Степан Никеруй: "Теребовлянська "Нива" спробує свої сили і на всеукраїнському аматорському рівні…"

20 липня 10:00
Переглядів: 218
Степан Никеруй

Чемпіонат Тернопільщини. Перше коло змагань підсумовують представники команд, які беруть участь у цьогорічних обласних футбольних баталіях.

Просто відмінно подолав пів-дистанції футбольного марафону сезону - 2015 діючий чемпіон області  -  теребовлянська «Нива», яка дісталася проміжного фінішу, не втративши жодного очка. За словами голови федерації футболу Теребовлянщини Ярослава Королюка, лише кілька років тому почалося відродження  цього самобутнього колективу, який за короткий період зумів стати одним з лідерів футболу Тернопілля.

«Незважаючи на те, що у минулорічних змаганнях брали участь значно менше команд, ніж у попередні роки, суперництво за позиції у верхній частині турнірної таблиці було дуже напруженим, - стверджує Ярослав Іванович. -  Реально на чемпіонський титул претендували також наші опоненти з Бережан, Борщова, Заліщиків… У передостанньому турі обласних баталій теребовлянська «Нива», яка раніше завоювала також титул володаря кубка, стала недосяжною для суперників і в боротьбі за звання чемпіона області 2014 року. А вдалося добитися максимального результату передусім завдяки тому, що  футболісти були націлені на перемогу в кожному матчі. Звичайно, вагомий внесок належить президентові клубу Степану Никерую, який зумів створити боєздатний колектив і забезпечив його усім необхідним для досягнення поставленої мети. У свою чергу і тренерський штаб попрацював відмінно. Головний наставник команди Роман Кордупель і його помічник Андрій Кожухар дуже фахово виконували свої обов’язки, завдяки чому їх підопічні у більшості матчах демонстрували не лише результативну, а й добротну майстрівську гру».

Значна заслуга президента клубу Степана Никеруя, який  фактично повністю взяв на себе утримання команди, і в тому, що теребовлянці продовжили свій тріумфальний шлях також в сезоні-2015. Вони не лише без очкових втрат подолали половину дистанції в рамках чемпіонату Тернопільщини, а й стали володарями традиційного суперкубка імені Івана Вишневського, обігравши на початку липня в непростому протистоянні за почесний трофей ФК «Бережани» з рахунком -2:1.

Після цього двобою  президент і головний меценат теребовлянського футбольного клубу «Нива» Степан Никеруй в коментарі для вісника «Гол» зазначив, зокрема: «Для мене як президента і людини, яка опікається футбольним клубом «Нива» з Теребовлі – це дуже важлива перемога, оскільки вперше за час моєї співпраці з колективом стаємо володарями такого вагомого і почесного трофею. А той факт, що цей матч за суперкубок присвячений пам’яті знаного і шанованого майстра шкіряного м’яча Івана Вишневського додає протистоянню за перемогу ще більшої вагомості. Зауважу також, що легендарний  земляк-футболіст має безпосередню дотичність як до Тернопільського, так і Теребовлянського районів. Гра відбувалася у Великих Гаях і  обласна федерація  постаралася максимально організовано провести цей футбольний захід, чимало людей прийшло на стадіон і, думаю, залишилися задоволеними діями команд-суперниць на полі».

Водночас Степан Степанович проаналізував виступ своєї команди у першому колі цьогорічного чемпіонату області з футболу, зазначивши, що і футболісти, і тренери професійно попрацювали, що і дозволило подолати пройдений етап максимально ефективно.

- Звичайно, ми дуже задоволені тим результатом, який здобули за підсумками першого кола змагань. – підкреслив він. – Якщо подивитися на турнірну таблицю, то можна лише констатувати незаперечний аргумент одноосібного лідерства «Ниви». Теребовлянська команда завершила проміжний фініш на першому місці, не втративши жодного очка. Водночас випереджає найближчих переслідувачів на п’ять пунктів, що забезпечує певну перевагу і на другий етап протистоянь. Особливо ж тішить те, що колектив демонструє не лише стабільну, а й змістовну та результативну гру, що найбільше подобається шанувальникам футболу. Та й усі ті завдання і настанови, які ставили перед футболістами, здебільшого виконуються. І це вселяє віру в те, що можемо розраховувати на успіх і в перспективі.

- Мабуть, кілька років тому, коли вирішили опікатися командою, і не думали, що успіх прийде так швидко. Коли відчули чи зрозуміли, що «Нива» готова боротися за лідерство в обласному чемпіонаті?

- Перед минулорічним футбольним сезоном ми вже поставили  команді завдання боротися за те, аби стати клубом №1 в області.  Хлопці зуміли максимально налаштуватися на боротьбу за перемогу у кожному турнірі, кожному матчі. І добилися того, що вибороли фактично усі титули на рівні обласних баталій.

- А які плани на цьогорічний футбольний сезон? Мабуть, команда функціонально готова виступати і на більш високому рівні?

- Що стосується змагань в рамках чемпіонату та кубка області, то тут і надалі будемо боротися за найвищі позиції, як кажуть, на усіх фронтах. Крім цього, маємо серйозні наміри спробувати свої сили і на всеукраїнському аматорському рівні. Найближчим часом заявимо команду в боротьбі за кубок України серед аматорських колективів. Від того, наскільки успішно зможемо виступати у цьому турнірі, залежатиме подальша доля «Ниви», її перспектива.

- Що це означає і наскільки серйозно готуєтеся до змагань за аматорський кубок?

- Будуть хороші результати – тоді й матимемо усі підстави рости і розвиватися далі у напрямку професійного футболу. Наразі ж команда максимально налаштовується на те, аби і в аматорському турнірі показувати добротний і результативний футбол. Також проводимо відповідну роботу щодо вивчення ігрових можливостей ймовірних наших суперників на новому рівні футбольних протистоянь.

- І ще одне запитання, яке стосується фінансової складової діяльності теребовлянського клубу. Наскільки відчутною є підтримка головної районної команди з боку владних структур?

- Можу сказати, що на цьогорічний сезон нам виділили з бюджету 50 тисяч гривень. Цих грошей вистачить хіба що на переїзди команди на гостьові матчі та оплату суддівства… Решта коштів доводиться самотужки вишукувати, аби колектив міг повноцінно функціонувати. Але я не скаржуся, оскільки свідомо займаюся справою, яка мені подобається. З «Нивою» я вже настільки поріднився, що ми як одне ціле…

Ярослав Гарай

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: