Якщо виникнуть якійсь перешкоди, то зіграємо в залі обласної ДЮСШ чи університету Івана Франка.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: